• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eicher

Z

zoran8

Guest
traktor eicher

Pozdrav svima.
Evo i ja sam jedan od onih koji ima prilično star traktor koji bih volijo malo dotijerati ali neznam gdje u hrvatskoj ili bosni naći dijelove pa bih molio za pomoć ako netko zna što o tome.
Traktor je Eicher Panther tip EDK 2 a ,1962 ,22KS, 1689 cm2
Hvala.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo prošlog ljeta sam naletio na ovog gospodina u godinama. No ipak, on još uvijek radi
slika001.jpg
slika002.jpg
slika003.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
zanima me kakva je prednos gibnjeva naprijed :scratch udobnija voznja ili....? posebno ventilator za svaki cilindar......mozda zbog ravnomjernijeg hladjenja :scratch
svidja mi se sistem podizanja kose
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A čuj, ja sam ti slučajno naletio na to i poslikao. Niti sam pitao išta o tome niti znam bilo šta. Činilo mi se zanimljivo staviti na forum da i drugi vide.
 
M

mcegledi

Guest
Poštovani zanima me je li traktor snimljen na Virovitičkom područiju ako je molim da mi javite lokaciju ili kontakt telefon jer sam izgubio kontakt od vlasnika takvoga traktora s kojim sam dogovarao kupovinu.Unaprijed hvala !!
Pozdrav!!
 

enkei

Novi član
Tu od
21 Pro 2007
Poruka
4
pozdrav svima, znam da dižem prastaru temu, al stvar je slijedeća. Imam eichera Tiger EM 200, bar sam to uspio naći na internetu. god proizvodnje 1960. , 25 konja. E sad me zanima jel znate koga, tko možda ima kakve rezervne dijelove za taj tip traktora?
evo par slika:
Image0104.jpg

Image0094.jpg

Image0098.jpg

Image0108.jpg

Image0099.jpg

Image0097.jpg

Image0089.jpg

Image0091.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ima tu pri meni jedan cijeli, u voznom stanju.
Baš sam na njemu neki dan izvršil mali servis.

Kaj te zanima od dijelova? Mislim da znam za još jednog, ali moram provjeriti.
 
S

staffmen

Guest
ima tu kod mene u mjesto jedan covjek takav traktor prastari dvocilindras.
Samo neznam koja je marka. Kad ga ponovno vidim poslikat cu vam ga.
Al jako je slican ovom na slici.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pozdrav Forumaši dali netko od vas ima u blizini traktor Eicher,72 ks sa perkins motorom i duplom vučom,da razmjenimo iskustva:partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo listam po internetu i naletim na ovo...

http://www.watzeels.nl/4000serie.html

stvarno extra traktori za ono vrijeme, šteta kaj se više ne proizvode.

Imate asortiman serije 3000 i 4000, stvarno su švabe imali u ono vrijeme prave strojeve.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Ja sam prije imao eichera iz 195x godine. Imao je 12.4 r24 gume, 18 ks, zračno hlađenje 1 klip - valjda dugačak preko jednog metra. Težak oko 1700 kg. Traktor je mogao radit na valjda 400 obrtaja u minuti kao arani. Jedina mana mu je bila kratak motor sa 1 klipom pa se lako propinjao.
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Perkins motor ,mjenjač mf 285 sa 4 brzine ,zf prednja vuča,eicher kalač brzina,eicher kvacilo.. nije bas plavi mf
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Nije sarkazam, već Sonalika tehnički nije dorasla tom Eicheru.
 
Na vrh