• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DOMINIK

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Živim u selu Viljevu u Slavonskoj podravini. Viljevo je prvo selo od Donjeg Miholjca na relaciji Miholjac - Slatina.
Oženjen sam. Supruga Gabrijela je dipl. oecc. Otac sam dvije `ćerke ( 1 i 3 godine).
Po struci sam geodet i zaposlen sam u privatnom geodetskom uredu u Našicama. Po samoj prirodi posla uvijek sam na zemlji osim kada spavam.
Pored toga se bavim poljoprivredom. Obrađujem 12 ha poljoprivrednog zemljišta večinom za stočnu hranu.
U tih 12 ha nalazi se i nekih pola jutra bagrove šume.
Bavim se uzgojem Crne slavonske svinje ili fajferice unazad nekih 2 godine. Trenutno imam dvije odrasle krmače, osam nazimica od kojih su četiri suprasne, maladog nerasta te nekih petnaest bravaca za narednu zimu. Bravci se hrane isključivo za proizvodnju suhomesnatih slavonskih domačih proizvoda.

Obrisan neispravan link.

Od mehanizacije posjedujem:
- traktor IMT 558
- traktor IMT 533
- tanjurače Leskovac 24 diska - 2 kom
- drljača teška 4 krila
- plug IMT dvobrazni 12`
- plug IMT dvobrazni 10`
- plug OLT Slavonac dve brazde 10`
- nekoliko jednobraznih
- berač za kukuruz SIP jednoredni
- sijačica za žitarice vučena
- sijačica za kukuruz OLT mehanička
- kultivator OLT dvoredni
- šprica 400 l
- rasipači za gnojivo 200 i 300 kg
- kosa traktorska bočna strižna
- sakupljač za sijeno SIP
- tri prikolice

U bliskoj budučnosti mi je plan doči do pašnjačkih površina do nekih 10 ha te ozbiljnije se početi baviti uzgojem svinja za proizvodnju suhomesnatih proizvoda. Naravno proizvodnja bi bila organska ili ako oćete ekološka. Također bi i ratarsku proizvodnju onda podredili ekologiji.
Plan mi je križanjem Crne slavonske svinje sa određenim plemenitim svinjama u određenim kombinacijama stvoriti vlastitu liniju svinje koja bi bila najidealnija za suhomesnate proizvode.
Naravno ne odustajem time od uzgoja fajferice koja je izvrsna svinja i ona mora opstat.

Obrisan neispravan link.

Dominik Knežević, selo Viljevo
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Fala prijatelju! To trebam. Moralnu potporu. Znaš neki na to gledaju malo sa podsmjehom.
 
M

matias

Guest
Dominik kaže:
Fala prijatelju! To trebam. Moralnu potporu. Znaš neki na to gledaju malo sa podsmjehom.



Kad nisu jeli prave kobase i spek :!: :!:
ko od takve svinje meso proba bijelu vise nece,a i ovo s krizanjem zvuci dobro,meni je isto plan imat svinje tak vani u prvo vrijeme bar za osobne potrebe cca 6 kom. a poslije bumo vidli kak bu islo,ideja definitivno nije losa jer su takvi proizvodi puno kvalitetniji,pa naravno onda i skuplji.Strojeve i volju imas samo deri i nek ti je sa srecom.
 
Na vrh