• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronska kontrola sjetve

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nema..to se ne moze vidjeti kada je sijacica pneumatska..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Heheh...takvom odgovoru sam se i nadao, zato svi i kupujete elektronsku kontrolu.

Eto ja na našoj pneumatskoj imam vizualni pregled iz traktora na 3 reda, a četvrti red ne vidim zrna na pločici, ali vidim kak ispadaju.

Poslikat ću i snimiti jednom prilikom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Može se desiti i da elektronika ne pisti, a zrna se štopaju u ulagaču zbog zemlje, ali prodju senzor pa se nakupi 10-tak zrna i tek onda pišti. To mi je bilo prošle godine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A šta je ustvari radni dio elektronike ? Jeli neko ''dešifrovao'' sklop?
Ima li neka điđa-miđa sa ebaja ili slično da može raditi u službi kontrole sjetve??
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
E jebiga. Da sam pital koliko če traktor više potrošiti ako mu prikopčam te dvije žićice i još da je to fendt bilo bi več dvije stranice napisane ovak ništa. I onda se kaže da kak to reagiram. Nema veze budem se i sam snašel. Fala svejedno !!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A što si nervozan ? Ovdje odgovori znaju da kasne i po nekoliko dana pa i više.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa od vas tko ima elektroniku i senzor brzine,pa ako bi htio tko poslikati kako i gdje je ugrađen
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Jel zna netko gdje bi se mogla povoljno nabaviti elektronska kontrola sjetve za 4 reda za olt sijačicu za kukuruz (foto kontrola ispadanja zrna)?
Hektometar i ostali podaci mi nisu toliko bitni
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
To sam već gledao, ali mi se to sve čini dosta skupo.
Jel ima netko možda onu od Agroeletronike iz Srbije i jel zna netko koliko košta i da li što vrijedi?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
170€ kosta. Imaju stranicu na facebooku pa pogledaj. Na poljoinfo forumu ih bas ne hvale.
Ja si gledam SL Agrosolutions. Kosta 400€ manje je osjetljiva na prasinu i svjetlost i ima vise funkcija.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
To sam i ja čitao da su dosta osjetljive na svjetlost i na prašinu, gledao sam i ovu drugu.
E sad još jedno pitanje, da li se to može uopće ugraditi na mehaničku OLT sijačicu?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Konačno mi je gotova elektronska kontrola sjetve za Olt MSK4 od Agroelektronike iz Srbije, ali je sada problem kako ju preuzeti, busevi navodno ne voze preko granice, a kamioni ne smiju nigdje putem stajati da mogu pokupiti u Sremskoj Mitrovici.
Jel možda zna netko kakvu mogućnost kako bi to mogao dopremiti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Bogami teško da češ to sada preuzeti , evo ja sam nedaleko od granice sa SR i vojska sa policijom je postavile ogromne šatore uz granicu , ko zna šta će nam biti.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Stigla elektronika u ponedjeljak, bit ce igrancije ovih dana kada se ne moze vani radit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Daj poslikaj kak izgledaju senzori. Zanima me kak se i gdje ugrađuju na SKPR/MSK.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Budem poslikao kad ću slagati, on mi je složio kontrolnu ploču, razvodnu kutiju, kablove i konektore, a senzore i foto ćelije ću sam ugraditi direktno u cijevi kuda propada sjeme.
Mislim da ću izbušiti po tri rupe sa svake strane po 5mm, unutra ih ubaciti, serijski ih polotati i spojiti na kablove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh