• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Kod svih kombajna koji imaju el. pokretač ili hidromotor se koristi pritiskom na odgovarajuće dugme stim što je vršalica je uključena, a pogon hederta isključen. Jedino na taj način može doći do suprotnog kretanja uvlačnog grla jer u suprotnom dolazi do oštećenja zuba na el pokretačju i do oštećenja hidromotora. Jedino na starim New Holland kombajnima taj pogon je mehanički i uključuje se povlačenjem ručice na platvormi kombajnera i sa uključenim hederom se menja smer obrtanja. Ako neće da radi treba potražiti grešku u el. instalaciji!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Hvala na ispravci. Kazem nisam koristio nikad, nisam imao potrebe. I kod mene je mehanicki, podizanjem vitla vrti se sve unazad.
 

Hapi

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
14
Hvala na infu, najvjerojatnije je onda greška u el. instalaciji, budem zvao električara nek malo pregleda cijeli kombajn, jer izgleda da ne radi ni senzor u bunkeru, uglavnom sitnice koje treba riješiti.

Također ima i mjerenja rasipa (LH 865) i mjerenje brzine,vremena i površine (LH 1000) to na prijašnjim kombajnima nisam imao pa još malo pregledavam knjige dok se uhodam sa novog tehnikom :D
Najviše me zanimaju iskustva sa mjerenjem rasipa, u pšenici i zobi nema problema, jedino mi ponekad u nekoj vrsti raži pokazuje da je u crvenom tj. da im rasipa, a zapravo nema jer sam provjerio više puta, pretpostavljam da je možda tvrđi klas pa ga senzor možda prepoznaje kao zrno

NEWHOLLAND još jednom veliko hvala na slikama za podešavanje sita/vjetra i ostalog, puno mi je pomoglo i spasilo hrpu živaca :)
 

MilanB

Novi član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
10
Poštovani,sličan problem imam na 3580.Neki dan sam ga ložio cijeli dan i potrošio mi je 5l motornog ulja a za toliko mi je porastao nivo u rezervoaru hidraulike.Prije tridesetak sati sam stavio sva ulja i filtere nove.Od kud da krenem?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ulje iz motora vuče preko nje ,
Znači ako imaš spretnost u rukama prvo promjeni semering na pumpi i obavezno provjeri kopletni usisni dio cjevovoda ..možda je krivac i sam usisni filter ( ako postoji) , strano tjelo u cjevovodu , kod prirubnica , prekida , zavoja itd .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Jel ima itko katalog rezervnih dijelova za Fahra 1002??

Ne mogu varijator skinuti..
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
pozdrav

imam fahr m 1000 i htio sam promijenit filter hidraulike na njemu ali kada sam otvorio poklopac na boci od ulja onda sam vidio da ga uopce nema pa me zanima kakav ide filter jer u svim trgovinama u bjelovaru mi daju nekakve krive koji mi nepasu na kombajn pa ako ima tko takav kombajn molio bih da ga poslikaju oobjave da vidim sta da kupim

hvala unapred
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
gdije nabaviti kupiti ili skinuti katalog i knjigu upustva za fahr M900????

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pozdrav
-da li netko ima varijator za fahra 1002 (gornji,s 5 remeniva)???????
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Dvije slike od 1002
a5ff56bdd8fdabaa11388e4c94a6a4e1.jpg
b7a08dcf2185afb365d46bb62ef24e23.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehe, mogao si reći da pišeš tu na forumu :)
Ja sam vam ga upalio s kumom onda tamo kad ste bili.

Inače, jel dobro radio??

Kod nas je odradio sezone bez previše šerafanja po njemu, kolega dobro održava pa je išlo ko Bog.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kombajn nas je izdao,taman mu kupili nove gume ,remenja i ostalih sitnica i na kraju soje ode gornji varijator,,nakon pretraživanja po cijeloj hrvatskoj i okloici nađemo na sreću (nesreću) u poljskoj otisli po njega,dovezli ga, kad smo dosli stari ga rastavio a on potrgan iznuta (nosaći šarafa ,pa je on ubacivao pikse i prikrio zločin),u pola kukuruzu otisao i taj,sad sam u potrazi za trećim i naravno prodaja stroja - već je na čačkalu i plavcu
---------zato svaka pomoć oko varijatora dobrodošla-----
 

Najnoviji postovi

Na vrh