• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EUROPARD 824

  • Temu pokrenuo ursus4514
  • Datum prvog posta
A

agrarac

Guest
meni je bila razlika za nadoplatu za klimu 1000eura
traktor ti inače nije prevelik potrošač,nešto malo jest bučniji od zapadnjaka
ja ti sa njim obrađujem blizu 35ha a od ove godine orem sa lemkenom okretačem 3-braznim, s kojim ide ko urica u srednje teškim zemljama
 
S

Sesva

Guest
Daj malo poslikaj traktor s plugom tim , bas me zanima , i jel napred imas standard one utege ili imas nesto teze ?
Ili imas hidrauliku ili fronlager ?
Daj poslikaj !
 
A

agrarac

Guest
nemogu ti staviti slike jer mi to neide,kad se sestra vrati s faksa moram njoj onda reći.
imam one standard utege naprijed a zadnji su skinuti dole,al pošto sam odavno gotov s oranjem,skinuli smo i prednje dole.a kaj se tiče oranja ide super u 1. transportnoj
u kojoj brzini tjeraš rotobranu sa svojim?
 
S

Sesva

Guest
rotobranu tjeram u 4. radnoj zavisi , ili trecoj kak treba ic , a isto orem u prvoj transportnoj , ali naravno meni to nitko nevjeruje od forumasa, i jos k tome imam ilovacu , ali moj plug je isto 3 x 14 cola ali nije okretac !
 
A

agrarac

Guest
jedino mi je problem kaj nemogu orati iznad 1700 okretaja jer je prebrz pa predaleko baca zemlju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Opa, tokar, pa to je natjecanje, nego to si posudio vogela, kaj nemoreš sa landsbergom orati na natjecanju, il kaj???
 
U

ursus4514

Guest
:arrow: :arrow: :arrow: ....ma taj europard 824 je pravi pila i po ja sam planiro uzet to vidit cu još..... ;) ;) :!: :!: ;) ;) :arrow:
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
imamo u firmi europard 824 radi sa cisternom neznam točno koliko litara, svaki dan drugi vozač ima 2. g. i oko 4000 rh. od kvarova samo staklo od desni vrata
 
J

jokapz

Guest
Pajser u kabini je osnovna oprema.... nikud bez pajsera il makar velkog čekića... :prayer: :prayer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
jokapz kaže:
Pajser u kabini je osnovna oprema.... nikud bez pajsera il makar velkog čekića... :prayer: :prayer:

Netrebaš pajser, pogledaj mu poluge mjenjača ;) :lol:
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
ma tada još nisam kupio landsberga a ove godine idem s njim teži je pa ide bolje u zemlju Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
još samo farbanje i crtala prije natjecanja Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
planiram staviti crtala sa olta za natjecanje jer ona imaju uz sebe kao pretplužnjak pa bi sve bilo čisto
Obrisan neispravan link.
a što se tiče pajsera to mi je da mogu čistiti plug i da mogu dotezati utege na plugu
 
P

phoenixfendt

Guest
Ja imam traktor Foton euroleopard 804 iz 2004 ona prva serija sa haubou kao new holland i vrlo sam zadovoljan sa njime ima oko 500 sati i par sitnijih kvarova kao sto su zamena table sa satom i merac goriva i sve to u garantnom roku,traktor ore sa trabrazdnim plugom vogel noot 14 coli na dubini od 25cm pa i vise u 1 direktnoj na oko 1600obrtaja i trosi u proseku 8 do 10 litara po jutru ili 17 po hektaru.motor mu je original PERKINS 1004-4 TRT turbo 85 ks a menjac ZF 16/8 i mana mu je jedino sto je buka u kabini ali nije tiha kao u zetoru, mada to meni i nesmeta bas,mislijm traktor je odlican sad smo kupili i setvospremac 3.2 m koji bi trebalo bez problema da vuce,samo neznam dali ce mu u 2 direktnoj biti puno posto mi se motor greje i drzi temperaturu oko 85 do 90 stepeni ako je napolju toplo preko 20 stepeni a motor opterecen oko 80 posto.Kakva su vasa iskustva sa ovim traktrorima koje su prednosti i mane?i naravno koje ulje imate u menjacu i hidraulici posto su nama serviseri pre 2 godine menjali ulje sa menjaca i hidraulike i stavili novo ulje BISON 10-30W ali ja mislim da to nije tako gusto kao sto imaju ostali traktori u menjacima ono 80w i javlja mi se problem sa hidraulikom kada je ulje zagrejano traktor sporo podize hidraulik kada ima tezak setvospremac a kada je hladno ulje onda dize bez problema,samo neznam u cemu je problem?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ima jedan moj prijatelj europarda 804 i vuče s njim sjetvospremač 2,80 s duplim valjcima, jako dobro radi, ne voli on to forsirati, tako da neznam dali radi u 2. brzini, al veli mi da su mu rekli da perkinsovi motori imaju jako dobar susutav hlađenja i da nema tu problema s pregrijavanjem motora i zbog tog je uzeo sjetvo od 2,80, on veli da mu je to dosta!
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
ja radim sa 2.9 vidjeli ste ako ste bili na mojoj temi dupli valjci i u drugoj direkt
ide bez problema......

a što se tiče dizanja provijeri ulje jer treba biti na samom minimumu jer onda i kada je hladan i kada je topal diže jednako ali obavezno konzroliraj......
 

Najnoviji postovi

Na vrh