• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električna freza

Z

zemlja

Guest
elektricnafreza01.jpg


elektricnafreza2.jpg


elektricnafreza3.jpg


elektricnafreza4.jpg


kukuruzneokopani5.jpg


kukuruzokopani6.jpg


Složio sam električnu frezu :)

Nivo buke i zvuk freze na njivi je otprilike kao buka usisavača,
nema smrada goriva, upravlja se jako lagano, u brdo ide bez problema...

6x4 noža na 360 o/min
Zahvat 40cm
Snaga 600-800W/1200Wmax
Kapacitet baterije 1500Wh
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
., svaka čast!., moj osobni rešpekt!!!

., lako je mlatit praznu slamu i divanit - pisat vo i no!., treba zasukat rukave i mozak!, napravit nešto konkretno i onda je to TOOO!!!...

., sretno TI!, čitamo se ...
 
Z

zemlja

Guest
., svaka čast!., moj osobni rešpekt!!!

., lako je mlatit praznu slamu i divanit - pisat vo i no!., treba zasukat rukave i mozak!, napravit nešto konkretno i onda je to TOOO!!!...

., sretno TI!, čitamo se ...
Hvala! :)

Frezu sam kupio u Bauhausu, oko 950kn
http://www.ikramogatec.co.uk/EM_1200.html

Baterije su LiFePO4 48V/15Ah koje inače koristim i za svoj električni bicikl (45km/h, 50-100km domet )
Na frezi imam dvije takve, dovoljno za dva sata rada bez prekida
Inverter je COTEK SK1000, 48VDC/230VAC/2000Wmax
 
Z

zemlja

Guest
U planu je prerada nekog malog traktora na struju, prije svega za frezanje

Imate neki prijedlog za traktor?
Planiram staviti motor trajne snage oko 10kW
 
G

GROF

Guest
U planu je prerada nekog malog traktora na struju, prije svega za frezanje

Imate neki prijedlog za traktor?
Planiram staviti motor trajne snage oko 10kW

., BRAVO - SUPER!!!... :prayer: ...

., pa moj osobni prijedlog u svezi malog traktorića i frezanja!
., moja preporuka, moje osobno i skromno mišljenje je; da bi se mogal onaj traktorić - kosilica vrtova, preuredit na električni pogon za košnju i svakako da bi se na njega mogla pripasat mala frezica koju bi on mogal nosit bez problema., ima dobre manevarske sposobnosti, ni velik, ni težak!!!., evo, to je samo moj osobni prijedlog.- :supz: ...

.,p.s., moj savjeti u svezi frezice., predlažem samo mladiću!, da one noževe frezice, prišarafite da idedu onako spiralno., bolje i lakše će frezat sa manjim otporom i manjom potrošnjom energije!.-

., aj Bog!, SRETNO TI!, čitamo se ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo valja kao i kamen u cipeli , jebe te a ništa nemoš' s njim pošudrati.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Majstore, ovo je stvarno cudna napravija, ovakvo nesto prvi put vidim, a niti sam znao da se prodaje, moram da kazem da je jako dobro, svakako nije za velike povrsine, ali za megjuredna obrada mislam da je odlicno, a osobeno za u plastenice gde drugi kultivator stvara gasovi koi su stetne za onoga koi freza, za meni u plastenice prava stvar, voleo bi ga imat:mrgreen:.

Video sam kod jednog coveka koi na mali Honda kultivator, mesto tomos motora je pripasao elektromotor i vuce kabel sa sobom po vrta, ali samo oko kuce.
Pozdrav:partyman:
 
Z

zemlja

Guest
onaj traktorić - kosilica vrtova

Ne želim se igrat sa pripasavanjem freze, kupio bi neki mali traktor sa motorom u banani a da je ostalo OK
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nisam ljubitelj ovih freza na struju,ali ova ideja ti je originalna.svaka čast.
 
Z

zemlja

Guest
Z

zemlja

Guest
za dva sata rada meni je premalo.ipak ću morati neku benzinku naći za ovu svrhu jer neću da prskam usjeve.

Ni jedna freza ne može zamijeniti u potpunosti ruke i motiku
Nakon 3h rada sa frezom, nju staviš na punjenje i za to vrijeme ručno ukloniš ostatak ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ni jedna freza ne može zamijeniti u potpunosti ruke i motiku
Nakon 3h rada sa frezom, nju staviš na punjenje i za to vrijeme ručno ukloniš ostatak ;)


koliko dugo se puni da bi opet dva sata radila?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Zaboravi priču s traktorom. Koliko te bu koštala prerada i EM, inverter, baterije? Kolika bude autonomija? Kam sve to misliš smjestiti?
4 kom 12V/100Ah olovnih baterija ti nije niti za pola sata rada pri punoj snazi.
Ak misliš koristiti neke bolje (čitaj skuplje) baterije, poljoprivreda ti bu neisplativa.
Bilo je na EIMA-i izloženo nekoliko pokušaja električki pogonjenog traktora ALI samo s električnim prijenosnikom (Vario).
 
Z

zemlja

Guest
Zaboravi priču s traktorom. Koliko te bu koštala prerada i EM, inverter, baterije? Kolika bude autonomija? Kam sve to misliš smjestiti?
4 kom 12V/100Ah olovnih baterija ti nije niti za pola sata rada pri punoj snazi.
Ak misliš koristiti neke bolje (čitaj skuplje) baterije, poljoprivreda ti bu neisplativa.
Bilo je na EIMA-i izloženo nekoliko pokušaja električki pogonjenog traktora ALI samo s električnim prijenosnikom (Vario).

Jedini pravi problem je cijena baterija i njega planiram riješiti tako što ću jedne te iste baterije koristiti za različite stvari

Trenutno koristim blokove od 7kg i 750Wh, 10kom je 70kg i 7.5kWh
S obzirom da traktor ne trebam često, meni nije problem ubaciti desetak blokova prije rada s njime

Naravno da je u ovom trenutku neisplativo graditi električni traktor i raditi organski uzgoj, ali mene to veseli i mislim da je dobar smjer
Kužiš, ekologija, održiv razvoj, zdrava hrana...

Prema slici poljoprivrede iz medija, danas se ništa ne isplati, u tom smislu moj projekt nije puno drugačiji ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nema tu održivog razvoja prijatelju. Jednako kao ni ušteda sa štednim žaruljama. Radije se onda drži biodizela, iako je i to prevara.
Jedini održivi razvoj je je u ručnom radu ili pak sa zapregom. Čim se umiješa industrija i tehnologija, tu je kraj.
Razmem o čemu govoriš, i da te to veseli. Ako je o tomu riječ, onda samo naprijed. No, moraš i baterije puniti strujom iz obnovljivih izvora...
 
Z

zemlja

Guest
Nema tu održivog razvoja prijatelju. Jednako kao ni ušteda sa štednim žaruljama. Radije se onda drži biodizela, iako je i to prevara.
Jedini održivi razvoj je je u ručnom radu ili pak sa zapregom. Čim se umiješa industrija i tehnologija, tu je kraj.
Razmem o čemu govoriš, i da te to veseli. Ako je o tomu riječ, onda samo naprijed. No, moraš i baterije puniti strujom iz obnovljivih izvora...

Mislim da je moguć sklad između prirode i tehnologija koje nam olakšavaju život i omogućuju razvoj
Samo treba promijeniti sustav vrijednosti i pravilno poredati prioritete

Imam vjetrenjaču od 500W i 4x85W solarnih modula, do kraja 8mj. postavljam još 18x135W solara :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
A kam peš s tolikom strujom? To je teško uskladištiti.
 
Na vrh