• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
......

to što vi imate problema sa hidraulikom na fharu to imam i ja na JD 530 isto ima jednu pumpu što sve tjera , što se tiće padanja hidraulike ja sam to rješio ali kad se zagrije jako sporo diže heder,.
 
B

BAGERISTA

Guest
Prijatelju daj pitaj brata ima li problema sa uljem hidralike, susjed ima frku, ovak veli, kad kombaj zapali sve normalno, kad se zagrije nemože dignut heder mora dati 3/4 gasa da ga digne a isto je i sa volanom jer je ista pumpa i ulje za oboje. Kad se zagrije neće a i baca mu ulje na odušak posude s uljem. E da pita da li je moguće na njega stavit adapter za kukuruz 3 reda ?

Brat nema problema sa dizanjem,,,niti mu baca ulje na odušak(jedino je problem u onom šta sam reko,nači da ide previše naglo dole),,,

Neka pogleda,da nije neka cijev ili ventil od šporkice začepljen pa da baca uje na odušak........,,ili je moguče da je punpa,,doošla u fazu za reparaturu......

Za heder od kukuruza,,,,,,nisam nikad ni radio s njim pa zato ti nemogu reč ništa,,,vijerojatno če več neko napisat ko je radio i dali se može...........
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Eto me malo izostao, u četvrtak mi susjed reko otišla pumpa, majstor odnio servisirat isti dan gotova, reparacija 1450 kn radi ko švicarski sat, ne baca ulje, diže na ler gasu, ne pada heder. Hvala na pomoći.
 
B

BAGERISTA

Guest
Eto me malo izostao, u četvrtak mi susjed reko otišla pumpa, majstor odnio servisirat isti dan gotova, reparacija 1450 kn radi ko švicarski sat, ne baca ulje, diže na ler gasu, ne pada heder. Hvala na pomoći.

Dalim se kojim slučajem dešava i njemu ko mom bratu da heder pada naglo dole,,,i šta bi mogla bit posljedica,,punpa,,nebi mogla bit,jer njemu diže heder normalno,,,i bez poteškoča,,kad je najviše zagrijan...:scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dalim se kojim slučajem dešava i njemu ko mom bratu da heder pada naglo dole,,,i šta bi mogla bit posljedica,,punpa,,nebi mogla bit,jer njemu diže heder normalno,,,i bez poteškoča,,kad je najviše zagrijan...:scratch
Ili ima ili nema ili ga je netko izvadil ili ga je netko otpustil do kraja
Uglavnom smetnje radi obični prigušni ventil
 
B

BAGERISTA

Guest
Ili ima ili nema ili ga je netko izvadil ili ga je netko otpustil do kraja
Uglavnom smetnje radi obični prigušni ventil

Misliš,da bi to moglo bit problem,,,dali znaš di se nalazi,,di na punpi,,ali onda bi i volan radio probleme,,,šta ne,,kad je recimo pod opterečenjem..........:scratch:scratch
A njemu samo heder,naglo pada,,,sad nemam pojma ??????????
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
,,dali znaš di se nalazi,,
Nalazi se između razvodnika i cilindra , može i na razvodniku ili na cilindru ..sve ovisi kakva je izvedba .
Ako ga nema neka ga ugradi boli me kur ac , može i cijev zatuć čekičem ako mene pita :lol:
Ako kupuje novi nek uzme nepovratno prigušni ventil a ne samo prigušni ventil .
Kod nepovratno prigušnog bitni je smjer ugradnje , a i za to me boli kur ac nek plati nekome tko zna :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Nalazi se između razvodnika i cilindra , može i na razvodniku ili na cilindru ..sve ovisi kakva je izvedba .
Ako ga nema neka ga ugradi boli me kur ac , može i cijev zatuć čekičem ako mene pita :lol:
Ako kupuje novi nek uzme nepovratno prigušni ventil a ne samo prigušni ventil .
Kod nepovratno prigušnog bitni je smjer ugradnje , a i za to me boli kur ac nek plati nekome tko zna :lol:

Fala.....lipa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Eto me malo izostao, u četvrtak mi susjed reko otišla pumpa, majstor odnio servisirat isti dan gotova, reparacija 1450 kn radi ko švicarski sat, ne baca ulje, diže na ler gasu, ne pada heder. Hvala na pomoći.
Popravak 1 450, a nova oko 1 600 :shock:
Ako pričamo o Fahr-u M 750 :scratch
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Popravak 1 450, a nova oko 1 600 :shock:
Ako pričamo o Fahr-u M 750 :scratch

Tako susjed reče, nisam provjeravao jel istina, ma da je dao 2 000 kn njegovi su novci, šta ćeš kad je brzoplet i nema pojma o ničem, za sve zove majstore a onda ih i plati... :rolfer::rolfer:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Mene zanima gdje kupujete remene za kombajne? Trebal bi za svog M66 variatorske....

Pozdrav
 
M

maher

Guest
čuj ja imam m750,te za njega uzimam sve u SET-Bjelovar sto se tice remenja i lanaca,mislim da tvoj fahr ima isti ili sličan pogon kao moj.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
e hvala ti puno. a kakva su ti iskustva sa njima? treba čekat na dijelove ili kako? cijene?
 
M

maher

Guest
čuj,večinom imaju dosta toga na skladištu,ako naručis do 13h drugi dan ti je doma,normalno sa HP expresom,ako ide normalnim putem tj.postom čekas dva do tri dana.,sto se tice remenja imaju borovo i optibel,on je malo skuplji ja sam na pogon variomata stavio optibel i mogu ti reči da su okej,a ovo drugu su borovo i mogu ti reči da su jako dobri,ako ti sta treba tu smo......;)
 
V

vinka

Guest
duro dakovic m 77

imam duru dakovica m77 neznam sta da mu radim kosa puca stalno sve sam mu radio ali ne pomaze . jel zna mozda ko sta bi pomoglo ili imo slicni slucaj hvala
 
M

maher

Guest
imaš možda katalog od komajna? zanima me dimenzija variatorskog remena

dimenzije remena su ti 38x17x1820 mislim da me svaki remen od optibela kostao 350 ili 380 kn,idu ti dva i najbolje ako možes promjeni oba dva,jer nije dobro da je jedan stari a drugi novi,i pazi dobro kad budeš stavljao nove da ti nije jedan prenategnut adrugi labav.
 
M

maher

Guest
imam duru dakovica m77 neznam sta da mu radim kosa puca stalno sve sam mu radio ali ne pomaze . jel zna mozda ko sta bi pomoglo ili imo slicni slucaj hvala
kosa uglavnom mora ići lagano jer inace ako negdje zapinje dolazi do trenja i normalno pucanja kose,ono sto ti ja mogu savjetovat je da pogledas visinu svih zubiju i pogledaj heder odispod zubaca da nije dobio koji udarac odispod,i jos nesto di ti puca kosa:?:,pozdrav;)
 
V

vinka

Guest
remenjne moras mjenjat u paru jel ja sam probo kobinirat ali nevredi jel je uvjek jedan vise istegnit potrosit a to nejde
 
V

vinka

Guest
kosa uglavnom mora ići lagano jer inace ako negdje zapinje dolazi do trenja i normalno pucanja kose,ono sto ti ja mogu savjetovat je da pogledas visinu svih zubiju i pogledaj heder odispod zubaca da nije dobio koji udarac odispod,i jos nesto di ti puca kosa:?:,pozdrav;)

e hvala ali probo sam sve od toga kosa ide lagano uleti sama kad odem u vrsevnu onda dolaze problemi uh htjeo sam ga zapalit od ljutnje
 

Najnoviji postovi

Na vrh