• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dong feng pritisak ulja

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Pozdrav, posedujem gore navedeni traktor 354 2008 godina, 350 radnih sati, i iimam problem sa pritiskom ulja u motoru kad se zagrije na radnu temperaturu,. Motor je otvoren i osim jednog risa na radilici nikakvih drugih simptoma nije bilo. Dalje, servo volan je dosta tezak. Pa bi molio vasa strucna misljenja ??
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Koja stručna mišljenja kad nisi napisao ni koliki je pritisak?
Jel mjereno manometrom ili vjeruješ indikatoru?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa i motor si raskopal,kaj te tocno zanima?
Ak je slab tlak ulja moze biti do pumpe ili kriva vrsta ulja....
 
T

tomo 730

Guest
Evo ja cu odgovorit u njegovo ime, dakle, dok je hladan ulje ima pritisak od 0.2 MPa (megapaskala), ali kad se zagrije kazaljka pada na nulu skroz. Mjenjana dva indikatora i isto pokazuje na oba. Manometrom nije mjereno.
I motor je otvoren zbog toga, ali osim jednog risa/udubljenja na jednom koljenu radilice, nikakvih drugih simptoma nije bilo. Lezajevi su u dobrom stanju kao i sve ostalo, samo jos nisu pogledani lezajevi na pomocnoj bregastoj. A i onaj ris na radilici vjerujem da je nasto fizickim ostecenjem prilikom montaze transporta itd, a ne u radu trakotra, jer je duzine cca 2mm i nema vise nigdje nista, a i na lezaju na tom koljenu se nista ne vidi da je strugo, osto bez ulja itd. i sad kad je raskopano sve ne vidimo razlog slabog pritiska pa zato trazimo misljenje vas. pozdrav.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Pa i motor si raskopal,kaj te tocno zanima?
Ak je slab tlak ulja moze biti do pumpe ili kriva vrsta ulja....
Nebih znao reći, evo šta mi se desilo, zamjenio sam ulje normalno i to 20x50, tako mi ovi rekli u ITC Zenica gdje ih sklapaju, naime dobar rad ima, ne troši ulje, ne razbacuje ga nigdje, temperatura OK, dok je hladan na manometru mi pokazuje pritisak ulja ode skala i do 0,6, međutim dok se mašina zagreje i kad radi na leru na tom ampermetru mi pokazuje pritisak-tlak na 0,2 pa i ispod 0,2, mjenjao sam ampulu isto, zvao majstore tamo u ITC kaže da nije ovo da nije ono, prvo je bilo da nije napred iza hladnjaka ono deklo skinuto i razubčen ima kaže na srednjem zubčaniku ako ima lufta tu zna da gubi, NIJE DOBRO TO, uljna pumpa OK, jedino nije bila dovoljno pritegnuta, ona tri šafa što je drže trebalo ih je dotegnuti. E sad opet da nije radilica ili ležaji i dotle sam dolazio, na ležaija nema, neznam kako da se izrazim, RISA-oštećenja, jedno što su ležaji na sva tri kao korozija ih dohvatila, mene to čudi oni su alumij..., i na radilici ima kao fabrička greška neko oštećenje kao da je neko sjekačem udario, nema udubljenja samo oštećen sjaj, dali je moguće da tu gubi taj pritisak ulja. Moja greška sve sam to radio a nisam izmjerio pritisak ulja, ebi ga..
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Proverite sigurnosni ventil.Ili je na uljni pumpi a može bit i kod filtera ,moguče da propušta.Proverite kako nalježe kuglica i da nije što sa federom koji pritišče na kuglicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebih znao reći, evo šta mi se desilo, zamjenio sam ulje normalno i to 20x50, tako mi ovi rekli u ITC Zenica gdje ih sklapaju, naime dobar rad ima, ne troši ulje, ne razbacuje ga nigdje, temperatura OK, dok je hladan na manometru mi pokazuje pritisak ulja ode skala i do 0,6, međutim dok se mašina zagreje i kad radi na leru na tom ampermetru mi pokazuje pritisak-tlak na 0,2 pa i ispod 0,2, mjenjao sam ampulu isto, zvao majstore tamo u ITC kaže da nije ovo da nije ono, prvo je bilo da nije napred iza hladnjaka ono deklo skinuto i razubčen ima kaže na srednjem zubčaniku ako ima lufta tu zna da gubi, NIJE DOBRO TO, uljna pumpa OK, jedino nije bila dovoljno pritegnuta, ona tri šafa što je drže trebalo ih je dotegnuti. E sad opet da nije radilica ili ležaji i dotle sam dolazio, na ležaija nema, neznam kako da se izrazim, RISA-oštećenja, jedno što su ležaji na sva tri kao korozija ih dohvatila, mene to čudi oni su alumij..., i na radilici ima kao fabrička greška neko oštećenje kao da je neko sjekačem udario, nema udubljenja samo oštećen sjaj, dali je moguće da tu gubi taj pritisak ulja. Moja greška sve sam to radio a nisam izmjerio pritisak ulja, ebi ga..

Ako imas indikator ulja a vjerojatno imas onda za tlak ulja imas samo jednu lampicu koja se ugasi kad upalis motor.
A Ovo na vurici kaj pise ampermetar ti je kazaljka koja pokazuje napunjenost akumulatora odnosno kak puni kojim intenzitetom,kad ga upalis puni jace jer si mu uzel struje i nakon nekog vremena kad nafila akumulator vise ne puni i kazaljka je oko 0.2 ili 0.1A.
I to NIJE KAZALJKA za tlak ili ti pritisak ulja,i s tvojim motorom je sve u redu.
Na manometru bi trebalo pisat pritisak ulja i mjeri se u Barima,a u paskalima se mjeri tlak zraka.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Ima 2 ampermetra, jedan je normalno za punjenje, akumulator a drugi je ulje vidi se i piše oil i ima obilježeno je bojama, crvena boja je od 0-0,2 pa zelena je od 0,2-0,6 itd a lamice nema nikako, ja sam improvizovao lampicu nekakvu kad sam sijao žito i često mi se ta lampica palila.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Poslikaj ti taj mjerač pritiska ulja dok traktor radi pa ćemo svi skupa više znat :confused:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da poslikaj sve vurice koje imas na njemu izbliza i lampice pa bumo vidli o cemu se radi.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
nije problem ujutro ćemo to, a što se tiče rada motora to je malo teže jer je on već otvoren, skinut je i karter ulja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj malo opisi taj traktor tezina snaga pogon velicina....
Mislim da ste ga nepotrebno raskapali.:frown:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je model vinogradar i dosta ima bucni motor i dosta lupa kad je pod opterecenjem,ima ga moj susjed,dosta losa kvaliteta izrade i nije za teske i dugotrajne radove.
Poslikaj ti vure al mi se cini da nema manometar tlaka ulja.

Jel ima on kompresor i bocu za zrak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
ima manometar tlaka sigurno, a ima i kompresor i bocu za zrak, a što se tiče jeste bučan, neznam dali je zbog kabine pa prenosi buku a kad sam pored njega napolju normalno radi, mnogi su se hvalili na njih, ustvari na 304 i 404 modele
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za 404 sam i ja cul da je dobar i nemaju problema.
Da buka je jaca u kabini jer nemas izolaciju kupi si samoljepljiv armafleks ili spuzve malo deblje i bude ti tise.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tomo 730

Guest
Evo slike, malo se losije vidi, jer je sa interneta, ali je sve isto kao kod nas. ovo oznaceno zutom crtom je taj manometar, jer on nema lampicu za ulje, kao standardni traktori.
ewfrew.png
[/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je manometar tlaka ulja,e sad prvo provjeri da ti ne pusta na cjevcici koja dolazi do njega ili da nije zastopana.
Ak je sve ok oko njega onda jedino da se nije zastopal koji kanal ili pumpa.
Daj napisi koju marku ulja si stavil unutra i koja oznaka?
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
20 W 50 ulje sam nasuo u njega i to 7 litara koliko i ide
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
Ja imam dongfeng 404 nov. Kad je hladan ima pritisak od 6 bara,a kad se zagrije pada na 4 bara pod gasom. Kad radi na stangasu pada mu pritisak na 2-3 bara i to je isto i kod rodjaka,takodje nov traktor . Valjda i ne bi trbao biti isti pritisak ulja na ler gasu i na.2000 obrtaja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh