• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ekološka proizvodnja

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Koliko daleko, koliki promet, živa ograda? Sve je bilo propisano pa se prema tome ravnaj.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,515
parcela odmah do prometnice, prometnica izdignuta oko 2 metra iznad parcele, sjeveroistočno u odnosu na ostatak parcele...nema ograde, nema drva, nema niš...
a to ova naša glavna prometnica, od Karlovca preko Ozlja za deželu...
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ovo što si opisao, ne da nije za ekološku, nego ni za konvencionalnu- više olova i kemikalija nego vitamina i ostalog.:(devil)::icon_jook:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,515
danas još tu nema prometnice i sve je u redu, ali sutra kad prođe ja mogu svoju proizvodnju zaboraviti...
interesantno je što vještaci koji procjenjuju zemljište spomenuti problem nisu uvrstili u izračun...zato me to kopka...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pa posadi nešto do ceste, ako ti je uži dio do nje. Nešto što brzo raste i što ima gusti sklop. Govorim iz perspektive da je njiva npr 22x250 i da ti je uži dio uz cestu. Na toliku površinu nije šteta ni izgubiti par kvadrata, a dobiješ i hladovinu, stanište za ptice, ispuniš onu odredbu od nemampojmakolko % šikare što traži EU, danas-sutra dobiješ i koji stup za ogradu... Pogotovo ako je okružuje melioracijska mreža, onda nemaš ništa za izgubiti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,515
25 metara od državne prometnice nema gradiš - drva sadiš...tak da i ta živica neće bit riješenje...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Seru kvake, kod nas ima nekoliko voćnjaka odmah uz obilaznicu. Jabuke prva klasa, jel :D:
I mislio sam da je 5%, znam samo da mene to ne tangira, svi su moji kanali pošumljeni prije 40 godina, dok još nisam ni bio u planu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
To je preblizu cesti i previse prometa. Koja cesta ce to bit tj. gdje je parcela?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,515
ma to će bit na trasi novog mosta između Mahićna i Gornjeg Pokupja...ona hrpa plastenika što tuđih, što mojih...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja zabrijo da si ti sa Mekušja, tamo je imala ona Barundićka plastenike. Jesi bio ti pretprošle godine na TV-u?
Trebalo bi tu izmjerit promet, nije to baš toliko prometno.
Doduše kao da mi je u sjećanju da max promet može biti 45 ili 60 automobila na sat a to tamo je.
 
Posljednje uređivanje:

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
e ljudi, jedno pitanje...
ako netko zna objasniti...
koja je razlika između OPG i EOPG (ekološko OPG)?
ima neke razlike ili je dovoljno da su obrađene površine pod ekološkim certifikatom i nadzorom pa se samim time i OPG može nazvati ekološkim ili...? :(wasntme)::icon_scratch:
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Da li je itko probao raditi caj ok komposta humusa kalufornijskih glista i primjeniti folijarno? Kakvi su rezultati?
 

zposaric

Novi član
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
1
Pozdrav ljudi,

ja sam nov tu na forumu pa da se predstavim. Živim u Sesvetama. U Zagorju imam jedno staro imanje s nešto zemlje. Pošto ne živim tamo a neda mi se niti puno raditi odlučio sam zasadit orahe. Imam ih oko 200 komada. Raspon starosti od 10 do 5 godina i već su počeli davat ploda. Imamo još nešto slobodne zemlje pa sam odlučio zasadit šipak. Pokušat ću to raširit u plantažu pa će nadam se bit za čaj. ha,ha.
No da, bavim se i izradom Raketnih Peći, kamina. Svoju sam na mjestu starog šporeta sagradio od cigle. Služi za grijanje i kuhanje. Uglavnom, fenomenalna stvar kojom sam više nego zadovoljan. Vertikalno ložište pa stavljam duge klade i kolce. Drugim riječima puno grijanja za malo novca jer je moguće grijat se i na npr. obične grane kao da se grijete naj kvalitetnijom bukovinom.

Sagradio sam je ove zime. Još nisam stigao bacit završni glanc. Evo stavit ću link pa pogledajte. https://www.youtube.com/watch?v=dfTt0xFe7AY
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
parcela odmah do prometnice, prometnica izdignuta oko 2 metra iznad parcele, sjeveroistočno u odnosu na ostatak parcele...nema ograde, nema drva, nema niš...
a to ova naša glavna prometnica, od Karlovca preko Ozlja za deželu...

kolko znam , mislim ,da ti to prodje bez problema , jer ipak imaš mogučnost raditi u tunelima . ako imaš več EKO registraciju onda ti mogu ponuditi različite povrtlarske kulture za sjemsku proizvodnju 10ari po kulturi .!! nazovi ako te zanima - broj HR i '' dežele'' imaš !!
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kontaktiraj neku nadzornu stanicu, znam da je PES imao link na popis sjemena i distributera. Jedini kojeg sam zapamtio je Lokvina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh