• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Engleska, polovna Valtra

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Obrisan neispravan link.
8150, 1999, 7944, 15.500 GBP

Obrisan neispravan link.
T120, 2003, 3935, 23.750 GBP

Obrisan neispravan link.
Mezzo 6400, 2002, 2623, 18.250 GBP
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
tine

Daj na malo opiši Valtru, kakva je po kvaliteti, kakva je po prodaji vani, kako su zadovoljni s njom!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja mislim da zato koliko sam čuo da ima dosta pomaknute motore prema naprijed (veča je težina naprijed), buduči da skoro svaki Finac ima šumu pa je bolja za izvlačenje trupaca, ali neznam tako sam barem čuo od prodavača!
 
B

Bobo

Guest
Ne bih rekao da ima isturen nos, nego da ima uvucenu prednju osovinu.

Po mom misljenju je to tako napravljeno da traktor bude okretniji, a ako ima prevjesa na prednoj osovini, distribucija tezine je bolja. Cisto sumnjam da je takav traktor za sumu i da je zato tako napravljen. Prvenstveno zbog bolje vucne sile i ravnomjernijeg sabijanja tla, a tu je i gorespomenuta bolja okretnost.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tako je govorio prodavač, a osovina nije uvučena nego je na normalnom razmaku a to se tebi čini jer je naprijed izbočen!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Tako je govorio prodavač, a osovina nije uvučena nego je na normalnom razmaku a to se tebi čini jer je naprijed izbočen!

Meni ipak izgleda da je malo uvučena prednja osovina u svakom slučaju više nego kod drugih traktora. Vidim da je prostor između prednjeg blatobrana i kabine jako mali . Kod mena na RX stanu tri čovjeka između prednjag kotača i kabine :D
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Teško je nači sliku traktora direkt sa strane. Našao sam ovu za osiječaj.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Da , tu sve izgleda normalno...
Nije mi niti prednji kraj tako isturen kao kod onih slika prije a vidim da ima normalno mjesta između prednjih kotača i kabine .
Možda je to neki drugi model koji izgleda normalnije :?
 
B

Bobo

Guest
Da, ovo je neka novija valtra, a ona plava gore je dosta stara, to se i sa slike vidi. Nadji sliku takve valtre sa strane, pa ces vidjeti gdje je prednja osovina, a gdje hauba ;)

@Ratarko: Sto se Torpeda tice, pogledaj ovo:

Obrisan neispravan link.

Vrhunac neokretnosti i tromosti...
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , stvarno malo ružno izgleda ali tu sve prestaje.
Bobo svaki malo ozbiljnjiji poljoprivrednik sa ovih prostora je imao ili TD 75 ili TD 90 , jel ti to nešto govori ?
Nije tu bio niti jedn IMT koji im je bio takmac po učinku ili izdržljivosti ...
Ti traktori jesu malo ružni ali rade i rade a za to su napravljeni.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
je,je bobo...i to su traktori za velike njive u ravnici ,a ne za brdske terene...
 
B

Bobo

Guest
Ovi traktori kod mene u okolici samo vuku prikolice, jer su na valikim njivama za koje su napravljenu uredno zaribavali u cjelodnevnom oranju...

Na silu su kombinati kupovali polovne JD traktore pitaj boga odakle, jer se ovih nisu mogli napopravljati. Jednom prilikom sam bio na njivi koju je kombinat radio i 2 JD 120Ks i jedan od 180 oru, jedan od 180 sa dual gumama radi rotodrljacom, a torpedo 90 vuce cisternu s gorivom...

Tuzno za gledati, ali taj traktor nema sto traziti na velikoj njivi jer su se u Rijeci pravili pametniji od Njemaca koji je taj traktor izumio!

Ova slika je uslikana u vinogradu u Vetovu za vrijeme berbe. Tamo takodjer rade polovni, izradjeni JD traktori, a Torpedo vuce prikolice...
 
R

Ratarko

Guest
Čuo sam več tvoju izjavu ta je Torpedo dobar samo za vuči prikolicu sa gorivom , nemoj to više govoriti , to jednostavno ne prolazi. Ako govoriš o kombinatima i Torpedima pa razumiješ valjda o čemu se tu radi i zašto taj Torpedo vuče prikolicu a Đuniji rade u polju . Jasno ti je valjda i tko je vozio toga TD a tko one JD traktore , mislim na vozače i njihove kvalifikacije .

Meni ne možeš prodati foru jer sam na kombinatima puno puta bio i radio sa tim ljudima tako da jako dobro znam pozadinu svake priče pa i TD traktora koji su tamo radili . Dvadeset metara iza moje kuče je bio jedan kombinat , Jasinje se zvao , na tisuče hektara zemlje su ti ljudi radili a ne moram ti reči da sam trčao za svakim traktorom i strojem dok sam još dijete bio. Otac mi je radio u tom kombinatu skoro trideset godina .

Ovaj puta se ne želim uvlačiti u polemike koji traktor je bolji te glasati na anketama i gledati kako se teme zaključavaju zbog uzavrelih strasti . Ako želiš nešto naučiti o Torpedu dođi jednom kod mene pa popričaj sa mojim ocem , najbolji mehaničar na tom sada propalom kombinatu . Ustvari ne moraš , na volju ti .
 
B

Bobo

Guest
Ja govorim ono sto sam vidio.

Iskustva s torpedom koliko imam - imam i to ne mogu promijeniti, i dalje tvrdim da mi traktor nije ispao takav kakvim ga vi svi opisujete...

Tebe je torpedo izvukao, jer da nisi imao RX-eve, ford bi davnih dana pukao po pola, kao i ti...

Uglavnom, planiram do tebe doci i popricati malo i s tobom i s tvojim ocem... jako mi je zao sto u Gudovcu nismo stigli...


Nemojte se na mene svi odmah duriti, jer mislim da imam i ja neko pravo na izrazavanje svog misljenja, pobogu...
 
R

Ratarko

Guest
Naprotiv , ne durim se i ne želim se uopče uvuči u to.
Kažem samo da nemaš potrebno znanje o Torpedu da bi mogao suditi o njemu a sa tvrdnjama da ne valja jako lako izlaziš .

Ovdje ču samo napisati da je to slično kao sa tvojim komentarom na supersteer osovinu , siguran sam da ju nisi nikada niti vidio , jesam pogriješio ? :)
 
B

Bobo

Guest
Vidio sam ju i vise puta no sto mislis...

Vidio sam i razocaranog vlasnika i po treci put polomljen supersteer prednji most, zato mislim da je moja tvrdnja o SS na mijestu, jer su mu rekli u servisu ovako: "Dok god traje jamstvo, mio cemo sarafati, a kad jamstvo istekne, sami se snalazite"

Covjek je odustao od popravljanja, jer nema teoretske sanse da je tri puta dobio osovinu s greskom! A sam si rekao da na vecim traktorim aradi dobro...
 
R

Ratarko

Guest
Da , sada sam se sjetio da si spominjao tog tipa a onda si ju i vidio , moja greška što sam sumnjao :oops:

Samo želim reči da ne možeš suditi na osnovu tog jednog slučaja jer je broj ispravnih SS osovina puno veči u odnosu na neke problematične , siguran sam .
 
B

Bobo

Guest
Znam i ja, no reci da ovo na tebe ne bi ostavilo jako duboku brazdu u sjecanju, i jos da ti se covjek jada, samo sto ne proplace od muke... Imas traktor s prednjom vucom, a nemas ga... Sto je najgore, platio si da bude ispravan, a ovi mu u servisu onako odbruse...


A sto se tice Torpeda, u mom kraju se nije pokazao dobrim, a vi pricajte sto god hocete! Nisu bez vraga nove traktore mijenjali polovnima...


I sto se tice kvalifikacija ljudi koji rade s njima. Jedan im je glavni mehanicar, i radi u JD 180KS i kad se bilo sto radi, on odredjuje tempo rada, jer je u njivi uvijek prvi, te zna kako se radi s traktorima, i zbilja se vidi da covjek brine o traktorima kao da su njegovi.

Radili su i s torpedima tako, no opet su im se pregrijavali... Ne sluzi torpedo 90 samo u Trenkovackom kombinatu za vucu cisterne s gorivom, nego u vise kombinata ovdje. Torpedo ovdje ne kopca nista sto nije prikolica, ako mi ne vjerujes, dodji i uvjeri se sam, te priupitaj ljude sto ovdje kazu o torpedu. Ja nemam potrebno znanje, ali znam sto drugi pricaju, i prenosim vam njihova iskustva...


I dalje vas molim za razumijevanje, jer sam mlad i jos uvijek skupljam svoja iskustva, no znam slusati sto ljudi pricaju. Hvala na razumijevanju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh