• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Đuro Đaković

B

Bobo

Guest
Mali Djuro je u brdu igracka naspram zmaja 133... Ima ga jedan covjek u jednom selu na potezu Pzega- Nova gradiska. radi zemlju na grbavom terenu, kao i ja. Kad je kupio Djuru 770, treci dan mu je otisao jedan pogonski vjenac. Dao je 500€ na popravak da bi mu sutradan otisao i drugi... Htio ga je zapaliti i sad ce ga nejvjerovatnije prodati i uzeti nekog zmaja ili fahra. Takodjer je jedne godine kod nas vrsio NOV NOVCAT "mali djuro" i prosipao je toliko da je iza njega bilo za 3 prsta debljine i 20cm sirine zita u slami... Svima kojima je te godine taj kombajner vrsio su imali dosta manji prinos, bas zbog tog rasipanja...


Zmaj nije neki los kombajn, ali ako netko treba bas mali kombajn da povrsi svojih 30-40 jutara, ne vidim smisla u kupovini nekog skupog stroja koji ima sve moguce pogodnosti, jer ce tih 30-40 jutara ovrsiti i zmaj 780 u par dana... Da ne govorim o mojem primjeru koji obradjujem 15 jutara zemlje, a nagovaraju me da si kupim zmaja 142... Nema sanse.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pametno bobo..
kupi 133 i imas pravi kombajn za sebe..
moj djed kad je kupio 133 znao je na dan povrsit 10ha..ali to je bilo ud jutra do sutra :p ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
A to što kažeš da prosipa...možda on nije naštelan ili slično...neznam puno o kombajima ali možda...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
da ali to je bilo nekad prije 15-20godina kad se je kombajnirala njiva do njive..
znao mi djed pricat da 2 dana nije s jednog polja isao doma...
kad je lijpo islo je bilo oko 10ha a ovak manje..
 
S

Sesva

Guest
Ako kupujete komabajn za jedno 45 ha zemlje kako je ovaj gore reko da radi s ZMAJEM mislim da bi FAHR M1302 bio dosta za to , ima ga moj prijatelj , kombajn je 80. godiste ali radi odlicno , jedino kaj mu je ove godine bio pogonski remen puknuo i na hederu si je nesto sjebo !!
 
Z

zrine892

Guest
Sesva kaže:
Ako kupujete komabajn za jedno 45 ha zemlje kako je ovaj gore reko da radi s ZMAJEM mislim da bi FAHR M1302 bio dosta za to , ima ga moj prijatelj , kombajn je 80. godiste ali radi odlicno , jedino kaj mu je ove godine bio pogonski remen puknuo i na hederu si je nesto sjebo !!


neisplativo je kupovati fahra jer su to skupi kombajni i dijelovi su skupi..ajd da barem ides raditi sa usluzno nekih 20 ha onda da...jer ja jos ne zelim raditi usluge...a sto se mene tice mogao bi zmaj 142 i lagano do 80 ha raditi...jer rođak radio 200 ha sa zmajem neki dvije-tri godine zaredom i sve je stigao na vrijeme..hvala bogu ove godine ga je zamijenio... :blackeye :blackeye
 
S

Sesva

Guest
on SA SVOJIM FAHROM M1302 radi i za sebe , jer ima krave , ia usluzno , radi sve , tako da mu je FAHR i te kako isplativ !!
 
B

Bobo

Guest
Stari FAHR ce se kvariti jednako ili malo manje nego stari ZMAJ. Dokazano u bezbroj primjera. Djelovi za FAHRA su BEZOBRAZNO SKUPI, pogotovo za starije modele. FAHR 1302 (zna jokapz na koji mislim) je malo za reci u raasulu, bas jer su djelovi za njega skupi, preskupi...

Taj isti gazda ima i zmaja 142, i s njim je prezadovoljan da zadovoljniji biti ne moze. FAHRA je kupio, jer se nadao da ce biti bolji od zmaja, ali je to sve isti klinac... FAHRA je u kukuruze uterao jedan dan i porazbijao je kompletnu ladju na njemu... cijeli je jadan nabubrio da su ga dva dana ravnali... zmaj kukuruze nije niti osjetio.

Neke godine je na 1302 pukao slamotres ?!? To se bar zmaju ne dogadja... I kad je cuo cijenu novog, otisao je negdje gdje ima baceni Veliki Djuro te uzeo 2-3 slamotresa i prepravljao je nosace na FAHRA, jer drugacije nije moglo...


Sad ti kupi fahra i bas ces se usreciti s njim, pogotovo neki stari izganjani kombajn koji je sebe 3 puta zaradio, ali nece i 4. put... Zmaj 142 uredno moze povrsiti do 80-100 jutara bez obzira na broj parcela, jer je jedne godine skinuo samo u dva obliznja sela preko 100 jutara, od cega je 80 bilo usluzno, ako ne i vise... ZMAJEVI su dobri kombajni, ali je vec tesko naci ocuvanog, pa zato "ne valjaju" Ali kolegin 1442 RM dok sam ziv necu zaboraviti...

Kad je vec tema o Djuri Djakovicu, vidio sam i par njih po koprivama, tak da ono... Nisu niti oni bezgresni ;)
 
S

Sesva

Guest
Ovaj Đuro koji je tu gore bere kukurz je potpuno isti ko FAHR M1302 !!!!
 
Z

zrine892

Guest
Sesva kaže:
Ovaj Đuro koji je tu gore bere kukurz je potpuno isti ko FAHR M1302 !!!!


jest isi po izgleda ali nisu isti...po propusnoj moči i po snazi motora..ako se ne varam da taj fahr kojeg ti spominjes ima snagu motora 150 ks..otprilike..a onaj đuro dakovica ima 200 ili 220 ks...i daleko od toga da su istin...fahr je je kvaltitnji od đđ...
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Ja imam zmaja 133rm 89 godište i radi ko sat. Radim kod sebe 45 ha i uslužno negdje oko 10ha. Prije svake sezone obavezno ga pregledam cijelog i ne tjeram ga u kukuruz.
 
A

Alen

Guest
Da neotvaram novu temu.... Ništa neznam o kombajnima.... Naišao sam na Đuro Đaković M770..... Ima heder za žito. Da li taj kombajn može brati kukuruz? I koliko bi tako nešto vrijedilo?
 
P

Poljodjelac

Guest
Ajmo znalci Đ.Đakovića
1620 M 1986 god.
žito-kukuruz
115 000 kuna
da li se isplati gledat tj. kupit
 
B

Bobo

Guest
Nisam neki znalac, al moram komentirat...

Nekako mi se cini dosta paprena cjena za taj kombajn :scratch

Mozda se varam, al ono, rjetkost je naci Djuru koji se nije naradio, jer je velik broj tih kombajna zapocelo svoju karijeru po raznim kombinatima...
 
K

KRESO

Guest
Poljodjelac kaže:
Ajmo znalci Đ.Đakovića
1620 M 1986 god.
žito-kukuruz
115 000 kuna
da li se isplati gledat tj. kupit

malo nadodaš novaca i kupiš DF 36.10 koji pojede ovog đuru
 
P

Poljodjelac

Guest
Neznam, ne izgleda mi loše po slikama(na njuškalu)
jel znaš šta više o tim kombajima
"Krešo"
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
kupljen tu jedan kod mene za 120 000 kn bez kukuruznog adaptera 92g. od prvog vlasnika u super stanju tako da je ovaj mozda malo i skup a i kreso dobro kaze malo jos nadodas i imas fara 3610 a on je dosta bolji od dure!
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
u biti je duro dosta slican df 3610 ali na df je sve po malo bolje i ima veci dnevni ucinak i kabina je puno modernija i imaju skoro svi klimu df ima deutz-ov motor 170 ks koji je puno bolji od tamovog motora na duri inace duro ti je raden po licenci fahra 1600 koji se radio 70-tih godina
 

Najnoviji postovi

Na vrh