• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nisam,probat cu ga sutra nazvati
-na prvom su mi pukla dva sarafa,jedan sam uspio izvaditi, a drugi nisam jer mi je smetalo kućište do ležaja da ga mogu izvući,onda sam krenuo skidati kompletan varijator,prvo skinu hidraulični cilindar,pa radapcigerima pokušao izvući prvi dio varijatora s remenicama ali nije išlo,pknuo radapciger,pa onda grio par putai pokušao sa hidrauličnim pa mi pukne rub zadnje remenice,pa kad mi se to dogodilo ,uzeli fleksu i odsjekli 2 remenice da mogu doći fleksom do pločevine od tromble,kad sam to sasjeko uspio sam izvući varijator s remenicama i onaj drugi dio sto ulazi u njega,ali mi je još ostala trombla s kronerima na osovini,koju smo također više puta grijali ali je sa radapcigerom nismo uspjeli pomaknuti,toliko je zapekla da se uopće nije pomakla,pa smo i nju fleksom morali rezati s obe strne po dušini do osovine kako bi je skinuli,,,prav muke pa sretni sto smo je skinuli pa opet muke naći dio,,,
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-bolje ne dirati dok radi,,možda ga nikad ne budes trebao ni skidati
-samo nekad pogledaj varijator,tj. hidraulikuda ne pleše,znaći puknuo šaraf ,da ti ne napravi prevelike štete
-ja sam bas pogodio na krivog
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
-bolje ne dirati dok radi,,možda ga nikad ne budes trebao ni skidati
-samo nekad pogledaj varijator,tj. hidraulikuda ne pleše,znaći puknuo šaraf ,da ti ne napravi prevelike štete
-ja sam bas pogodio na krivog

Nije meni radio varijator, problem je bio u gumicama cilindra. Nakon što je cilindar vožnje bio na remontu od tad je sve dobro da ga ne hvalim previše..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
zvao sam ,nemaju to,rekao mi trgovac da su to rijetki kombajni,i jako skup dio
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bemti varijator, evo kod kolega ja znam da to ništa nije dirano, od prvog dana znam sve o kombajnu, kolega je samo stavio novi cilindar varijatora, to smo vrlo lagano zamjenili i ništa drugo nije dirano. Samo se podmazivala ona jedna mazalica u varijatoru da lagano klizi i teraj.

Nije mi jasno kog vraga se to desilo vama.

Ja da sam skupio novce, htio sam uzeti taj kombajn od kolege jer sam znao da je ispravan, al nismo stigli prodati Bourgoin i jbg...vi ste došli i uzeli.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Jednostavniji ne moze osim ako neces Z142.
Koliko vidim manje vise djelovi kao na 3610.
Po meni je malo jaka cijena. Kao i vecini u nasim oglasnicima.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ne kužim koliko bi trebao imat kombajn konja po tebi.

Mi imamo 1322H s 160ks skoro 20 godina,dio je radio s 4,20 a dio sa 3,60 rederom i razlika je jedva primjetna tak da ne kužim zašto bi ovom od 170ks bio motor slab.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na takvu vršalicu glupost je imati manji heder od 4,8m a standardni je 5,6 m te tu motori ispod 200ks nemaju što tražiti.Ovaj s hederom 4,2m može raditi dok ne dođe u pravu masu ili korov .
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam 1610h imao 7 godina i napravio 3000sati..
Kombajn je kao 3610 isti motor pogon i vrsalica samo stari model.
6acb2d5ca9a353f4bc3652f718af9cda.jpg
21e0861856cfec36a41fe0f591d2bb2e.jpg


Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Na takvu vršalicu glupost je imati manji heder od 4,8m a standardni je 5,6 m te tu motori ispod 200ks nemaju što tražiti.Ovaj s hederom 4,2m može raditi dok ne dođe u pravu masu ili korov .

Logika ti baš i nije jača.

Znači tvornički kombajn bi po tebi trebao imat dva i kusur metra veci heder nego što ima i još jači motor jer ima dva i pol metra veci heder? Jedna od vecih gluposti koje sam an internetu pročitao.

Ti kombajni dolaze kao i 1322 s 4,2 adapterima i motor se s tim adapterom pokazao kao adekvatan,sve drugo su gluposti.

Mi smo mjenjali na 3,60 samo zato što preko jednog mosta nismo mogli a i lakše se vozit cestom.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Otkad je 4,2m heder standard na 1620 kombajnima.Taj heder jedva pokrije trag točkova a čistoća rada je upitna jer ne može nahraniti vršalicu masom optimalnom za dobro čiščenje.Motor od 170ks je dovoljan za 4,2m heder ali za veće nije.Lagano me piliš a ne vidim razlog.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Sve je to OK na manjoj parceli do 2-3ha sa 170ks ali kod Jd4755-a bi bila muka. Istina je i u to sam se uvjerio da je najgore kombajnirati slabi usjev gdje nema mase da ga nahraniš pa je rezultat rada isti takav.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Taj motor je dobar za 1322 i 3580. Sve vise je previse.
Danas kombajni s 5 slamotresa imaju redom od 220 pa do 320 i vise ks.
Za manje povrsine je i ovaj ok, za vece ionako treba nesto mlađe.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Tko radi manje njive dok iskipa pa preseli na iduću motor se ohladi ali na tablama dužine 1000m nema vremena da se ohladi ,stalno je pod punim opterećenjem,zato je bolji jači motor koji ne radi na max opterećenju tj ima rezerve snage.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
evo da malo osvježimo temu, naime posjedujem kombajn fahr m 750 na kojem je motor deutz f4l 912 i imam problem sa puštanjem ulja na gumicama kod cjevčica podizača ventila. Interesira me dali se gumice mogu promijeniti da se ne skidaju glave tj. da se skinu samo klackalice i podizači ventila pa onda cjevčice?
 
Na vrh