• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Đuro Đaković

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Đuro Đaković

[attachment=0:d53bc]M1620H.jpg[/attachment:d53bc]
M1620H, kombajn koji je od 80-ih do danas vršio na svim kombinatima u RH
Bio je to stroj u svoje vrijeme...
[attachment=1:d53bc]6.240-hs.jpg[/attachment:d53bc]
Ovo je novi model... Sliči na Toplinera
Ne mogu vjerovati. Niko ništ o kombajnima koji su cjelu bivšu državu kosili (samo tu rusku kramu gledate i komentirate)!!! :scratch
Jel ima tko ĐĐ 1620, nek stavi malo slika!!!
 
Z

zrine892

Guest
Re: Đuro Đaković

rusku gramu nikada ne viđamo na našim cestama a duro dakovic nam je preko glave....hehehehe :) :)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Đuro Đaković

[attachment=1:cd290]zetva_19_b.jpg[/attachment:cd290]
[attachment=0:cd290]770.jpg[/attachment:cd290]
Å to kažete na ovog "biciklina"??? :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: Đuro Đaković

Koliko bi kostao takav "bicikl" kako ga nazivas?

meni se osobno svidjaju mali kombajni, a ovaj djuro je jedan od takvih ;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: Đuro Đaković

ova mi se prva slika svida...kad se skupe njih joj sto ti mogu nastetiti na njivi....hehehe
 
R

Ratarko

Guest
Re: Đuro Đaković

zrine892 kaže:
ova mi se prva slika svida...kad se skupe njih joj sto ti mogu nastetiti na njivi....hehehe

Vršio sam sa grupom ĐĐ kombajna na jednoj tabli . Bilo ih je 7 komada i ja sa DF kombajnom .
Dva su im se zapalila u roku 20 minuta ...tako da je ta idilična slika o kojoj ti pričaš u mojoj memoriji ostavila sasvim drugačiju sliku .
 
Z

zrine892

Guest
Re: Đuro Đaković

a joj...hehehe...kako se zapalio?od cega??
 
R

Ratarko

Guest
Re: Đuro Đaković

zrine892 kaže:
a joj...hehehe...kako se zapalio?od cega??

Dva su se zapalila .
Oba zbog nemara . Ulje i nafta su curili po svuda a kako su to V8 motori auspuha i grana ima koliko hoćeš pa se lako zapali ako nije čisto oko njih .
 
K

KRESO

Guest
Re: Đuro Đaković

i ja sam isto doživio-vidio kad se jedan zapalio, a da se pregrijao vdio x puta i to na tabli pored moje sada ta firma ima samo john deere kombajne i koliko vdim nemaju problema više samo piće!
 
R

Ratarko

Guest
Re: Đuro Đaković

KRESO kaže:
i ja sam isto doživio-vidio kad se jedan zapalio, a da se pregrijao vdio x puta i to na tabli pored moje sada ta firma ima samo john deere kombajne i koliko vdim nemaju problema više samo piće!

Vjeruj mi da je to samo do održavanja da se pregriju a da ne govorim da se zapale .
Imamo dva ĐĐ 1620 kombajna u okolici , sada im je blizu 10 godina , oba rade kod gazdi koji znaju kako se pazi stroj ...ti kombajni rade punim kapacitetom cijeli dan i nema pregrijavanja a da se zapale nema niti govora .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Đuro Đaković

ovi mali DD su jako dobri,a ovo za zapaljenje dogada se i najurednijem.A gdje su oni DD narandasti
 
K

KRESO

Guest
Re: Đuro Đaković

a čuj vjerovatno znaš kako se prije odnosilo prema strojevima u kombinatima , ˝ samo tjeraj ko ga je.. nije moje˝
neznam za ostalo nisam ga nikad tjero ,ali da budem iskren već sam si razmišljao da kupim jednog da vrši samo kukuruz
,stavim ljepo 6 redi sa roto frezama na njega i samo vozi!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Đuro Đaković

Meni je žao što više nema ĐĐ Globusa, baš smo ja i stari razmišljali da ga kupimo. Navodno s adapterom je ispao 50000€ dok se vrati PDV i kapitalno. 50000€ nije skupo jer za te novce možeš kupit Toplinera starog 10 godina, a ovaj ima motor redni 6 cilindrični, kabina dobra, jedino što nema cjev koja kipa u svim položajima i elevator što nosi u bunker na DF-u je većeg kapaciteta.
@Bobo neznam za cjene od malog Đure, nemoj se mješat puno na ovu temu, pošto ti preferiraš Srpske stvari ;) , mogla bi izići rasprava na temu ĐĐ ili Zmaj :lol: :lol: :!:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Đuro Đaković

Ovoga proljeća je bilo još nekoliko komada Globusa na prodaji u Županji .
Cijena je bila 94.000 € ako se ne varam . U cijeni je i kukuruzni adapter sa 6 reda .

Prije sam napravio grešku i rekao da u mojoj okolici imaju dva ĐĐ 1620 kombajna ali tu se zapravo radi o Hydroliner 3620 kombajnima . To su zapravo potpuno isti kombajni kao i Globus uz razliku da imaju malo lošiju kabinu od Globusa.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Đuro Đaković

a koja je razlika izmedu narandastog i zelenog dd??
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Đuro Đaković

Bobo kaže:
Koliko bi kostao takav "bicikl" kako ga nazivas?

meni se osobno svidjaju mali kombajni, a ovaj djuro je jedan od takvih ;)
Ovako nešto to je za tebe. jel ti znaš da mali ĐĐ ima Torpedov motor ;) :lol:
[attachment=0:5e5b2]z-135.jpg[/attachment:5e5b2]
[attachment=1:5e5b2]mirror.aspx.jpg[/attachment:5e5b2]
 
B

Bobo

Guest
Re: Đuro Đaković

Da, nisam to htio spominjati, ali kad bih za sebe kupovao kombajn, to bi bas bio najgori ZMAJ ikada: 133 ;)

Za mene dosta ili mali ZMAJ ili mali DD. Neka ima torpedo motor, kad kod mene nema puno posla i znam da ce raditi dobro.

A jel ti znas da je mali Djuro ovdje prije par godina "napravio posla" da su se ljudi za glavu hvatali? Decki kupili NOVI DD kombajn (neki manji ne znam oznaku) i ganjali ga da sto vise s njim zarade. Novi je nece mu biti nista. I vrsili decki i meni jedan komad, i tako dosta ljudi njima ce dat novce, pa da ga prije otplate. Nitko nije gledao pod slamu, a tamo sloj zrna debel 3 prsta i sirok kao prednja guma od kombajna. Cim je prvi covijek u selu to primjetio, svi smo isli gledati i na svoje njive, i kod svih je tako bilo. Decki su ga tako ganjali, da je sve kroz njega proletjelo, pa cek i zrno.

Vise se ne pojavljuju u nasem selu ;)

Nije kombajn za svakoga, i ako ne znas nesto, pitaj brate, netko ce ti pojasniti, no oni nisu htijeli pitati nikoga, i tako su prosli.

Tako znam da mali Djuro trpi svakakvo zlostavljanje i da ce raditi dobro, jer nema se na malom kombajnu sto pokvariti. Sto veci stroj, to vise pizdarija, ako ga neces paziti, ili ako ne znas s njim raditi.

Tako bih i ja uzeo ili ZMAJ ili DD jer znam da ne mogu napraviti puno pizdarije s jima, a i mogu svugdje prolaziti s njim... No za sada nam jos ne treba kombajn, pa ga necemo niti kupovati, no za koju godinu, tko zna?

Zato pitam za cijenu takvog kombajna, jer me bas zanima je li to uopce isplativo kupovati novo, za malo moje zemlje.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Đuro Đaković

Koliko ti radiš zemlje??? Pretpostavljam da ne puno jer imaš 50ks traktor. Mislim da je tebi neisplativo držati kombajn jer dok na njega uložiš gorivo, uvjek neki remen je kritično, ležaji i ostalo i pada da je jeftinije plaćati usluge. Uostalom gubiš svoje vrijeme kombajnirajući.
 
B

Bobo

Guest
Re: Đuro Đaković

Malo zemlje, jako malo... No vrsio bih i usluge, jer puno me kosta sto nekoga platim da povrsi i odveze na silos...

Sva sreca pa prebijamo racune jer ja odem popraviti racunalo koji puta besplatno i ja vozim njegov traktor na silos, pa mi ne racuna transport, no opet malo po malo kosta sve to...

Radim oko 15 jutara zemlje, i mislim da bi se tu ulaganje od 15-ak tisuca kn isplatilo (pricam o zmaju 133) jer ima tu dosta "plodnog tla" za usluzno vrsenje... Dijelovi za ZMAJ-a bas i nisu skupi i ima ih na kile, tako da to nije neka bojazan, malo je sporiji u poslu, no obavi ga.


Bas zato pitam koliko bi kostao novi kombajn, a koliko polovan Djuro Djakovic, neki manji jer za koju godinu to vise nece biti 15 jutara, nego bar 30. A na 30 jutara placati vrsenje, bas i nije isplativo.
 
R

ROKI

Guest
Re: Đuro Đaković

Prvo i osnovno je kada kombajn počne vrišit je da se pregleda rasip u zboju, lijevo i desno od zboja slame, jel ima neovršenih zrna u klasu, jel u bunkeru ima loma i primjese itd. dozvoljeni rasip je do 2 %. Svaka pšenica se drukčije vrši i nije ista vrševina ujutro, u podne i navečer tako da ljudi pogledaju rasip ujutro i gotovo, a u podne kombajn rasipa i lomi ko lud. Većinu kombajnera boli ona stvar za rasip i sve te ceremonije vezane za kvalitetnu žetvu bilo kojeg usjeva. Njima su bitni samo hektari, a kvaliteta žetve je na zadnjem mjestu. ÄŒast iznimkama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh