• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
hvala,i ja jedva čekam da se proba,nadam se idući tjedan kad se prosuši zemlja :D
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Svaka cast zvonis, vidim dao si si truda,
ja ne sumnjam da ce to radit jedino bi ako ti trava preraste ovi klinovi mogli stvarati probleme kupeci travu i vukuci je za sobom, ali tu je jos uvijek valjak koji ce sve to poravnati,,
Jos jednom svaka cast
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nekako mi se cini da bi bilo bolje umjesto klinova drljace S tijela ?

Ova prva radna tijela su za OLT kultivator?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
vjerovatno si u pravu,ali pošto nemam drljaču a treba mi za izvlačenje granja nakon rezidbe šljiva,odlučio sam se za ovo,a i razlika u cijeni je igrala ulogu,u srbiji je klin 1euro,a motičice jesu sa oltovog kultivatora
 
A

agroslavonac

Guest
joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Željko - prikolica ti je prva liga!
Jedino da su malo prednji točkovi, više razmaknute...zbog stabilnosti! Al vidim, da se tu već uveliko radi sa njim, i radi OK! Sve pohvale!

Evo i ja sam karabuđžio nešto...parač za Tomu...kupio motike i cevi(kutije),Joe... seci, i vari!
Na proleće jednom izfrezam vinograd, i voćnjak,,,a posle samo svake 2-3 nedelje preteram parač, da pobijem travu(sa svim motikama),,,mnogo lakše za traktor(i brže), nego freza...al za ostale kulture (posejano na 70cm) skidam srednju motiku, i piči...jedina mana je, što je Toma nizak, i za kukuruz do max 50-60cm,i to u 12h kad peče sunce...da se nelomi kukuruz!Tako da moram parati na vreme...dok je mali kukuruz..1-2-3 puta!Da nebi ručna motika radila!!!
Neispravan link obrisan!
[
Neispravan link obrisan!
Neispravan link je obrisan!
Ja sam zadovoljan kako radi...al mana kod paranja kukuruza...je... ne osvrći se nazad, da vidiš kako ide,,,jer dok vratiš pogled napred,,,(pošto je Toma zglobni, lako vrdne),,,ode 2 kvadrata kukuruza...jednom našteluj...i piči...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
cemu sluzi ta srednja motika lastin rep zar ona nece sijeci kukuruz :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa to je univerzalni stroj za međurednu obradu u voćnjaku, a kad se ide u kukuruze, samo se skine srednja motika i vozi miško :mrgreen:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792

evo konačno sam uspio probati svoje "čudovište" i super sam zadovoljan,još da je malo suvlja zemlja,ali nisam mogao izdržati,na kraju smo ga zalili sa litricom šljive :partyman:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
zvonis01 kaže:
na kraju smo ga zalili sa litricom šljive :partyman:

Tako se i mora svaki put kad ga netko dođe pogledati,, i trajat ce vjecno
jedino bi rakije moglo pofalit :?
 
P

patrik1972

Guest
znas li mozda da li je netko napravio nesto za okopavanje?mislio sam da se pogoni preko izlane remenice za kosilicu.imam neku ideju ali ako je netko nesto napravio onda je lakse
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pitanje za "jojekiki"ja-jeste vi autor onog parača,ja bi složio za tri reda a bi to išlo
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
branko64 kaže:
Pitanje za "jojekiki"ja-jeste vi autor onog parača,ja bi složio za tri reda a bi to išlo
Ja sam to video na starim paračima što su vukli konji(za jednu brazdu)! Pa sam napravio meni za dve brazde,,, ali kako će raditi na tri...e to nebih znao kazati!
Za dve radi odlično! A sa tri...hmmm,,, treba da ja zemlja idealno ravna, da odradi zamišljeni posao! A idealne zemlje slabo ima! :scratch
Ja sam autor toga što sam meni namestio :D , a ti pravi sebi kako ti je volja, i kako ti teren dozvoljava!
Samo da radi kako treba!
Živ bio!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Kod nas nije ravnica izemlja je više ilovasta pa ću još malo razmisliti pa onda možda nešto inapraviti
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
branko64 kaže:
Kod nas nije ravnica izemlja je više ilovasta pa ću još malo razmisliti pa onda možda nešto inapraviti
Ako budeš pravio,,, nek ti je sa srećom...i da te služi!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav
Kao što sam i obećao ,izradio sam za sebe parač od tri reda nije isproban.Čim vrijeme dopusti idem u voćnjak a onda među bundeve.
p1403101516.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
branko64 - sve pohvale,,,svaka ti čast! Prelepo izgleda...bravo!
Neznam kolko ti je ravna zemlja? Kako će ležati tri reda? I oni zadnji nosači motika(gde se steže),,,čini mi se tanak zid :scratch il se varam?...al, to nije razlog da ne fercera kako treba...
Ajd pa kad probaš,,,iznesi utiske!
I ja sam počeo nešto da nadogradim na moj parač,,,biće gotov za koji dan...Bobo mi dao neku ideju...

Pozdrav joe! :mrgreen:
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Zadnji red su tri motičice,a ispred još dvije koje dolaze poštom iz OLTa.Debljina stijenke je 2mm,steže se sa strane- može gore-dolje ali i po cijevi lijevo-desno.Jedva čekam da isprobam i nadam se da će izdržat ako ne povarit ću.

Planiram od iza staviti dva ježa

Pozdrav
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
svaka čast na izradi,nek samo dobro radi :D
joe-jel ubacuješ još motičica :scratch
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
branko64 kaže:
Zadnji red su tri motičice,a ispred još dvije koje dolaze poštom iz OLTa.Debljina stijenke je 2mm,steže se sa strane- može gore-dolje ali i po cijevi lijevo-desno.Jedva čekam da isprobam i nadam se da će izdržat ako ne povarit ću.

Planiram od iza staviti dva ježa
Pozdrav
Lepo je rešeno štelovanje, i celokupno sve! Nisam skontao zašto si ostavio na kraju ona dva proširenja??? Pa verovatno za ježeve!
A za debljinu neznam,,,čini mi se slabo...al što kažeš, probaš pa ćeš videti...
Ja sam nosače pravio od vinkle,,,debljina im je oko 4mm...


zvonis01 kaže:
joe-jel ubacuješ još motičica :scratch
je je,,,još lastinih repova...skinem ove motike sa strane,,,samo lastini repovi da budu - da imam i tu kombinaciju!
Kao kod tebe što su napred, samo će biti malo zbijeni,,,moraću nekima poskraćivati repove...
Jer mesta ima, pa što da ne...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
T

Tomazy

Guest
dakle zanima me di nabavljate ove olt motičice i kolka im je cijena, jer pitao sam u Varaždinu u dučanu sa tim strojevima i rečeno mi je da deset tih motičica stoji isto ko i cijeli stroj i da se ne isplati naručivati, ja u to nevjerujem. zato g. Branko 64 gdje ste to nabavili i pošto, vi ste mi blizu. može i na pp. Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh