• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronska kontrola sjetve

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Opa , pa to je več ozbiljna igračka.
Neka je sa srečom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Dečki, kak izgledaju senzori i kam se montiraju? Ostalo je BZVZ (lako za napraviti).
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Matija hvala, imaš PP.

Dečki, kak izgledaju senzori i kam se montiraju? Ostalo je BZVZ (lako za napraviti).

Senzori se montiraju ispod skidača zrna na sjetvenoj ploči.
Općenito sve to izgleda ''jeftino'' no orginalne EKS su papreno skupe.

Edit.
Ne znam kako bih uslikao ali eto to ovako izgleda.




 
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Tko ima za prodati tu elektroniku i ja bi ugradio na svoju PSK-4 ?

S7 edge koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kupljeno je..

6d16c4402d5c64961b618c43e9c427a8.jpg


S7 edge koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel se to može namontirati na bilo koju sijačicu za kukuruz?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Naravno da može, raspitaj se.. Idu senzori na ulagače i na kotač ako ima hektometar i to ti je to. Siješ i ne razmišljaš uopće, samo sipaš gnojivo i sjeme i po gasu :).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Morat ću se raspitati oko toga. Ova naša PIGOLI još uvjek dobro sije, ali nebi bilo na odmet imati kontrolu sjetve.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa jel bi mi mogo netko slikat kak izgleda utikač za elektroniku(i kak se zove) da odnesem elektičaru da mi to složi jer mi valjda sad u petak dolazi elektronika pa da imam spremno.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nema utikača treba ti samo + i -

Poslano sa S 7 edge
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Ekipa jel bi mi mogo netko slikat kak izgleda utikač za elektroniku(i kak se zove) da odnesem elektičaru da mi to složi jer mi valjda sad u petak dolazi elektronika pa da imam spremno.

Ko bu ti sad na kraju dopelal i kolko te para izašlo?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo jedan video iz sjetve kukuruza.
1381a1e47d86654d9eef4b02a97f910b.jpg


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Oprosti nisam vidio post..
Dovezao mi je Tihomir,nasli smo se u Kz.Covjek stvarno svaka mu cast,bili smo i u kontaktu i sve.
Izaslo me 170eura i 20 eura transport.

Da se pohvalim malo..pocupalo mi je zice na 2 sezora,na jednom je precvikalo jedno 10 cm od senzora,a na drugom skroz nutra u senzoru tako da sam se bome preznojio dok sam zalemio nazad i zaljepio sam sa onim silikonom za staklo..
Dosla mi je u nedjelju elektronika i u nedjelju popodne smo krenuli postavljat a meni se nedaju ona vratasca skroz otvorit pa malo mjesta,pa sam morao imbus kljuceve rezat da bi stalo unutra,pa sam na jednom zglodao (poderao,okrenuo) unutra one ureze za kljuc tako da sam morao zavariti kljuc za saraf da bi ga otpustio.ugl namucio se ko Isus da to postavim.Onda,iskreno nisam ni procito da treba obrusit te usmjerivace ,pa tako da sam ja to samo metnuo nazad gore,jer se u ponedjeljak kretalo sa sjetvom pa sam zurio.Rezultat tome je bilo da mi je podrobilo odma na prvih 10 metara sjetve onaj plasticni zupcanik dolje sta je kod onog subera za ispustanje zrna i da mi je taj dan onih plasticnih stiftova puklo jedno 10 komada,zbog toga kolko je sjetvena ploca zapinjala u taj usmjerivac...Onda mi se spiga jedan senzor i pokazuje mi stalno da ne sije taj red,onda na sve to kardan mi nekako pocupa sa dva senzora zice.Jednostavno sam se osjecao kao da me netko ureko taj dan kolko sam ja bio ljut..
Sijem sa iskljucenom elektronikom jer mi jedan bio senzor spigan (nisam znao dok nisam drugi dan iso skidat sve usmjerivace i brusit ih),a na njih 2 sam pocupo zice..a na jednom zvoncu mi je puko onaj limic (cekic zvona)tak da sam dobrih sat vremena sijao bez jednog reda.I onda na kraju ponavljo do kud sam sumljao da mi nije sijalo,moram vidjeti kako bude nicalo pa ici podsadit gdje bude trebalo..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Maschio ..onda sam ja dobro prošao.
Odmah sam obrusio usmjerivace i dobro povezao žice sa vezicama i evo posadito oko 50 ha bez greške ..
Svaki puta kada se lampica crvena upalila nešta je zaštekalo..
Evo jedan video

https://www.youtube.com/watch?v=MB8fPBF_skg

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ako se nabije zemlja pokaže crveno da sjeme ne ispada .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ima itko od vas vizualni pregled sa traktora kak sjeme ispada sa pločica van u zemlju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh