• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EM-tehnologija, (šta je to)?

  • Temu pokrenuo Hanza
  • Datum prvog posta
H

Hanza

Guest
Moj sused, ima plastenik 20X8 i potrošio je jednu bočicu u jesen i jednu u proleće.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sve se čudim kao Outlander nije komentirao jagode ;) Kod tako niskog pH jedno je sigurno, neće biti nematoda ;)
 
H

Hanza

Guest
Protiv nematoda sejemo ozimu raž, već u drugoj polovini septembra, u proleće je pokosimo, te je koristimo kao malč.
 
H

Hanza

Guest
Re: EM- tehnologija

Postod Srdjan Zorz » 15 Nov 2012, 17:48

Brate hanza zavrseno je kompostiranje otpadaka iz domacinstva i slame.Jako sam zadovoljan izgledom komposta.Videcemo kako ce biti zadovoljne vocke koje su dobile kompost kao prehranu.
Ujedno odradio sam 3 hek. polivanje kukuruzovine em preparatom i plitko tanjiranje pre setve,pa cu pratiti razliku na tim njivama i ovim koje nisu tako radjene.
I sada ovih dana radicu polivanje mlade psenice na 2hek. da se uverim da i preko lista ima efekta kao unosenjem u zemlju.
Nisam se dugo javljao a nisam ni pratio temu,tako da izvini ako si me negde prozivao za rezultate.
 
H

Hanza

Guest
Da li znate da u Bajkalu EM-1 ima 5 glavnih sa po 10 podgrupa mikroorganizama i da su pomešani aerobni i anaerobni mikroorganizmi, što se ranije smatralo nemogućim, jer su jedni drugima neprijatelji.

Nakon što se su se,naučnici, latili ozbiljnijeg proučavanja mikroorganizama, shvatili su da se mikroorganizmi podređuju jačima, te menjaju svoje navike i slede jače od sebe, ( sistem čopora).
Otud i njihova nova snaga
I tako udruženi pomažu da lečimo; zemlju, životinje i sebe
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hanza jel možeš nabaviti sjeme jednog kupusa iz Rusije? Ja ti zauzvrat napravim analizu tla u bašči da vidimo jel je kiseliš ;)
 
H

Hanza

Guest
Hanza jel možeš nabaviti sjeme jednog kupusa iz Rusije? Ja ti zauzvrat napravim analizu tla u bašči da vidimo jel je kiseliš ;)
Reci samo koju sortu i ko je prodaje, za novu godinu mi dolaze gosti pa mi mogu doneti za sebe sam naručio paradajz.
 
H

Hanza

Guest
Kompost od kuhinjskod odpada

Postod Hanza » 17 Nov 2012, 17:51
Nemojte bacati kuhinjske odpadke!
U toku zime se može nakupiti poprilično komposta, ( zavisi od brojčanog stanja porodice).
Kompost od kuhinjskog odpada je veoma kvalitetan, može vam doneti bogat rod u bašti.

Kako ga pravimo;?
Potrebno nam je plastično vedro, na čije dni postavimo rešetku, crne najlon kese za smeće i naravno BAJKAL EM-1, preparat.
U kesu stavljamo odpatke, dno kese izbuškamo viljuškom, da bi mogla da otiče tečnost.
Svaki sloj odpadaka, 2-3sm. poprskamo preparatom Bajkal EM-1, dok kesu ne napunimo.
Napunjenu kesu na vrhu zavežemo,pošto smo predhodno istisli vazduh i ostavimo je u kuhunji 3-4 dana, zatim je iznosimo napolje na hladno, mraz.

Već ste, verovatno provalili da vam je potrebno bar još jedno vedro.
Kada kesu sa kompostom iznesete napolje videćete da je na dno vedreta ostala tečnost.

NEMOJTE JE BACATI!!!

Ovo je odličan otpušivač cevi u sudoperi, taoletu.
Isto je dobara za gnojenje, sobnih biljaka, 1dl. na 10 litara vode, ili 0,1dl na 1 litar vode.

Šta stavljao u kompostnu kesu??
Sve što odpadne u kuhinji osim tečnosti, tečnost hoće da se usmrdi.
Ljuske od krompira i voća, riblje kosti, ljuske jaja, hleb, ostaci kuvanog jela, papir, karton, krupne stvari usitniti.
Nemojte stavljati mast i slične stvari.

U proleće, tako pridobijen kompost, zakopajte u vašu baštu, ( 15-20 sm.duboko), ili stavite na dno bureta gde ćete saditi drvo paradajza.
Vaše biljke će vam biti zahvalne.
 
H

Hanza

Guest
Lepo izgleda

Verovatno ništa ekstra, ali je bez hemije a to je EKSTRA.
 

Najnoviji postovi

Na vrh