• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
I ja sam kupio sa lošim hederom... stavio sam sve novo.. uložio oko 7000kn i SAD u sezoni odradio oko 60 jutara bez problema.. ako trebaš neki savjet pitaj jer mi je sve friško u vezi toga dijelovi cijene i sve jer čuvam sve račune.. imam i hrpu slika:cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Malo priprema za proso, remont varijatora,ugradjivanje mazalice, novi ležajevi,varijatorsko remenje,pao je i novi šesterokutni remen... nije bilo kritično ali bolje sada nego u sezoni!
 

Prilozi

  • IMG_20140828_180542.jpg
    IMG_20140828_180542.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 59

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja sam dobio sa adapterom 15 mislim da će i ostali potvrditi da bi trebala ta veličina..
Postoji mogućnost da imam čak 2 komada jer ih imam hrpu pa ne znam koja imam dupla.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ajd molim te pogledaj pa mi prodaj ako imas duplo a koje je najbolje za zito jer sam dobio samo to od 13 i jedno od 9 mm
a ovo od 9 mi se cini veliko za zito
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja isto radim na 9 sve,sada samo ubacim 7mm za proso,i onda nazad 9 za soju,mada možda će biti kukuruz za brati prije soje:fiery:
Pogledati cu u svakom slučaju,jer 13 znam sigurno da imam duplo..
Takav ti je bio i moj prošli Kombajn ništa nisam dobio uz njega,cak sam dobio samo 13 mm sito!
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ja sam dobio samo 9 i 13 mm, a netko mi kaze da kukuruzu ce razbacivat na 13 mm a netko kaze da nece, a zito da ce biti smetljivo s sitom od 9 mm
sad nisam pametan ni sam
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ja jos cekam podatak za alnaser,moj je gore 155A,
sto se sita tice ja isto razmisljam stavit manje od 9mm jer baci smeca u bunker
pogotovo ovu godinu kad su zita vecinom bar u mom kraju bila u travi
i vlazna!
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Najbolje probaš sam..
Meni na 9mm žito bude dobro čisto,naravno ako je i njiva čista...
Isto tako je meni rečeno da se zob radi na 11mm,probao i opet vratio na 9 ;)

ja jos cekam podatak za alnaser,moj je gore 155A,
sto se sita tice ja isto razmisljam stavit manje od 9mm jer baci smeca u bunker
pogotovo ovu godinu kad su zita vecinom bar u mom kraju bila u travi
i vlazna!
U subotu Skidam ceradu pa se popnem da ti vidim,jer u nedjelju planiram kositi.
Sito ti neće pomoći ako imaš trave koja ima sjemena sličnog žitu,jer ni najbolji Kombajn ne zna razliku izmedju žita i otpada,sjemena približne težine i veličine..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ma mom kombaju je alnaser od 12v 3 kw a akumulator je neki velki da ga jedva nosim a nema naljepnicu na sebi tako da neznam koliko je jak
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Bok dečki!

Zanima me koliko mora biti minimalni ulaz na kukuruznoj košari?
Točnije, koliko cm mora biti minimalni razmak izmedu gornjeg ruba kukurzne košare i šinji bubnja?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Jel posebno stimas ulaz i izlaz? Kod mene je ulaz po knjizi 6 mm a izlaz 3 mm nebitno o vrsti korpe.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Pa naravno, ulaz i izlaz posebno štimam...i pomocu navoja i duplih matica na šipkama dolje kod košare i iz kombajna u radu...

NEW HOLLAND si siguran da je to u mm?
Da nije cm?

Meni je trenutno ulaz na 3 cm, tehnički ne mogu više, moram košaru preurediti...

E sad, jel to dovoljno?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
To je na prvoj rupi. Znaci stisnuto do kraja. Za kukuruz otpustim oko 2/3 i stiscem pomalo dok ne pocne izbacivati potpuno ovrsene klipove. Zadnju stranu stisnem duplo od toga.
3 cm bi trebalo biti ok. 35 mm bi trebalo po uputstvu.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Znaci mislis da bude ok?

Jer, prosle sezone sam radio sa 2 cm ulazom, klip je ulazio u kosaru ispod blindi, znaci sine nisu uzimale klip vec ga drobile a blinde posto su lagano udubljene su uzimale klip...

Sad je taj razmak veci, i budem samo izlaz suzio eventualno...dok se ne uskladi sve...

Lokalni igrac mi veli da je njemu ulaz oko 6 cm, a izlaz 3 cm...

To me zabrinulo, jer kod mene je to nemoguce izvesti...
Moram predelati korpu za takav razmak...

I da, na prve kaskade na tresaljkama sam ugradio limove na koji su navareni L profili 2 cm visine, tak da masa lakse odlazi na druge kaskade...

Bude to ok?

I jos moram produziti onaj lim koji se montira na kosaru, tak da masa iz bubnja dode cim dalje na prve kaskade, a opet toliko da ne ometa rad kaskada...
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Slabo bi taj navrsio da mu je 6 cm ulaz.
Ovo na kaskadama ti je dobar potez.
Dok krenes vrsit mrdnes tamo ovamo i bit ce sve ok. Jos ako vrsis za sebe pa i ako bude malo loma nece smetat
Taj lim je kod mene otprilike dugacak da prekriva skoro cijelu prvu kaskadu kad je slamotres skroz naprijed. Kad je skroz nazad prekriva ga par cm...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
A valjda je pritegne gore iz kombajna u radu, dok ne uskladi sve...

Meni je trenutno 3 cm max otvoren, budem videl u radu kak se ponasa pa ga eventualno pritegnem...
Ma to je luk i voda, lako se u radu porikta...

Jos jedna stvar ima kod M1002, brzina natresaljki je prespora da bi tu kukruznu masu izbacila van kad se radi niz brijeg, tako da bi jedno od rijesrnja bilo da se promijeni remenica i da se ubrzaju natresaljke...

E sad, to ubrzanje bi trebalo biti oko 20 do max 30% !

Koliko je to opasno za rad kombajna?!

A druga stvar da je cijeli prostor izmedu kosare, bubnja,bitera i prvih kaskada natresaljki toliko malen da ja kad udem u njega sam sebe pitam kak ta masa uopce cirkulira tuda...

I sad zamislite jos kad je brijeg, naravno da se u pravom kukuruzu guti...

Znaci meni su trenutno u planu dvije opcije: produziti ovaj lim koji dolazi na kosaru te ubraznje natresaljki...

To je po mojem, i misljenju nekih ljudi jedino sto bi pomoglo u radu niz brijeg...


Samo da napomenem, da u ravnici radi bezprijekorno, lakse no u zitu...samo ide :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Nije ti opasno za rad kombajna koliko bi bilo opasno za same slamotrese i njihove osovine. Prvo izmjeri broj okretaja pa vidi...
Mozda je netko cackao po full gasu pa ti je zbog toga usporen cijeli kombajn
Na 35/36 seriji br. okretaja osovine slamotresa mora biti 195 u minuti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To mu i ja govorim, šteta da se razleti zadnji dio unutra radi veče brzine, a pitanje je dal bude kaj s tim postigel.

Nabavil je manju remenicu koju budemo stavili umjesto zadnje velike remenice pogona natresaljki, živo me zanima dal bude kakvih poboljšanja.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
dečki ne živite vi u zagorju da su baš tako veliki bregovi kod vas . ja sam radio u brdima koji nisu baš mali idem malo sporije i to je to .imo sam zadnje gume manje od tvorničkih bile su 12 sa sipovog berača t40 a na berač stavljo od 1002 da mi freza bude viša od zemlje i manje je tonuo po blatu. Probaj ako imaš berač ili sipovu samoutovarnu felge su iste ide šeraf na šeraf
 

Najnoviji postovi

Na vrh