• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
e hvala ali probo sam sve od toga kosa ide lagano uleti sama kad odem u vrsevnu onda dolaze problemi uh htjeo sam ga zapalit od ljutnje

ako ti kosa ide lagano i ne zapinje onda pogledaj ako ti je koji zubac labav, jer kad počneš sa žetvom ti se možda pod opterečenjem nekamo zaliče ili zapinje. jel kosu onda zavariš kad pukne ili staviš novu? da nije možda problem u varu ako puca na njemu?

To znam kad se mjenjaju da onda treba oba remena. Ali zanimale me samo dimenzije.
 
M

maher

Guest
e onda pogledaj držače kose i vodilice možda je tamo preveliki luft,ili možda zubi od kose ne leže ravno na povrsinu zuba,ja nisam imao takvih problema,i svaki put prije početka zetve dobro sve prekontroliram,cuj na drugoj stranici od teme fahr imas slike mog kombajna po pogledaj zube i kosu.
 
M

maher

Guest
ako ti kosa ide lagano i ne zapinje onda pogledaj ako ti je koji zubac labav, jer kad počneš sa žetvom ti se možda pod opterečenjem nekamo zaliče ili zapinje. jel kosu onda zavariš kad pukne ili staviš novu? da nije možda problem u varu ako puca na njemu?

To znam kad se mjenjaju da onda treba oba remena. Ali zanimale me samo dimenzije.

38x17x1820,dobro kad znaš :mrgreen:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
meni jedan zubac od onog kola naprijed kaj se okreče rotacijsko se rasklimal i sad ako imam to kolo do kraja spušteno zapinje i struži po kosi. malo sam oprezniji kod rada jer jednostavno se ne sjetim popravit ali mogla bi mi puknut zub kose ako ne i kosa, tako da i to malo pregledaj.....
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
38x17x1820,dobro kad znaš :mrgreen:

maheru treba mi još jedna informacija;)

kontaktiral sam sa SET-om i kažu mi da je prema katalogu dimenzija variatorskog remena 38x1816 La. La znači da je to vanjska mjera remena.
Sad me zanima koja je tvoja mjera vanjska ili unutranja?
 
M

maher

Guest
:cool:ovo sta sam ti ja napisao je mjera iz mok kataloga od fahra,sta se tice kajsa koji ti nudi set isto možeš staviti jer nije neka velika razlika,a i meni su dali takve kajseve.....i tamo imas dosta lufta za štelovat tako da nema problema:p
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
imaš možda katalog u elektronskom obliku? ili možda znaš gdje bi ga mogal dobit??
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
e hvala ali probo sam sve od toga kosa ide lagano uleti sama kad odem u vrsevnu onda dolaze problemi uh htjeo sam ga zapalit od ljutnje

Pogledaj kakve su ti pločice na donjim zupcima, da li su još nazubljene ili su skroz glatke i zaobljene. Ako stoje još van špice zuba onda ih lagano brusilicom i reznom pločom nabrusi pod kosinom, a ako su skroz istrošene skidaj dolje zub po zub i nitaj nove gore. Ja sam prije 10-tak i više godina imao Fahra M88S i stalno je pucala kosa sve dok nismo zamjenili pločice na donjim zupcima. Stvar ti je u tome da kosa ne reže, već trga i čupa sa korjenjem, naročito kad je malo vlažno i ima zelenila i tad kosa puca zbog prevelikog opterečenja. Dok je žito čisto i skroz suho onda je ok, jer slama lako puca. To ti je moj savjet iz iskustva, a nije neka prevelika investicija i ne treba ti puno alata, glavni ti je čekić od minimum dvije kile :finga:
 
V

vinka

Guest
bas sad rjesavam plocice i lezista kose ako nastavi onda cu plocice morat a mislim da ce to bit ok
 
V

vinka

Guest
maheru treba mi još jedna informacija;)

kontaktiral sam sa SET-om i kažu mi da je prema katalogu dimenzija variatorskog remena 38x1816 La. La znači da je to vanjska mjera remena.
Sad me zanima koja je tvoja mjera vanjska ili unutranja?

ako ti moze sta pomoc ja imam katalog od dure dakovica m 77 ?
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
imaš možda na compu? ako imaš bi te molil da bi mi poslal.
I kako inače ide Đuro? jel ima nekih mana? kakvog je zahvata?
 
V

vinka

Guest
imaš možda na compu? ako imaš bi te molil da bi mi poslal.
I kako inače ide Đuro? jel ima nekih mana? kakvog je zahvata?

nemam na compu nego imam kopirani katalog sve i djel od dure . kombaj je na oko ljep ma neko bi pomislijo da je to san snova ali to je za manje poslove nista u velike poslove ili neku zaradu. smeta mu svaka glupost od rose pa trave pa ako je mozda sta ozeleno uh da popizdis . reko sam da ga moram rjesit uzet fara on i poslje kise vrsi to je kobajn pravi.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Aha..onda bi trebal skenirat. Ma pusti, onda netreba.
Ja sam mislil da su po sposobnosti isti kao i Fahri. Čul sam da nisu iste kvalitete, na izgled su mi podjednaki. I kaj bi ga to tako mučilo kod zelenoga? To znači da nebi mogal vršit heljdu ili neke zelene biljke?
 
V

vinka

Guest
Aha..onda bi trebal skenirat. Ma pusti, onda netreba.
Ja sam mislil da su po sposobnosti isti kao i Fahri. Čul sam da nisu iste kvalitete, na izgled su mi podjednaki. I kaj bi ga to tako mučilo kod zelenoga? To znači da nebi mogal vršit heljdu ili neke zelene biljke?

ma to je kobajn za smiku i sitne poslove meni se zgadio da bi iso kupit drugi fara to je kobajn za sve
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Zeko, lijep kombajn, taj je bio u mom selu ako se ne varam?

Što se tiče registracije kombajna, i moj je registriran, tj sve šta je na cesti mora biti registrirano.
 
Na vrh