• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ma nije gas...pa vrti se on ko mutav, baš bi me zanimalo na koliko r.p.m mu je puni gas...

Dosta ga Detuz razvine...

Evo, odlucio sam okretaje natresaljki povecati s 182 na cca. 210-215 u min...

Možda pomogne, to je jedino što mogu trenutno riješiti...

Lim iza košare koji ide na prve kaskade natresaljki sam produžio sa 7 cm na 18...

Ako ima netko jos kakav savjet ili sugestiju slobodno nek kaze...
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
bok drustvo, jel netko zna gdje ima dijelova getribe za fahr 1000?
trebaju mi vilice, zubcanik od 2 brzine i nekoliko sitnica?
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
bok drustvo, jel netko zna gdje ima dijelova getribe za fahr 1000?
trebaju mi vilice, zubcanik od 2 brzine i nekoliko sitnica?

Izasao ti je oglas na Njuškalu,ima prodaje se komplet getriba za fahr 1102(ista kao tvoja) ali sa cijenom oko 6000kn,pa ako ti to nešto pomaže ?
Sto se tiče sita za kukuruz iz ranijih postova,nemam duplo da ti prodam...
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Molim pomoć... koliko širok imate lim na kukuruznoj korpi koji štiti početak treskalica. Ja danas isao staviti korpu i vidio da nemam tu zaštitu,imam na zitnoj ali ne znam da li je dovoljno sirok,pa ne znam da li da prebaxujem ili pravim novi lim?
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
bok drustvo, jel zna netko gdje ima za kupit sesterokutni remen za fahr m1000 i lanac elevatora koji nosi zito u bunker
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Šesterokutni remen sam ja kupio prošle godine u Bjelovaru,Psc Ferenčak,to ti je u onoj ulici prema Gudovcu.
Cijena je bila oko 550kn i u tom momentu je to bila najbolja ponuda.
Za transportne lance bih svakako preporučio Orkan d.o.o Županja,kod njih sam uzimao dosta toga kvalitetni dijelovi i dobre cijene.
Ja baš sutra idem u Set Bjelovar po nekakvo remenje,kupujem da imam za rezervu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
Dobro vece, ovako imam Fahr m900, zanima me kako da dostelam vucni remen? I dali je potrebno da to radim? Ovako remen je poprilicno slobodan, kada je rucica varijatora vracena do kraja remen "igra" cini mi se previse. Pa me zanima kako I koliko bi trebao biti zategnut? Ima li neko pravilo. Skoro sam ga kupio pa ga jos nisam upoznao a I u mom kraju nema ovakvih kombajna, vecinom zmajevi..
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Mislim da imaš španer na samom varijatoru, izgleda ti kao navojna šipka za ključ 19, oba remena ti moraju biti isto napeti, ako nisu onda ti je jedan remen izdužen usljed proklizavanja.
Našarafiš maticu i vidjet ćeš da se remeni dotežu, napeti moraju bit u punom pogonu , znači kad je varijator na max otprilike isto kao i na autu remen od alternatora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Koliko je široka sječka za slamu od modela 900 ?
Koliko slamotresa ima taj model i koliko je širok u zadnjem kraju gdje se montira sječka zna li neko ?
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
drustvo gdje mogu nabavit sajlu s buzirom za zitni hader sto usporava i ubrzava vitlo?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
mislim da nigdje,jedino da daš raditi novu,mislim da radi neka firma kod vrbovca.al mislim da bi takva velika sajla bila skupa ko vrag..:icon_hang:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Meni su ljudi napravili tu sajlu za mog klasa po cijeni od smiješnih 15e .
Metar sajle sa bužirom i priključcima im je cirka 5e.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Dečki kolika je realna cijena ove kabine :)?
daaa84fd1de7a0b8d50d1779ee551f61.jpg


e6cf179989f9d1d488ba4a9e593518ae.jpg


Kabina je skinuta sa Fahra 1202, a meni bi taman pasala na mog Fahr-a 1002.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Lik traži 1300€.. Poluzatamnjena stakla i ventilacija.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh