• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EUROPARD 824

  • Temu pokrenuo ursus4514
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1. nemoj vaditi termostat ,on osigurava da se motor u najkracem vremenu zagrije na radnu temperaturu .
Opterecivati hladni motor je štetno po isti ...detaljnije na PP radi zaštite struke
Jedan podatak ...start hladnog motora radi štetu kao 16 sati rada
2 .ako skidaš mrežicu prašina ce više ulaziti u sace hladnjaka a onda ju je teže namamiti van ..
Bolje vodi racuna pa cešce skini smece s mrežice ,minuta posla ;)
3. temperatura koju spominješ nije pretjerano velika ..usudim se reci normalna ...
Pitanje je i tocnosti instrumenta ,obavezno drži antifriz u motoru jer antifriz ima više vrelište od vode ..
do 125 stupnjeva
Tu još u korist ide sistem hlađenja pod pritiskom , jer voda ima više vrelište po tlakom ..
Neki današnji auti(potouno ispravni) uopce ne mogu raditi s vodom u sistemu hlađenja .
Motor je toplinski stroj ..(detaljnije isto na PP ) ..i kad bi u njemu mogli "održavati" temperaturu xx stupnjeva višu.davao bi više snage , manje trošio .itd
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
ma eto vidiš nisi se bezveze učlanio na forum ima vrlo korisnih stvari
a što se tiče mrežice je dosta šteti ali kada ideš orati kukuruzovinu jako se nakupi pa moraš
ju imati jer ako uđe u utore jako teškoide van..................a kako si ju skidao jesili morao
skinuti cijev od usisa zraka............
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ovo su slike od Miroslava:
DCzdE3Jg4021gMQa.v.jpg

mbak44D2lPf3t6Rc.v.jpg
 
P

phoenixfendt

Guest
Probao sam skinuti mrezicu ali najpre sam morao da skinem i vazdusni filter pa onda mrezicu ali kad sam video da tamo ima dovojno prostora da se nakupi necistoca i moj ujak mi je savetovao da je vratim nazad posto se bez mrezice brzo nabije necistoca pa je to tesko izbiti iz hladnjakja mada i ja mislim da je dobro imati mrezicu ispred hladnjaka jer je mrezicu lakse ocistiti nego hladnjak, ali mislim da mrezica nema neki negativan uticaj na hladjenje motora i da je sve to OK
pre nekoliko dana samn zavrsio sa ugradnjom muzike u kabinu i sada uzivam u tome
ugradio sam pioneer mp3player deh 2000 mp i zvucnike rsx 4313 sa kutijom od oko 100wati i sada super radi.bas uzivam da slusam moje omiljene pesme u kabini mog traktora,i kada dam do daske muziku to je kao diskoteka na tockovima :lol:

i jos nesto da dodam ovi prospekti nisu tacni sto se tice motora jer ako je je precnik i hod klipa 100x127 zapremina je ravno 4000ccm3 a ne 4670 ccm3 i taj traktor ima max 2400obrtaja obrtni momenat 305nm pri 1600obrtaja snagu oko 85ks i potrosnju od 242 g/kw.h. Ja imam onaj iz prvih serija europarda sa haubom kao new holand i zadovoljan sam sa njime i nebih ga menjao za neki drugi traktor...
 
P

phoenixfendt

Guest
ako si ga odvrnuo do kraja onda ima oko 100 ks taj motor i ide oko 50kmh ali ja to nebi radio posto se tako unistava motor i bolje vrati pumpu na standard 2400obrtaja ako ne zelis da ti se razleti radilica izbiju karike i razvuces menjac....
netreba nishta podesavati najbolje je kada je sve fabricki podeseno :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
daj poslikaj malo tu muziku koju si ugradio u europarda :!: :!: :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
[youtube:1zmf7xv0]ekIWBk7ZS1A[/youtube:1zmf7xv0]

ovo rastura :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:

jel to Cascada :?: :?: :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Nije cascada ;)
E sad imam jedno pitanje: vidim na početku piše EUROLEOPARD je to krivo napisano ili je stvarno EUROLEOPARD :?:
 
P

phoenixfendt

Guest
Jeste to je CASCADA - perfect day, i kako kazes euroleopard i europard je isto samo moj je iz prvih serija pa mu pise euroleopard 804 .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
vidiš marko da je cascada :mrgreen: , čujem ja to kad ju slušam i to puno :D , zakon mi je takva muzika, techno-house :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ŠANANA kaže:
vidiš marko da je cascada :mrgreen: , čujem ja to kad ju slušam i to puno :D , zakon mi je takva muzika, techno-house :D
Mislio sam na jednu pjesmu od Cacade... :D
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
phoenixfendt kaže:
imam i ja neku mrezu na hladnjaku koja treba da zadrzava necistoce koje se nakupljaju na hladnaku pa mozda to verovatno stvara problem sa grejanjem motora al probat cu je kinuti pa ci videti kakav ce biti rezultat...i ja mislim da to pravi problem ona mreza smanjuje protok vazhuha kroz hladnjak pa se valjda i zbog toga i greje...inace hvala na dobrim savetima :D

Ispričavam se, danas sam pričao s čovjekom koji je skinuo ''mrežicu'' ali to nije ta ispred hladnjaka nego na maski traktora. Kaže ugije mi se puno i čim dignem haubu odma temperatura pada dolje.. Kaže da je maska prezatvorena i da kroz onu gustu mrežu na haubi nema dosta protoka zraka.. Na nekim modelima kasnije je to ispravljeno i stavita je rijeđa mrežica..
 
P

phoenixfendt

Guest
moze biti ali to ovi noviji modeli europarda sto imaju vecu haubu sa manjim otvorima za vazduh pa tesko prolazi vazduh kroz nju pa se teze hladi ali ja imam onaj iz prvih serija sa haubom kao i new holland TM i nemam nekih problema sa grejanjem posto kroz tu masku bolje prolazi vazduh i ima otvore i sa strane pa nema problema sa hladjenjem ako nepreoterecujem motor sada je sve ok mrezicu na hladnjaku nisam skidao i ovako je najbolje da se ne nabije necistoca u hladnjak ovako je najbolje da mrezica zadrzava necistocu i da je lako mogo ocistiti i sve je OK :D
 
P

phoenixfendt

Guest
imam neke nove informacije o foton europard traktorima
fabrika foton postoji vise od 50 godina i spada medju najvece proizvodjace poljoprivredne mehanizacije u kini posto ta fabrika proizvodi traktore kamione bagere i ostalu mehanizaciju a ove traktore su poceli praviti od 1995 godine kada su potpisali ugovor sa perkinsom od kojeg du kupovali sve vitalne delove motora kao sto su klipovi radilice lezajevi itd a blokovi i kucista su se pravili u kini ali su vitalni delovi motora original perkins pa nema nikakve sumnje u kvalitet foton traktora , sto se tice menjaca i kvacila,kvacilo je original LUK nemacka a delovi menjaca su ZF nemacka kao i neki delovi hidraulike a kinezi su samo pravili blokove i u njih stavljali originalne delove zupcanike lezajeve pa ni tu nema sumnje u kvalitet,kao sto kazem kinezi su u te traktore ugradjivali originalne delove pa se ti traktori nekvare posto imaju originalne delove a kinezi su pravil samo kucista i blokove motora menjaca i ostalih sklopova i kabine i naravno i sve sklapali i farbali i ti traktori rade pouzdano i dobro su se pokazali posebno prve serije fotona,mednjutim traktori do 2005 godine koji su se proizvodili medju kojima je i moj europard 804 to su zlata vredni. kinezi su potpisali ugovor od 1995 do 2005g sa perkinsom i u to vreme su morali ugradivati originelne delove u svoje traktore ali kada je ugovor istekao kinezi su otkupili licencu perkins i pravili motore menjace i ostalo sve u kini ali to nije vise to sto je bilo i ti traktori vise nisu ako ovi iz prvih serija i zato kazem ko ima traktore foton iz prvih serija da ce ih dugo vremena sluziti i nece se kvariti a za ove nove neznam kakvi su ali ovi prvi vrede zlata :D
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
de mi recite dali netko zna di ima za kupiti nosač četkica i same četkice alnasera za europarda po njegovim servisima nema
ima samo cijeli alnaser a meni sve valja osim nosača..........
 

Najnoviji postovi

Na vrh