• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dong feng pritisak ulja

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Nisam,svaki put kad krenem u polje zaboravim ponijeti ispitivac. Sad moram pricekati neke teze poslove da ga ugrijem. Ako ne vraca struju onda je negdje problem u instalaciji,jer je stavljena nova brava i isto se desava.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ako još nisi riješio, provjeri sve sigurnosne prekidače ispod, sve spojeve......nisam siguran dali df ima relej za palenje........znam samo da mu je sva instalacija sakrivena ispod haube :icon_axe:
na jednom sameu sam nakon pola dana čišćenja i provjere sigurnosnih prekidača ugradio relej pored alnasera, doduše kod njega se čulo klikanje kao da su potrošene četkice
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Nisam nista rjesavao jer nisam bio na selu. Sve su mu djidje ispod instrument table. Kad uhvatim vremena skidam tablu i sve pretresam. Javim ishod
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Juce u sumi napravim inprovizovani ispitivac od sijalice za osvjetljenje tablice. Kad okrenem kljuc da palim na zici sto ide sa brave na alnaser jedva da ova sijalica gori. Pitam znalce sta je u pitanju,posto se ja u struju ne razumijem. Prije nije palio kad se bas zagrije,a sada nece cim odradi desetak minuta. Direktno na alnaser pali bez problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Velik otpor u kugu pokretanja.
Provjeri radi li kontakt brava, tipka za paljenje (ako nije na ključu), spojeve na bravi i žice u krugu pokretanja. Ne poznam kineza, no provjeri glavni osigurač, ako isti postoji. Mi smo davno imali takav problem na Štoreu, jer se rastopilo kućište glavnog osigurača. Otkad je on izbačen, problema nije bilo.
Ako nisu krive brave ni eventualni glavni osigurač, problem se dade riješiti s par metara žice od 4 ili 6mm2, tak da se zamijene tanke žice koje su tvornički ugrađene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Ugradi poseban taster za paljenje na skriveno mjesto, pa kad neče imaš alternativu.
Kad se naučiš nebuš se za ključ više ni hvatal.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Bosch brava je stavljena nova i ista je prica. I ja sumnjam na zice jer su stvarno tanke. Sreca pa nema kabine pa sa sjedista dohvatim alnaser i upalim.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Jedno pitanje za znalce, zanima me da li je dozvoljeno na ovim traktorima uključiti-isključiti duplu vuču u pokretu, meni se desi, kad stanem da je isklučim da je teško nekada isključim, a danas slučajno probao u hodu da je uključim i isključim, nije se čulo da zubčanici krče zato što nisam stisnuo kvačilo a uključio bez problema i isključio, pa me zanima dali se može tako i ubuduće raditi da se šta ne shebe. :(party):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Njegova prednja vuca je malo brza, sto bi se reklo nabire u odnosu na zadnju i zbog toga se ponekad tesko iskljuci. Ne treba to nista na silu,malo vratis nazad i iskljucis bez problema. Moze se uklj/isklj bez stajanja u manjim brzinama i na manjem gasu,ali nikako kad traktor vec proslajdrava. Tada obavezno stati i i ukljuciti.

Ponekad prsnuti nafte na onu kuglicu na rucici jer i ona zna zastopati pa se tesko iskljucuje.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Moj problem sa paljenjem odavno rijesen, ali eto da sad napisem. Problem je bio u kontaktu izmedju sarafa na automatu i zice sa brave. Naime doticna gospoda je stavila na zicu stopicu sa puno vecom rupom nego sto je saraf na automatu. Kontakt izmedju njih je bio minimalan, jos uz to se pojavilo i malo korozije na matici i eto ga belaj.

Posto pri ruci nisam imao odgovarajuce stopice na saraf sam navrnuo neku maticu kvadratnog ublika koja ima puno vecu povrsinu od standardne matice(skinuo sa stare ves masine), stavio zicu, podlosku i stegao.

Frezao i vise od po dva sata bez pauza u vise navrata i pali.
Sitnice znaju da prcaju u zdrav mozak kod kineza,
 

kravmaga89

Novi član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
8
ljudi nasao sam jedan traktor u 2007 godiste Dong feng 404 nove su mu gume, prodavac je postavio kabinu na njega od imt-a i dobro mu stoji..pa me zanima na sta da obratim najvise paznju ako ga budem kupovao, sta je najbitnije od motora i tak..traktor mi izgleda dobro ocuvan oko 2100 radnih sati ima
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Provjeri prednju osovinu da nema luftova i da se sta ne cuje u njoj, vidi kako se ukljucuje prednji most. Provjeri hidrauliku, treba brzo da dize i da ostaju dignute poluge i kad se ugasi traktor. Sto se tice motora, standardno vidi pritisak, mada je to kod njih nepouzdano,......
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
Pozdrav jel imao kakvi problema s kvacilom kod mene skroz visoko odvaja al ne proklizuje jel to moguce nastelovati il se lamela mora mijenjati
 

Najnoviji postovi

Na vrh