• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eurowolf 554 vs UZEL MF 240 vs IMT 539

Eurowolf 554 vs UZEL MF 240 vs IMT 539


  • Ukupno glasača
    24

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nakon par mjeseci intenzivnog surfanja i gledanja okolo, sredjivanja papirologije, davljenja znanih i neznanih sa raznim glupim ili manje glupim pitanjima nekako mi se iskristalizirala odluka o kupnji novog (i to prvog u zivotu) traktora te je sad red da iznesem svoje konacne dileme (makar sam vrlo blizu odluke).
Planiram slijedecu jesen zasaditi jedno 4-5Ha lijeske (a kasnije mozda malo vise) te mi za slijedecu (i dalje, naravno) sezonu/godinu treba traktor koji bi u prvom redu "ubijao" (kosio, malcirao) travu u vocnjaku i okucnici, te vukao drljacu i eventualno laksu frezu te bio sredstvo transporta.

Izbor je, obzirom na cijenu do recimo 80.000 kn, ovakav:

- Eurowolf 554, 50 ks: plus: snaga, cijena, papirnate karakteristike; minus: reputacija, rezervni dijelovi; nepoznato: servis
- Uzel MF 240, 50ks: plus, snaga, reputacija (?); minus: nema kabinu u toj cijeni, nesto siri od ostala dva; nepoznato: rezervni dijelovi, servis
- IMT 539, 40ks: plus: pokretnost, reputacija, rezervni dijelovi, servis; minus: snaga, samo kat.1 prikljuci; nepoznato: malo toga, eventualno kvaliteta izrade danasnjeg IMT-a

Ja sam odluku gotovo vec donesao, ali nebih (ovdje) sugerirao, vec bih cijenio misljenje sto biste vi uzeli da ste na mom mjestu ... Takodjer, ako mozda postoji jos koji traktor te cijene, predlozite
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Budući da IMT nije dobar kao što je prije bio uzeo bi Uzel MF 240,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Također bi Uzel MF 240, kakav da god je, ali je masey!

Kinez nikako ne dolazi u obzir, a IMT ti uvijek ostaje posljednja opcja jer s njim nemaš što izgubiti!!!
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
kolko dode taj uzel bez kabine , jesi vidio u jurval-u isto mf240 ali pakistanski ima i reklama u gospodarskom listu servo im je dodatna opcija tak da s pdv-om dojde oko 75000kn isto bez kabine

mozda da jedan dan odemo zajedno u vrbovec navodno da ga imaju za pogledat uzivo ja bi isto nekaj takvo kupio
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kad bi znao da je kvaliteta IMTa kao kod onih predratnih uzo bi njega bez razmisljanja. Ako je on nov i jos u trgovini ma gdje pustio i jednu kap ulja onda hvala ali radije ne.
 
B

Bobo

Guest
A sto je bio tvoj izbor za koji si se gotovo odlucio?

Ja koji volim IMT, bih isao ozbiljno pogledati onaj MF, ali kako je Sanana rekao, nemas s 539 sto izgubiti...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
A sto je bio tvoj izbor za koji si se gotovo odlucio?

Ja koji volim IMT, bih isao ozbiljno pogledati onaj MF, ali kako je Sanana rekao, nemas s 539 sto izgubiti...

IMT je bio moj prvi (pred)izbor.
Sto se tice tog MF-a stav trgovca me razocarao. Negdje sam vec napisao da sam u Gudovcu ozbiljno gledao taj MF, ali se gospodja koja je cuvala stolicu nije udostojila slovce mi reci, a kamoli mi u ruku gurnuti kakav papir. Takodjer, taj MF nema kabine, odnosno u Orasju su tek u tom trenutku radili ideju za kabinu posto ne pase kabina od Uzel MF240 zbog nekakvog sarafa kojega je Millat (taj MF240 je pakistanski) uveo. A cijena Orasje kabine (za koju kako rekoh sam iz prve ruke znao da jos nije napravljena) je bila 10.000 kn kod Jurvala (makar u Orasju u maloprodaji sa bosanskim PDV-om kosta oko 750 Eura), a 18.000 kn je bila cijena neka kabina na koju je trebalo cekati (neodredjeno dugo) iz Njemacke (isto, naravno bez ikakavog pisanog traga o kabini, slikice ili nesto). Kad su se pokazali neprofesionalni kod "pokusaja" (u navodnicima, jer se bas nisu ni trudili) da mi prodaju Millat MF 240 mogu si misliti kako bi izgledalo odrzavanje. Mozda je gospodja tu subotu u Gudovcu imala "one" dane pa joj se bas i nije dalo ili me nije procjenila kao ozbiljnog kupca (a imam godina i nisam bas balav), ali sve to me bas i ne zanima.
Takodjer, gledao sam zavrsnu obradu tog Millat MF-a i nije ni blizu obradi koju isti taj MF240 ima u Uzelovoj verziji. Osim svega, cijena je bila bitan faktor. IMT539 sa kabinom i hidro volanom me dosao jedno 20.000 kuna jefitinije nego Millat MF240 sa kabinom (pod pretpostavkom da je uopce i donbijem. Nisam bas sklon da sam kabinu montiram ako bi mi i dosla nakon traktora) i sa manualnim volanom. Uzel mf240 je bio jos skuplji. Uglavnom, 20% razlike u cijeni je za mene i moje potrebe bilo (i jest) previse, makar MF240 ima 50ks i 8 brzina.
 
B

Bobo

Guest
Onda OK... Kao sto je vec vise puta napisano, s 539 nemas sto izgubiti. Dokazan i za do 20 jutara zemlje vrlo dobar traktor koji je u mogucnosti odraditi sveki posao.

Cestitam na kupovini novog traktora! i da te bar 10 000 sati sluzi bez pizdarija.


Samo cu ti reci da pazis od koje trgovine kupujes, jer ja imam gadnih problema s reklamacijama, i sad se povlacimo po sudovima :(
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Fala na zeljama. A 10.000 sati ce, ako pretpostavim maksimalni godisnji rad od 200 sati napuniti za 50 godina, a ja cu tada vec debelo punoljetne unuke imati (ako i dozivim) :)

A cuj uzeo sam kod auto-poljostroja, traktor je u Zagrebu i cekam da ga prevezem. U cemu ti je problem sa reklamacijama? (moze i na priv ako je jos sve vruce, pliiz)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Evo rjesenje trojbe s pocetka threada :)
Upravo jucer se mladic smjestio na mjesto gdje ce slijedece, nadam se godine, provesti :)
0.3 radna sata


 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
smiljane čestitam, neka te služi bez kvarova, :!: :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
TX75 kaže:
smiljane čestitam, neka te služi bez kvarova, :!: :mrgreen:

Fala, to je, nebi vjerovao, i moja zelja :) ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Vidi, kupio si i Metal-Ko malčer, baš kao i ja. Dobar izbor :D
Sretno
 

Najnoviji postovi

Na vrh