• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronika na traktorima Massey,Fendt..

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Mislim da to nebi trebalo da ima veze sa ovim problemom jer ti kažeš da kad na razvodniku mehanički uključiš dizanje i spuštanje da je sve ok a i da je neki ventil ostao otvoren pa da gubi pritisak ulja to bi se prvo osjetilo na volanu koji bi jako teško mogao da se okreće pogotovo kad se uključi hidraulika.
 
M

mudri

Guest
Hvala ti puno to mi je jako pomoglo pa cu sutra vidjeti sa tim senzorima i alternatorom za slucaj pa javim jel to rijesilo ista
pozdrav!!!
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Evo ,prvo veliki pozdrav za sve forumaše,ovih dana me neki forumaši kontaktiraju na PP a pošto je frka sa poslom i vremenom evo i broj na koji mogu da me nađu za pomoć u bilo koje doba dana i noći, +38162277399 ,ELCOTEAM.
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Dosta se ljudi javlja na PP,bilo bi bolje da sve to pustimo kroz ovu temu jer bi više bilo koristi od mojih komentara i za ostale.
Veliki pozdrav,Siniša-ELCOTEAM.
 
S

student88

Guest
Obracam vam se u nadi da cete mi pomoci oko problema sa elektronikom hidraulike na traktoru Landini 7800, elektronika hidraulike je Bosova Hitch Tronic, dogodilo mi se da su se vodovi koji idu do elektrohidraulickog ventila pokidali i kratko spojili kada sam traktorom presao preko grane i posle toga mi je otkazala elektronika, vodove sam spojio na mesto ali elektronika i sam hidraulik vise nerade. Ohrabrio sam se videvsi na vasem sajtu da dajete pomoc, tako da bi mi puno znacio neki savet na tu temu sta i kako.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Obracam vam se u nadi da cete mi pomoci oko problema sa elektronikom hidraulike na traktoru Landini 7800, elektronika hidraulike je Bosova Hitch Tronic, dogodilo mi se da su se vodovi koji idu do elektrohidraulickog ventila pokidali i kratko spojili kada sam traktorom presao preko grane i posle toga mi je otkazala elektronika, vodove sam spojio na mesto ali elektronika i sam hidraulik vise nerade. Ohrabrio sam se videvsi na vasem sajtu da dajete pomoc, tako da bi mi puno znacio neki savet na tu temu sta i kako.


Bojim se da bi ovo moglo biti loše, jako loše! :cry:
Kako to da ti vodovi nemaju nekakvu zaštitu da se nešto ovako ne dešava? :scratch
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tu je kolega ELCOTEAM bude on garant nešto našao za pomoć
 
S

student88

Guest
Pa dzek mi se prvobitno polomio, i nasao sam drugi dzek zamenio ali sam kablove, spojio rednom klemicom i to je funkcionisalo , nije bilo problema, nije to nigde pravilo problema da moze da se zakaci i ta kobna grana se zakacila izvukla kablove iz rednih klema i oni se spojili, greska je sto nema zastite ...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ma za sve postoji riješenje, samo je pitanje koliko će koštati. Ovaj kratki spoj mi ne "miriše" na dobro. Pogotovo ako je sve prije njega uredno radilo a sad neće. :confused:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa sad sigurno nece biti bas jeftino videcemo vec :/

Jel' ta elektronika kontroliše još nešto pored hidrulika ili je samo namenjena za hidrulik? Ako kontroliše i nešto drugo, dali to sad funkcioniše kako treba?
Jesi li pogledao da ta grana nije možda pokidala još nešto, osim ovih vodova što si naveo?
Jesi li proverio kako stoje kontakti unutar džeka, ako je grana uspjela počupati kablove iz redne stezaljke, onda joj nije problem ni da ih počupa i iz džeka. Ne moraju žice i kontakti visiti vani, dovoljno je da ih samo malo povuče unazad pa da nema spoja.
 
S

student88

Guest
Ne konrolise nista osim hidraulike na svu srecu , elektro ventili rade jer kad ih rucno pomeram ispod traktora hidraulik dize i spusta u zavisnosti koji ventil otvaram ,sve ovo moze da se poveze na tastere van elektronike i logike mada to nije resenje jer se na taj nacin gubi sva elektronika i fino upravljanje ( npr. plivajuci polozaj u oranju ), a ovo sam sve proverio i nista :/ , crko konj :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Dobro je da ne kontroliše još nešto.
Nažalost nema se tu šta više reći, osim da zoveš trgovine i vidiš gdje će te najmanje oderati za tu elektroniku.

Jeli ta elektronika neki zaliveni sklop ili se možda može otvoriti?
Čisto sumnjam da se nešto više može uraditi al vrijedi sve pokušati.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako ti je hitno, clan ELCOTEAM je stavio svoj broj mobitela na koji ga mozes kontaktirati. ides na njegov profil i tamo je napisano.
ako nije, cekaj da dodje tu pa vidi sta ce ti reci. nemoj se zaletavat sa kupovinom posto to nije bas jeftina stvar. a ni lako nabavljiva.
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
ako ti je hitno, clan ELCOTEAM je stavio svoj broj mobitela na koji ga mozes kontaktirati. ides na njegov profil i tamo je napisano.
ako nije, cekaj da dodje tu pa vidi sta ce ti reci. nemoj se zaletavat sa kupovinom posto to nije bas jeftina stvar. a ni lako nabavljiva.

Rešili smo problem,neispravan kompjuter usled kratkog spoja,kvar otklonjen i sve radi ok.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Rešili smo problem,neispravan kompjuter usled kratkog spoja,kvar otklonjen i sve radi ok.


Jel se može taj kompjuter popravljati ili je stavljen novi?
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Jel se može taj kompjuter popravljati ili je stavljen novi?

Naravno da može da se popravi,cena je fiksna bez obzira na vrstu kvara,razlika je samo u tome na kojoj se lokaciji nalazi traktor.Više o tome može na P.P. ili na mobitel da ne bude da koristimo ovaj forum za reklamu.
 

yu2myg

Novi član
Tu od
21 Srp 2013
Poruka
5
Neznam dali sam potrefio temu ,trebao bih neku literaturu-elektro i elektronika na poljoprivrednim strojevima-traktori i kombajni.Poželno je na hrvacko srpskom ili engleskom jeziku.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Za opcenito o tome ces tesko nac. Nadji si kakav radionicki prirucnik od nekog modernijeg traktora. Za cega ti tocno ustvari treba?
 
Na vrh