• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

eukaliptus gunni

braveheart

Novi član
Tu od
12 Stu 2014
Poruka
8
Pozdrav forumašima!

Zanima me da li netko ima iskustva s uzgojem navedene biljke.....bio bih zahvalan na bilo kakvoj pomoć....planiram iste uzgajati za prodaju listova cvjećarima jer je jako traženo

hvala unaprijed svima!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Eukaliptus je eukaliptus, koristi se za žvake one kaj odštopavaju nos, također lišćem eukaliptusa se hrane koala medvjedići :(bear): ako se ne varam :icon_karu:
Nisam znao da je to sad traženo kao ukras
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Eukaliptus je eukaliptus, koristi se za žvake one kaj odštopavaju nos, također lišćem eukaliptusa se hrane koala medvjedići :(bear): ako se ne varam :icon_karu:
Nisam znao da je to sad traženo kao ukras

Vidi na nekom australskom polj forumu oni bi trebali imati više iskustva sa tom biljkom:icon_fU:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eukaliptus za cvjećare se sije kao jednogodišnja biljka iz sjemena. Možeš ga posaditi u plastenik,ali će i u vanjskim uvjetima rasti,samo bude malo kasnije došao u rez.
Tokom zime vani izmrzava,u plasteniku će preživjeti i narasti u visinu,razgranati se.Ali neznam koliko je isplativo ostavljati ga.Imala ga je moja prijateljica dvije godine unutra - nisam ja pitala zašto ga je izbacila.
Naruči sjemenke već sada tako da ti stignu u prvom roku isporuke naruđbi,oko Božića -pitaj Kadmo u Zagrebu - ako nemaju,ali mislim da moraju imati,onda mi rekni pa ći ti ja naći.
 

braveheart

Novi član
Tu od
12 Stu 2014
Poruka
8
Eukaliptus za cvjećare se sije kao jednogodišnja biljka iz sjemena. Možeš ga posaditi u plastenik,ali će i u vanjskim uvjetima rasti,samo bude malo kasnije došao u rez.
Tokom zime vani izmrzava,u plasteniku će preživjeti i narasti u visinu,razgranati se.Ali neznam koliko je isplativo ostavljati ga.Imala ga je moja prijateljica dvije godine unutra - nisam ja pitala zašto ga je izbacila.
Naruči sjemenke već sada tako da ti stignu u prvom roku isporuke naruđbi,oko Božića -pitaj Kadmo u Zagrebu - ako nemaju,ali mislim da moraju imati,onda mi rekni pa ći ti ja naći.

draga johabica ....hvala na odgovoru i pomoći.....pokušat ću nabavit sjeme ali mislim da bi bilo možda bolje sadnicu zar ne?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne,nebi bilo. Platiti ćeš puno više.
A neznam,gledam sada - ti si oko Dubrovnika.Znači,kod tebe će to prezimiti bez problema pa imaš mogućnost dugovremenog branja.Moram pitati prijateljicu kolko ima isplativosti berbe na dvogodišnjem stablu.
Ono što još moraš znati je da za cvjećare ide sitnolisni najbolje.
Što još uzgajaš za cvjećare,imaš li kakvo rezano cvijeće?
 

braveheart

Novi član
Tu od
12 Stu 2014
Poruka
8
super hvala ti....inače se već 4 god.uspješno bavim uzgojem rezanih krizantema...i sad bih htio još nešto jer ipak mi je predugo od sadnje do sadnje krizantema čekati
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je.
Ali visoki,za rez.

Ajde si malo pogledaj,to ti je zanimljiv cvijet,nije neki bauk za proizvesti,jedino što je veoma dugi period od sjetve do reza.Dobrih šest i pol mjeseci za zimsku sjetvu,četiri i pol u proljetnoj.Ali ima isplativost i prođu.
Ja sam ga imala par godina,nije bilo to nešto velikoga,ali dobro je bilo,imala bih ja i sada njih da imam neke fnancijske potrebe i malo više vremena u sezoni.
Ako te zanima,a trebalo bi obzirom da ćeš sa zelenilom obilaziti cvjećarne,mogu ti reći nešto o tome.Ma imala sam ja i liatrise i kale,ali lizijantus je zbilja pravi cvijet,samo trebaš poloviti neke cake i nemaš problema.Inače je njegova nabavna cijena cvječarima 6-8 kuna za granu,ja sam im na crno davala 4 - 5 kuna.I svi smo bili sretni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh