• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ekološka proizvodnja

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Kakav sad plan i kome.
Inače planirati i plandovati imaju zajednički korjen.
Nek oni planiraju, ja moram delati.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Nebi rekla, pa stanica nam pošalje ponudu, mi platimo i oni dođu kad stignu, pogledaju, poslikaju i ako su u gužvi daju rok u kojem im treba dostaviti dnevnik proizvodnje. Valjda će kolega pročitati pa nam objasni kaj je mislio pod planom do 28.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da, ali do 28.02. treba poslat zahtjev za kontrolu, inače nema kontrole. Među papirima sa zahtjevom imaš i plan proizvodnje za 2016.. tu napišeš da ćeš na parceli 1 uzgajat xy i kj, na parceli 2 uzgajat gh, lk....
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Da Hele. To je to. Meni su greškom otprintali za 2015.
Danas san nazvao i doznao da se ne treba držati datuma (28.), tak da nije panika.
BTW, vidim da si Karlovačka županija ko i ja. Znaš li možda kada su slijedeća predavanja? Zadnje je bilo u XI mj. 2015.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Na koja predavanja misliš, mjera 11? OPG mi je u ZG županiji tako da sam imao prvo predavanje prošli tjedan. Kada će sljedeće ne znaju, pretpostavljaju u 3 mjesecu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,086
To sam i ja gledao, al sve navedeno je za mjere 10.
Za eko ide i dalje samo onaj jedan obrazac.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imam 3 parcele u prijelaznom i 1 eko, pa uduše te sa papirima. Najgore je što stalno nešto mijenjaju a ni sami ne znaju šta, onda dođeš u agenciju pa te gledaju ko tele.
Plan petogodišnje gnojidbe, pa nisam ja baba Vanga.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja isto gubim korak s papirologijom, do sada je trebao zapis proizvodnje, a sada...?:icon_anal:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nećemo ništa navodno morat ispunjavat one obrasce, vodit ćemo dalje dnevnik za nadzornu i to je to.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Pozdrav svima i najprije sretan uskrs!
Želio bi se počet bavit ekološkim uzgojem ovaca i tovom janjaca,oko 50 rasplodnih ovci,sijao bi kukuruz,ječam,zob i djetelinu,pa me sad zanima kolka je cijena sjemena kukuruza,ječma i zobi sa eko certifikatom koliko se čega sije na ral i koliko bi bilo potrebno rali zemlje za 50 ovaca ili ako vam je lakše poslat mi linkove u vezi sjetve kukuruza i ovih žitarica pa da sam procitam i isto link di mogu kupiti sjeme,hvala?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Kolega najbolje nađi nekoga tko uzgaja ovce i popričajte..
Kum ima ovce i sije zob i balira sijeno...drugo ne koristi..ima 15ak ovaca...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mani se ekološkog kukuruza, što ti kaže čovjek, zob i sijeno sasvim dovoljno. Za ekološki kukuruz bi se morao dobro pomučit da ga proizvedeš, a nije ni jeftino. Moj ti je savjet da osim zobi ubaciš pir i još neku kulturu za zelenu gnojidbu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ima li negdje ažurirana lista dozvoljenih sredstava u eko proizvodnji?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,515
jedna mala opaska ekološkim proizvođačima...
ljudi moji, NEMOJTE NJIVE POD DIVLJIM SIRKOM stavljat u ekološku proizvodnju, pa vi tu nemate nikakve koristi štogod posijali, a vaša njiva predstavlja izvor nerješivih problema svima u okolici!
ajde malo zdravog razuma...a i kontrolori bi mogli malo pomoći!
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
Pozdrav, ima koji forumas da se bavi eko poljoprivredom ratarstvo ili stočarstvo za razmjenu iskustava?
 

Najnoviji postovi

Na vrh