• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Zbog čega je došlo do požara, u garaži ili gdje??

Zbog nepaznje moga starog.odrezao je jedan sarafic od 6 milimetara sa malom brusilicom na kombajnu.I u tom trenu ga stara zvala jesti I on u kucu opere ruke kad prode auto I vraca se u rikverc I vice susjed kroz prozor od auta "gori kombajn"! Mi van kad ono plamen iznad rezervoara I ispod linde.brze kante zalili sa jedno 6 kanti pa sam dovukao crijevoi dokraja ugasili.izgorjela je farba na limu I 6 lajtunga,I dva crijeva od ulja.al da je gorjelo jos par minuta gadno bi se ulovilo I neznam dal bi ga uspjeli ugasiti.e da kombajn je bio na dvoristu a vrijeme zapaljenja sinoc u pol 4. popodne :icon_anal:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Vraga nije šteta, danas je vrijeme dragocjeno, žito na polju a kombaj gori, a kažu opet kišu, sad ti vidi šta je šteta
Susjedu plati gajbu pive kaj je reagiral
Mojem ošla getriba, našo sam neke polovne al nije to to.
Jel netko zna dal hitner radi zupčanike ili ima negdje za kupit za fara m 750
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Susedu je na Claasu hittnerov zupcanik 1. brzine trajal ravno jedno popodne.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Pa baš ta 1 brzina i mene hebe, kolko sam čuo u okolici jedino hitner ima konusnu glodalicu.
Sad jel morti radi zupčanike od repe neznam, zato Vas pitam, svaka informacija dobrodošla :icon_pidu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ne od repe, već od friškog sira :D:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Cesto cujem da se ljudi zale na hittnerove zupcanike. U cemu je tocno problem, los materijal ili toplinska obrada. Sto se tice TO, nekoliko postupaka obradjuju i na FSBu. Kolega je nitriral radilicu, i nije bilo nesto pretjerano skupo. Treba saznati od hittnera kakvu "repu"koristi pa poslati upit na fakultet.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Probajte pitati kod čegeca u zelini dal on radi takve zupčanike....ne znam kakva je sad kvaliteta kod njega al prije je bilo :icon_super::icon_super:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Nama je dosta radio hitner I to na glavnoj getribi od sjeck n samohodnom silokombajnu I na silopresi I vec to radi godinama bez problema.p.s on neradi toplinsku obradu nego nosi fofonjki ma kalenje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Sad bum završil sezonu sa ovim kak je, pa ču onda rastavit i odnijet zuočanike da napravi.
Nego gazda gizdavi, veliš da ti je hitner več radio zupčanike, daj mi reci koliko dođe jedan zupčanik promjera 15 cm debljine 3 cm, otprilike ak znaš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivica1233

Novi član
Tu od
5 Srp 2014
Poruka
6
Poz svim dali netko zna sto o adapterima clas za kukuruze tj s koje strane mu je prenos i dali bi mozda odgovarao za fara.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Na kojeg fahra, ak imaš labuđi vrat onda nepaše, ak imaš brzo kopčanje onda paše .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
...muži pitanje...ima li tko katalog dijelova za fahr m66s?...unaprijed zahvalan
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
E vidiš da pa taj katalog bi i meni dobro došo za m 750, a m66 je sličan ko m75.
Gdje god dođem tražit neki dio za kombajn traže kataloški broj, a gdje da im ga uzmem.Hvala ak netko ima.

U pitanju je fahr 922 iskreno za labuđi vrat prvi put cujem.

Labuđi vrat ti se naziva adapter koji na sebi ima uvlačne lance,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
jel bi mi netko mogao provjerit snagu alnasera na m 1000?
bivsi gazda je stavio novi i slabo ga vrti kad je vruc
pa mislim da je vjerojatno stavio slabiji
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Mogu ja samo kad budem kod kombajna,da li imaš stavljen onaj mali kineski zamjenski?
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja sam imao takav na M1102 to ti je kineska stvar el. motor ti je isti samo mijenjaju onaj dio preko koga ga šarafiš na blok za model koji ti treba. Kod mene je uvijek dobro radio i vruć i hladan i kada sam alnasovao 10min(jer sam ostao bez goriva:8):) Pogledaj malo kontakte i kakav ti je dovod sa akumulatora,a i sam akumulator?)
Kombajn mi je pokriven pa ti ne mogu sada pogledati alnaser jer pada kisa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh