• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Enciklopedija zaboravljenih traktora

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
Pozdrav svima!

Svaka čast zombie666, na otvorenoj temi, ideja je odlična,ali na žalost vidim da nije zaživela. Možda bi je mogli malo pokrenuti.
U par navrata sam bila na ovom forumu, ali mi je tema do sad promicala.
Neki od vas su do sad možda čuli, a za druge postavljam link muzeja starih traktora, parnih mašina, stacionarnih motora, poljoprivrednih alatki i starih zanata.

www.muzejzeravica.org

Jedan od mojih zadataka u muzeju je prikupljanje tehničkih podataka o mašinama koje imamo. U muzeju se trenutno nalazi preko 130 traktora, da ne bih kopirala podatke o njima, molim Vas da koga interesuje poseti sajt.
U pripremi su kratki istorijati o svim proizvođačima.

Kod modela BNT 90 - guseničar sam malo zapela. Ukoliko neko poseduje podatke o ovom modelu, molim da postavi ovde.
Takođe, bili bi zahvalni za eventualnu dokumentaciju (prospekti, korisnička uputstva, servisna uputstva, katalozi rezervnih delova) o ovom, ali i o ostalim modelima traktora.

Muzej se nalazi u Novom Miloševu, u Vojvodini, svi ste dobrodošli!

Srdačan pozdrav
Ivana
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
2vcck1l.jpg

2d8m99f.jpg

1j6x45.jpg

a0dlad.jpg

faoqkj.jpg

2w6rwac.jpg


PS: nemam vremena za obradu slika.
 
Posljednje uređivanje:

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
Hodor,

najleše hvala za ove slike!
Koja je to knjiga, čini mi se da je nešto, što bi trebali da nabavimo za biblioteku?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
348mwc7.jpg
2powmio.jpg

Knjiga je iz 1972 ili 73.
Nije za sve traktore jednako detaljno.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Puno hvala, @hodor!

Neke stvari su me iznenadile.

Maksimalna snaga preko kardana je bila 43.30 ks.

Najmanji polumjer okretanja bez kočnica je 3.49, a sa kočnicama 3,84. Mislim da su se oni nešto zeznili.
 

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
Hodor,

može li još neki podatak o izdavaču, probala sam da nadjem knjigu, ali bez uspeha..
 

Najnoviji postovi

Na vrh