• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronika na traktorima Massey,Fendt..

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Ili nemaš potreban napon napajanja na kompjuteru ili je kompjuter stradao_Osigurač je ispravan ali da li na njemu ima struje?
Da li je kompjuter fizički čitav ili je neko već pokušavao da ga popravlja?Ako se može primetiti da je otvaran onda je problem verovatno u njemu.
Kod akumulatora ima osigurač sa žutim žicama,to je od autotronika,iste te žice ulaze i u kompjuter(žute).Proveri da li na njima imaš napon.
Da nije neko slučajno stavio rele na automat od alnasera?Kad se to uradi neće da se resetuje kompjuter,neradi kao da nema struje.
Ako je sve ovo u redu onda probajte da otvorite kompjuter da vidite da li je makar fizički čitav ili ima vidno neka oštećenja.
 

makyzg

Novi član
Tu od
16 Srp 2009
Poruka
23
meni je problem na mf 375 da poslje pranja traktora prije toga je sve bilo ok il se baš tako poklopilo da mi se ne pali više lampica na instrument tabli kad se upali prednja vuča, i lampica od grupe M. Od špere isto nije se palila al sad svijetli normalno kod uključenja. Prednja vuča i grupa M normalno rade samo ne pokazuje na lampicama da je uključeno, pa ako ima netko kakav priručnik za tu seriju il ako zna di bi mogla biti greška.
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
MF 375 nema elektroniku,problem je najverovatnije u instrument tabli ili konektorima na instrument tabli.
 

coka

Novi član
Tu od
31 Pro 2013
Poruka
7
Rijesio sam problem na traktoru kvar je banalan i sam ne mogu vjerovati
Zica (zuta) je na jednom dijelu oksidirala i nije mogla provoditi struju do kompjutora i uzeo sam odsjeko taj dio i nastavio i kad sam vratio sve je bilo uredu sve radi samo nerazumijem kako to Svaba nije htio napraviti jer to je nikakav kvar
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Super kaj si uspio to riješiti.Uglavnom su kvarovi na tim traktorima banalni i zato svi bježe od tih serija traktora tak su i meni rekli kad sam kupovao seriju 3000 a sad bih uzeo još jednoga da imam para!Švabo se nije htio zezat s tim a servis mu je valjda bio preskup pa je prodao traktor i kupio novi!Treba malo živaca i vremena i sve se da srediti.Nek te dugo i dobro služi MF!
 

coka

Novi član
Tu od
31 Pro 2013
Poruka
7
Pa tako i jes mal zivaca i vremena i traktor kao sat radi
Hvala Zagorac85 na traktoru nema mane samo je to bio problem a sad je i on odklonjen
A hvala i Elcoteam puno mi je pomogo
 

markano1

Novi član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
12
mf 6150 prestao da radi tahometar (obrtomjer) prvo je zezao dok je hladan pa posle radi ,ali sada je stao skroz alternator ok ,dovod (kablovi ) do sata uredu ?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Vjerojatno je koji zalemljeni dio u satu popustil. Na traktorima je to često kod konektora - gdje žice idu na štampanu pločicu. Vibracije... a dok se zgrije dobije spoj. :icon_e_ugeek:

lem_sl3.jpg
 

tihomir-mf

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
21
problem sa MF 3070 tjekom zime mi se ispraznio akumulator( novi je) napunio sam ga i traktor hoće upaliti ali kompjuter ne ostaje upaljen, kad se stisne kvačilo lampice se upale i traktor se isto upali ali se lampice ugase, hidraulika i volan rade.
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
pokušaj da očistiš konektore na centrali(kompjuteru)ispod desnih vrata,moguć kvar je i senzor pritiska ulja u menjaču,ili ti je neispravan kompjuter.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
pozdrav svima.
pojavila mi se neka oznaka na kompjuteru traktora. imam fendt farmer 308 1998.godina. kod greške u kompjuteru je 0.1.51 i prema šifraniku (ako je točno) greška bi trebala biti na senzoru za pritisak ulja u motoru (Engine oil pressure sensor...sensor fault, wiring fault, 12V supply fault), znači otišao senzor ili kvar na instalaciji. da li je tko imao takvog problema i kako mogu provjeriti da li je otišao senzor ili je kvar u instalaciji?
 

Prilozi

  • SAM_2090.jpg
    SAM_2090.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 206

tihomir-mf

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
21
Pozdrav, imam problema sa MF 3070. izgori mi osigurač f10 od 7,5A, po knjizi je to od instrument table. slučaj je ovakav, sve radi super dok ne izgori taj osigurač, onda ne radi hidraulika i svijetli lampica od alternatora, alternator sam nosi majstoru i dobar je, fila 14,10V na žici za obrtaljku daje 7V, pregledao sam sve žice i ne mogu naći kvar
 

Agromehatronika

Novi član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
6
Pozdrav, imam problema sa MF 3070. izgori mi osigurač f10 od 7,5A, po knjizi je to od instrument table. slučaj je ovakav, sve radi super dok ne izgori taj osigurač, onda ne radi hidraulika i svijetli lampica od alternatora, alternator sam nosi majstoru i dobar je, fila 14,10V na žici za obrtaljku daje 7V, pregledao sam sve žice i ne mogu naći kvar

vjerojatno ti probija alternator ...tu gdje si mjerio 7V je u biti signal i trebaš mjeriti Hz...priključi instrument postavi MIN/Max i nek radi 15-20 min pa se bude vidio pik...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Da.... svi imaju pri ruci osciloskop. :(wasntme):

Prije bi bila struja na hidraulici. Alternator ne može spaliti osigurač jer na instrument ploču s njega dolazi D+ za lampicu i W signal za okretaljku.

Lampica od alternatora svijetli jer na kontrolku ne dolazi plus, kad je izgorio osigurač. Nije ti kriv alternator....
 

dragon6666

Novi član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
3
Pozdrav na Fendu 615 lsa 93g na hidraulici baca gresku 22 i ne radi ehr. Nekad proradi brzo a zna i par sati da ne radi a kad proradi radi bez greske i onda drugi dan ujutro ista stvar.
 
Na vrh