• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Evo nevidim temu o FAHR-u, pa da otvorim!

Ja imam jedno pitanje! Koliki je heder na FAHR M1300 i milim da je Hidromat???
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Evo, da u ovu temu stavim...

Ovaj se prije par dana pojavio u mom kraju. Koga god pitam ne znaju ciji je, al majko mila bolje bi izgledo da je bombu povrsio...

Kazu da vrsi kukuruze, al tesko mi povjerovat nekako...





Evo, pa prosudite sami ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
onda još moj super izgleda naspram ovog :mrgreen:
to je M1000 ili tak neštoo ako se ne varam :?:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da do jesu ti stariji to je oko 120 ks motor 6 cilindara. moj djed je imao takvog dok sam bio mali al prodao ga je pa je kupio M1000 isti kombajn praktički sam je ovaj jači motor i te neke sitničarije drukčije. al dobri su ti kombajni al boga mi ovaj stvarno izgleda ko da je bombu izvršio. kolko se njemu puta već sat okrenuo onda kad tako izgleda :lol: :?: :shock: :cry:
 
J

joca1337

Guest
Sve zavisi o tome kako je čuvan i dali je bio garanžiran a po ovom se nevidi da je bio.... :D :D :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Nema veze kakav je izvana, nek on vrši kako treba...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Imam Fahr M600,i hebe me nešto varijator.
To je ona ručica kornjača zec,da se ide bržije i sporije,jeli?
E tu ručicu ja nesmijem uopče pomicat,stalno mi je na najmanjem i kombajn mi je užasno spor i živcira me to što nemogu to radit.
Što se desi ako pomaknem tu ručicu odnosno varijator(ja mislim),podere naj ogromni remen.
To mi je napravio več 3 puta ,sad više ne diram tu ručicu i vozim se sporo,ali me to živcira i smeta me to,ponekad bi to jako dobro došlo,što bi to moglo biti i koji je tome ljek?
hvala
 
K

kobac2602

Guest
ej ljudi ako ste zainteresirani za dijelove od fara imam puno toga al većinom od 1620 a ima i za ostale
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
dino kaže:
muhanicar kaže:
Misliš podere varijatorski remen?
Da.
Na remenici varijatora su mazalice, I na gornjoj na kojoj je cilindar i na donjoj koja ima na sebi opruge.
Možda nije podmazano :scratch
Opruge na donjoj remenici su predpostavljam čitave.
Ako nije bilo podmazano kad podmažeš na mijestu probaj raditi sa varijatorom da ne spališ remen. nekoliko puta raširi pa skupi varijator da se klizači podmažu iako ako nije dugo podmazivano mislim da bu to bez rastavljanja remenica jako teško išlo.
Ako je podmazano onda su se najvjerojatnije zajeli dijelovi po kojima klize ploče od remenica.
Kad radiš sa ručicom varijatora jedna remenica se mora skupljati a druga širiti i remen uvijek mora biti jednako napet a za napinjanje služe opruge na donjem varijatoru.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ok,pogledat ču i isprobat još pa vam javim.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
fahr

da li m 600 i m 750 imaju različite varijatore tj princip rada ?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ja mislim da je princip rada isti,samo što je na m750 to sve nešto veče.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
vidim da je tema za fahr,pa reko da i ja doprinesem s malo slika...... :mrgreen:

Evo kombajn od moga brata,



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Prijatelju daj pitaj brata ima li problema sa uljem hidralike, susjed ima frku, ovak veli, kad kombaj zapali sve normalno, kad se zagrije nemože dignut heder mora dati 3/4 gasa da ga digne a isto je i sa volanom jer je ista pumpa i ulje za oboje. Kad se zagrije neće a i baca mu ulje na odušak posude s uljem. E da pita da li je moguće na njega stavit adapter za kukuruz 3 reda ?
 
B

BAGERISTA

Guest
Može,,,čim ga ulovim,odmah ču to pitat,,,njemu znam samo da mu naglo pada heder,,,nači nema doziranja,,,nego ko na udarce.........sad neznam dali je to normalno(po meni ne)ili je posrijedi neki ventili,,,koji bi treba popuštat sporije..........:(
 

Najnoviji postovi

Na vrh