• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
I da pomješaš ta dva ulja (hoču reči da ostane koja mrvica u lajtunzima ili cilindrima) ništ spektakularno se nebu dogodilo.
U pravilu je ulje za hidrauliku ulje za hidrauliku, a za motor je ono drugo, ali, pošto je pumpa ulja vezana na motor i u praksi se puno puta dogodi da ulje iz hidraulike završi u karteru motora večina kombajnera je zbog oštečenja motora shvatilo da im je jeftinije stavljati motorno u hidrauliku pa po potrebi istakati iz motora i vračati u rezervar hidraulike motorno ulje.
Ionak dajc ne zacrni ulje .....

Kolege su bez problema i kemija prešli na motorno i nikad nije bilo nikakvih problema s hidraulikom, a ni motorom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Da, čitao sam to, ode semering na pumpi pa može doći do problema. Mislim da ću onda ipak naliti Ina super 5 ili Ina super turbo :).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ako u motor točiš turbo onda stavi i u hidrauliku turbo, mrvicu je skuplje ali vredi tih par kuna.
Ionak su sad na akcijama pa je karnister 10 litri turba 200 kuna.
 

beljac

Član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
31
Imam problem sa kombajskim motorom , menjan dihtung glave i glava brusena,sve namuntirano i motor pali odlicno na HLADNO a na vruce mnogo tesko , motor je OM636 mercedes pre zamene dihtuga je palio super i na haldno i vruce nije prgrejan ja ga vozim zadnjih 10godina samo je na drugom cilindru prosvirao kompresiju prema spolja ,tako da komresija nije usla niti u vodeni prostor ni u uljni.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
pozdrav,

evo da se i ja priključim u Fahr temu , kupio sam MDL1 s obzirom na godine koje ima u dobrom je stanju zapravo odličnom , vršio bi žitarice a i grah tj. prvenstveno bi trebao za grah dobio sam s njim i knjige, na njem. a
ako imam netko kakav savjet na sto bi se trebalo pripaziti na rad s njim molio bi da mi kaže da nezahebem nesto :) :(nod):
 

Hapi

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
14
Nabavio sam Fahra 3610, trebao bi nekakv manual od njega ili sličnog kombajna. Imam problema sa podešavanjem rada, pa ako netko može pomoći. Zob radi dobro, a za ječam ga nikako ne mogu naštelat. Gornja sita su podešavajuća (peterson) a donja obična (9-11-13)
Ima netko savjet na koliko naštelat gornja sita, i koja dolje staviti najbolje?
Te koji vjetar i brzinu bubnja bi trebao imat.
Ako sita više otvorim onda mi propada smeće (klas) i to mi ide u bunker, a ako ih zatvorim onda mi opet baca zrno van, sa vjetrom sam isto svašta probavao i nikako ga dobit
Ako netko ima bilo kakav savjet zahvaljujem se unaprijed
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
6ef66ca6c696b17a4daffcb0c9809572.jpg


806c6d7a048bdc0872cc82fcea8305e7.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ne znam, pitaj svercere, Debeljaka npr. Mogu ti je ja iskopirat al dok budem imao vremena
 

Hapi

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
14
Budem ga probao kontaktirati, ova tvoj knjiga su upute za rukovanje pretpostavljam, tj. nije knjiga rezervnih dijelova?

Usput i još jedno pitanje ako slučajno netko zna odgovor, kako se pali povrat(kontra okretanje) uvlačnog puža na žitnom hederu?
 

Hapi

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
14
I kod mene je nacrtana strelica, ali ne reagira. Čuo sam da se navodno mora povući i ručka za pogon hedera ili dreše u kombinaciji s tom tipkom?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Vrsalica ugasena, heder upaljen, tako je bar kod mene.
Nije mi se nikad zagusio pa nikad nisam ni koristio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh