• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Đuro Đaković

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Imal ga moj susjed...sad ima nekog starijega Fahra...
 
B

Bobo

Guest
ZJ kaže:
Imal ga moj susjed...sad ima nekog starijega Fahra...

Evo je i potvrda onog sto sam iznad napisao...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Koliki je inače žitni heder na ĐĐ 770??? Koja je realna cijena za taj kombajn?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
toma84 kaže:
Koliki je inače žitni heder na ĐĐ 770??? Koja je realna cijena za taj kombajn?
mislim da je heder 2,80 a cjena pa imaš od 45 000 do 60 000 kn
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Tema je stara ali ja ču svejedno komentirat jer nemam pametnijeg posla.
Taj navedeni đuro,to je sranje od kombajna kakvog nema,mi smo ga imali i to niš nevalja a skuplji je od ostalih,u to vrijeme kada su to moji kupovali za iste novce susjed je kupio 2 zmaja koja mu idu i dan danas a mi smo na našem imali milijun popravaka i nakraju ga morali prodat. Kupili su ga novog,odma u vršenju prvih jutara pukla mu je kosa,otišla poluosovina itd... i još se nakraju deda s njim prekreno i onda je bio ujeban dokaraj,kad smo ga prodali,onda smo čuli da ti kombajni su bili slabog materijala napravljenog zato što je trebao dobar materijal za pravljenje tenkova. Ja ti preporučam da nipošto neuzimaš taj kombajn,Zmaj je amerika naprema ovome!!!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
dino kaže:
Tema je stara ali ja ču svejedno komentirat jer nemam pametnijeg posla.
Taj navedeni đuro,to je sranje od kombajna kakvog nema,mi smo ga imali i to niš nevalja a skuplji je od ostalih,u to vrijeme kada su to moji kupovali za iste novce susjed je kupio 2 zmaja koja mu idu i dan danas a mi smo na našem imali milijun popravaka i nakraju ga morali prodat. Kupili su ga novog,odma u vršenju prvih jutara pukla mu je kosa,otišla poluosovina itd... i još se nakraju deda s njim prekreno i onda je bio ujeban dokaraj,kad smo ga prodali,onda smo čuli da ti kombajni su bili slabog materijala napravljenog zato što je trebao dobar materijal za pravljenje tenkova. Ja ti preporučam da nipošto neuzimaš taj kombajn,Zmaj je amerika naprema ovome!!!

..i koliko je bilo kvarova kad tebi tolko nevalja pukla kosa (ma nije nova) ili niska kosidba malo mokro možda u pitanju Ludvig ili tak nest pa prevelika brzina pa nakon toga pukne osovina ,nepažnja( jednostavno možda samo zamor materijala) ili ste taj kombajn preplatili .....pa kaj drugo nego da ne valja (sory ali to je moje mišljenje)

i jos nest na koju Ameriku misliš (valjda južnu) :)


nekad su kombinati imali zmaja(dok nije bilo ĐĐ) a kad zmaj nije više mogao(gazilo ga je vrijeme) išlo se na ĐĐ to mora svaki priznat , mogli su se naći u svakom kombinatu i kod većih ratara(ĐĐ) i ima takvih koji jos i danas idu nakon tisuće hektara i hektara
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
^^^^^^ :idea: Mali Đuro 770 i veliki Đuro-Đakovići nemaju baš puno zajedničkog - osim imena :lol: a o razlici u kvaliteti između "malog" i "velikog" Đure da ne govorim. Zmaj 141/142 8) je bolji izbor od ĐĐ M770!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Zmaj 141/142 8) :D ,to su pravi kombajni,nisu skupi djelovi ,a nabaviš ih lako
 
B

Bobo

Guest
Ja dajem ruku u vatru ako mi bilo tko dokaze da je DD M770 (ili cak i MK770) bolji kombajn od zmaja 141/142. Pogotovo ako cemo gledati istu godinu proizvodnje.

Zmaj je za malog Djuru Sjeverna Amerika! Bilo je par tih kombajna i M modeli su imali jako lose rjesen pogon. U kvalitetu materijala ne ulazim. MK modeli su vec puno bolji kombajni, ali cjena polovnog je dignuta nebu pod oblake.

Da se MK moze naci za 25 000Kn onda bi s mog gledista zmaj 133RM i DD MK770 bili podjednaki, s tim da je djuro po udobnosi cadilac za malog zmaja. Ta udobnost ocito kosta ko jos jedan mali zmaj, jer kad sam kupovao kombajn, MK770 je bio jedan od izbora, al kad sam vidio da ispod 40 000Kn ne mozes dobiti kombajn koji se moze smatrati ispravnim, potpuno sam odustao. Za te novce dobijem 142 s zitnim i kukuruznim hederom i djelova imam na svakom cosku i super su jeftini.

Bilo koji drugi "Veliki" djuro se ne moze uopce mjeriti s bilo kojim zmajem po bilo kojem kriteriju (ako cemo gledati u pozitivnom smislu). veliki djuro je za zmaja bog i batina i zmaj kraj njega nema sto traziti, nit ce ikada i imati.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ali je ne kužim zašto su toliko spori veliki Đure 1620, ogromni su, v8 motor, 5,60 heder, a ko puž idu. gledao sam kad sam vršio žito, tabla do table, ja sa JD 1188 idem duplo brže i nakosim puno više kroz cijeli dan, do 4-5 vagona više.
 
B

Bobo

Guest
1620 mi se na plodovima zemlje nikada nije cinio sporim... Nisam imao prilike vidjeti djuru 1620 u radu nikada, pa ne bihi znao...

Mislim da niej fer usporedjivati jedan JD koji iza sebe ima godine i godine prakse, puno propalih pokusaja, ali i puno uspjelih koji su dosli u serijsku proizvodnju. Djuro nije ni blizu bio tom iskustvu, pokusajima i promasajima, vec su radili kako su u svoje vrijeme najbolje znali i ocito su ih dobro napravili kad polovnjaci koji se kupuju po kombinatima jos rade punom parom po privatnim njivama.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
mislio sam na to da moj ima manji heder(4.80) i da ima 6 cilindara,210 ks, a neznam koliko ks ima ĐĐ. kosili su dva ĐĐ i jedan JD CTS od PPK Orahovica na tabli pored moje, i cts ih brije, barem dva puta više nakosi nego ta dvojica skupa.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Veliki ĐĐ ne smije biti spor u radu, to je kombajn sa 225 ks i 6 slamotresa, možda ga kombajneri nisu dobro uštimali, ili je neki drugi razlog.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
pitam baš zato što sam na x mjesta vidio da polako vrše, ima ih oko mene cijelo čudo, kolega ima dva komada(jedan za žito i jedan za kukuruz) i kaže da dnevno ne nakosi više od 7 vagona bez pauza i kipanje u hodu, a kombajn u kondiciji, održavan.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
...????.....ovako ĐĐ i Zmaj imaju mane i svoje prednosti (koji ima više koji manje nije bitno)

jednim slučajem sam kombajniral s Z 142 ,cijeli dan sve OK dok nisam podvečer došel do Ludviga i nakon par krugova pukne osovina i kaj bi ja tu nakon togga trebal pljuvat po zmaju kao što je dotični po ĐĐ.....dogodilo se pa šta.
 
B

Bobo

Guest
Nije da se samo jedan kvario, vec ih takav glas prati... Da je to bilo na jednom kombajnu, pukne poluosovina, nema problema, zamor materijala, dogodi se. al kad u 3 godine mjenjas jako puno poluosovina jer uz brdo do traktora nosis pun bunker, tu nesto ne stima.

Veliki djure su super strojevi koju su se nebrojeno puta dokazali kao vrhunski proizvod svojeg doba. Za njih nitko nista ne kaze.

Za malog djuru sam napisao da je los i kraj toga stojim, a i da je jednako dobar ko zmaj, kad mu je nabavna cjena samo duplo veca...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
@4fun Njihova starnica je postojala, sve dok firmu nije preuzeo Deutz-fahr, sad se tamo proizvode samo DF kombajni.


daniel2356 kaže:
pitam baš zato što sam na x mjesta vidio da polako vrše, ima ih oko mene cijelo čudo, kolega ima dva komada(jedan za žito i jedan za kukuruz) i kaže da dnevno ne nakosi više od 7 vagona bez pauza i kipanje u hodu, a kombajn u kondiciji, održavan.
Neznam, mislim da bi trebao više skinuti, premalo je to. Sve ovisi kakvo je žito i kakve su parcele.
 
B

Bobo

Guest
NIsam upoznat s radom 1620, ali po svim kriterijima on mora napraviti vise, ak je full ispravan i ak je u njemu majstor koji ga zna terat.

70 vagona koji se spominju, nek je prinos 6t/Ha, to znaci 11 hektara. Malo je to... Pogotovo ak pricamo o tablama, za koje je ovaj kombajn rodjen. Jos ako se kipa u hodu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh