• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Đuro Đaković

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
dobro izgleda inace to je selo do mene al ne poznam taj kombajn neko si je dao truda i obojao ga!
 
Z

zrine892

Guest
sto se mene tice ja bi uezo bolje df 35.80 ili 36.10...to su kombajni puno kvalitetniji,ugodniji i lakse je raditi s njima...i puno takvih ima sa klimom,sjeckom tako da...bolje dometniti oko 5-6 tisuca eura,naravno ako finacije dopuste...i Duro dakovic kada se dotjera,napravi remont nije los kombajn...stovise dobri su...bolji od zmaja...nebi se zalio da ga imam umjesto zmaja :)...
 
P

Poljodjelac

Guest
Baš sam mislio pitat možda ti bubane ipoznaš kombajn, ali vidim ništa od toga.
Moram ja to pogledat, što kaže bobo na slikama izgleda zanimljivo , ali isto tako znam da slike puno puta varaju.
 
P

Poljodjelac

Guest
Zrine i ja bi bolje df,ali za 35.80 tre dosta viš novaca.
 
Z

zrine892

Guest
ako je taj kombajn kakav je na slici...kao sto je napisao da je remont napravljen...nebi bilo lose ni njega uzeti...po slikama vidim da je uredan kombajn..cijena nije pretjerana ali ipak je to 86 god..a sto se tice klime vjerujem da se moze i naknadno staviti ali to košta oh-ho-ho novaca...
 
B

Bobo

Guest
Ne treba mu ugradjivati klimu, rasklimat ce se on sam s vremenom ;)

Sve u svemu, treba otici i pogledati, a ak se ne varam Poljodjelac, to tebi nije daleko?
 
K

KRESO

Guest
Obrisan neispravan link.

ovo ti je neka srednja cijena znaći ako se malo potrudiš možeš naći jeftiniji kombajn , i sad ti je idealno vrjeme za kupovinu kombajna, uzmi oglasnik sjedi u auto ipolako se vozaj okolo, ja sam 3 mjeseca se vozao okolo naokolo , dok nisam našao kombajn, neznam odakle si ti , ali najviše kombajna sam našao u zagorju i u podravini tamo ima najviše prekupaca, gle ako već planiraš potrošiti neku lovu na kombajn , uzmi definitivno DF nije đuro loš ali DF je puno komforniji, manje se kvari, i puuunooo kvalitetniji...i kroz neko vrijeme razlika u cijeni će ti se vratiti....

Obrisan neispravan link. ,

ovog bi ja radije uzeo nego đuru , ovisi u kakvom je stanju....
 
P

Poljodjelac

Guest
Da, taj je sa cijenom jednak i ako je godište isto bolje bibilo njega gledat.
Nije meni ništa hitno za kupovinu ,ima vremena samo se upoznajem sa cijenama,a razmišljo sam i o clasu
vidjet će mo.
 
Z

zrine892

Guest
Obrisan neispravan link.

evo jedan kombajn...bas sam gledao na netu od 10.000 do 30.000 eura kombajn..nesto mi je slabo izbacio kombajne...nema ih bas puno..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
u ovaj stavrno lijepo izgledaal su se nabojali dok su ga obojali.
nego sam da ostavim jedan zanimljiv komentar đuro đakovič je radio djelove za deutz fahr iz jako dobrih izvora znam. sam naravno radili su se od kvalitetnijeg materijala za izvoz u njemačku nego što se rade za đ.đ.
al iz iste tvornice su izlazili djelovi za d.f. i đ.đ. tak da po meni đ.đ. nije puno lošiji kombaj od d.f.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
u ovaj stavrno lijepo izgledaal su se nabojali dok su ga obojali.
nego sam da ostavim jedan zanimljiv komentar đuro đakovič je radio djelove za deutz fahr iz jako dobrih izvora znam. sam naravno radili su se od kvalitetnijeg materijala za izvoz u njemačku nego što se rade za đ.đ.
al iz iste tvornice su izlazili djelovi za d.f. i đ.đ. tak da po meni đ.đ. nije puno lošiji kombaj od d.f.
To znam i ja, prvi ĐĐ kombajni su proizvedeni u Njemačkoj samo su naljepnicu stavljali ĐĐ. U novije vrijeme se mali ĐĐ Farmliner izvozio pod Deutz-fahr imenom. Isto tako je i Torpedo izrađivao odljevke za Deutz-ove getribe i hidrauliku serije DX , a oni su u zamjenu davali zupčanike što idu u getribu za RX (nekad dok je moj stari bio na specijalizaciji, kaže da su za RX bojili odljevke u crvenu temeljnu, za DX u sivozelenu). I još je tu bilo puno takvih suradnji na relaciji Deutz-Torpedo.

Jedino što na prvi pogled čini ĐĐ nekvalitetinijim je boja, koja je stvarno jako loše kvalitete, isto tako i Torpedo.
 
B

Bobo

Guest
Ajoj, sto je ovaj ulickan... steta ga prodavat, kad je toliko truda u njega ulozeno... Pitanje sto se krije unutra :scratch

Takav jedan bi mi trebao kao ribi bicikl, ali eto sto je tu je... Nazalost, super kombajni, ali za ljude u mom kraju preskupi strojevi koje je po brdima nemoguce u cjelosti iskoristiti...
 
F

Fendt 309

Guest
Pozdrav svim ljubiteljima Đure Đakovića i Deutz Fahra!Razmišljam o kupnj kombajna i jako mi je interesantan Đuro Đaković 770.No volio bih saznati više o njemu od nekoga tko ima iskustva s istim.Zadovoljio bi moje potrebe a bilo bi dobro kad bi nešto zaradio i u usluzi.Kakav je motor?Koliki mu je dnevni učinak?Kako se snalazi sa dijelovima?
 
B

Bobo

Guest
Mogu ti reci par stvari o ovom tipu kombajna, iako ima puno pametnijih ljudi na ovom forumu sto se tice Djure 770 (neki su ga imali ili jos imaju).

Sve u svemu:
Poznato mi je da obicni 770 ima pogon kotaca kao mjesalica za beton (mali zupcanik pokrece veliki) i da im je to boljka i na brdovitom terenu se zna kvariti. Ima ga jedan covjek nedaleko od mene i u 3-4 godine je dosta puta mjenjao te vjence. moguce je da se radi o losem materijalu, ali nisam samo od njega cuo da im to zna odlaziti, vec sam i po internetu citao iste komentare. ovo je (valjda) ispravljeno na 770MK modelu i mislim da taj ima normalne reduktore za pogon.

Nabavna cjena im je u najmanju ruku NEREALNA, jer polovnog ces tesko dobrog naci ispod 30 000Kn i to ako imas srece. Prije ces izvaliti 40 000kn. Htio sa mga i ja kupiti, ali sto je previse, previse je.

Za te pare se prije moze naci zmaj 142 u dobrom stanju sa zitnim i kukuruznim hederom, pa vrsis kao covjek (ako imas velike njive) a ako imas male njive, prije gledaj nekog starijeg FAHR-a nego malog djuru...


Evo, u trenutku pisanja se u oglasniku nalazi Djuro 770 za 7500€. Za te novce imas puno bolji izbor od djure 770...


kao sto rekoh, ako sam pogrijesio u vezi pogona ovog kombajna, iskusniji ce me ispraviti, ali mislim da nisam daleko od istine.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Fendt 309 kaže:
Pozdrav svim ljubiteljima Đure Đakovića i Deutz Fahra!Razmišljam o kupnj kombajna i jako mi je interesantan Đuro Đaković 770.No volio bih saznati više o njemu od nekoga tko ima iskustva s istim.Zadovoljio bi moje potrebe a bilo bi dobro kad bi nešto zaradio i u usluzi.Kakav je motor?Koliki mu je dnevni učinak?Kako se snalazi sa dijelovima?
Isto nemam iskustva s tim kombajnima, ali za motor znam, jer je Torpedov 4 cil. 75 ks. Taj motor potroši (pohaba) i 3-4 vršilice ako je normalno održavan, a potrošnja goriva minimalna.
 
F

Fendt 309

Guest
Hvala na dosadašnjim komentarima.Savjetujte i dalje.Inače nemam više loše mišljenje o zmaju jer sam ljetos vršio s njim oko 60 jutara.Samo mi je đuro zanimljiv jer je manji ali neznam ništa o njemu.A veliki đuro mi je poznat ali neznam kakvi su ovi za manje novaca.Vjerojatno bi trebalo dosta uložiti u njega.Neznam da li je problem za dijelove i jesu li skupi.
 
B

Bobo

Guest
kako sam ti vec napisao, ima puno boljih kombajna na trzistu za te novce, a to sto je on izvana lijep, za kombajn nije bitan faktor, zar ne?

Sve ovisi koliko imas s njim za vrsiti, i koje sve kulture, ako ti treba kompaktan kombajn gledaj nekog manjeg fahra, naci ces ga za iste ili cak i manje novce, a sigurno je od Djure kvalitetniji, bez obzira na godiste.
 

Najnoviji postovi

Na vrh