• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FARMTRAC protiv IMT 550.10

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Mrk kaže:
Dogovorio sam sa servisom da ja nabavim materijal ,a njihovi su sati rada i putni troškovi.
55l shell ulja me košta 1280,00 kn sa dostavom doma,filter ulja 35,00 kn, filtri goriva 2 komada 110,00 kn,filter hidraulike 250,00 kn,hipenol 1l -50,00 kn.
Ukupno materijal košta - 1725,00
Račun servisa -1.729,38
Ukupno-3.454,00
Vidi se da je razlika 1745,62 kn,i isplati se raspitati oko cijena.

Meni je i račun rada servisa ipak malo prevelik,tko to može za šest sati rada zaraditi 1729,38 kn .Mnogi za cijeli mjesec toliko imaju plače.
Znamo da postoje norme za izvršene radove i ako je tako neka bude?Tako dugo dok moram koristiti njihove usluge.


Drago mi je da si se uspio dogovoriti sa njim, da ti nabaviš potrebne dijelove i sl.,
a da je njihov samo rad, pošto se radi o traktoru koji je pod garantnim rokom još.
Što se tiče cijene rada od 1745,62 kn za 6 radnih sati,
od tih novaca mislim da radnik ne bude vidio više od 1/3, ako i toliko
na plači. Najviše "vrhnja" pobere uvijek gazda, koji se uvijek žali,
da nema ni kn zarade, tako ti je i tu isti slučaj.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Taj isti gazda bi se moral pitati da li sa tako velikim maržama može opstati,jer ljudi poslje garantnog roka ipak gledaju tko je u toj branši jeftiniji.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Čitajući komentare o Farmtraku vidim da uspoređujete traktore različitih cijena i kvaliteta.Osobno imam Farmtraka 555 DT kupljen 2008 godine i usporedba npr. sa Europardom, Sonalikom, Eurowolf... ne odgovara.

Farmtrak ima komfornu kabinu,preglednu,smanjena buka,motor Eur lll,bez elektronike,mala potrošnja,
Uglavnom kad sam ga kupoval imal je niz prednosti ispred traktora s kojim ga uspoređujete.

Ako čitate ranije postave povjest Farmtraka seže iz pedesetih-Indija po licenci MF,New Holanda,čak su negdje 1959 surađivali sa Jugoslavijom,motor Forda...Indijci su i vlasnici te firme u Poljskoj gdje se proizvode...

Kod mene vrijedi pravilo NOVI stroj je NOVI ,jer za kupljeni rabljeni nikad neznaš zašto se prodaje.

No nije kod mene sve tako bajno ali ne zato kaj traktor ne valja,već zato jer firma gdje sam ga kupil nije odradila svoje u garantnom roku,pa završiš na sudu,parnicu dobiješ a prodavač propadne.
Tu zamjeram proizvođaću jer si dozvoli takvu reklamu, još nije sve gotovo.

Komentar na post od ŠANANE Farmtrac 675 DT
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega baš mi je drago kaj si nam se javio i iznosiš iskustva iz prve ruke.

Nego kako traktor sada, jel dobro služi, si mu otklonio sve nedostatke i dječje bolesti?
Ima li kakvih friških slika možda?

I ja se u potpunosti slažem s tim da se nemože Farmtrac uspoređivati s YTOm, Eurowolfom, Sonalikom i sličnima, on je klasa više.
Zapravo, idelano bi ga bilo usporediti sa Zetorom, to su traktori u rangu definitivno! A Zetor kao traktor je sasvim uredu!
I naravno NOVO je NOVO! :)
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
"Dječe bolesti " u potpunosti nisu otklonjene iz razloga jer ti je to još uvjek na sudu.
Uglavnom to ti je kad naletiš na stroj koji ima svoje mane od prvog dana, bez razlike koja je marka, onda se moraš pomiriti s tim.
Znaš onu poslovicu Nikad ne kupuj zadnji proizvod u trgovini.Moj Farmtrac ti je stajal za prodaju skoro godinu dana pa ti sad dijelovi na kabini koji su farbani direktno završnom bojom (bez temeljne) sada hrđaju.Nije puno ali nije u redu.Za cijenu od 19500eura gume su petlasove( sad vidim na sajmu da stavljaju Mitasove)sad po zimi kad se guma malo skruti il po ljetu kad traktor stoji 2-3 dana, lijepo nabacuje
Sad mi na zadnjem desnom kotaču pušta mast na semeringu,a na lijevom su mjenjali kad je bil pod garancijom. Sve se to složi ali smeta me.Ja ti imam FAHR kombajn iz 1974 godine i deutz motor, nema da negdje slini ulje...

Istina ja vam volim stroj da je on uvijek potpuno ispravan ,a to se vidi i na mojim oldtajmerima u postu "Oldtajmeri",Porsche,Hanomag,Holder

ŠANANA ovaj Farmtrac 675 DT još je za klasu bolji to se slažem jer ima Perkins motor ,reverzer,klimu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam, sve mi je jasno, nažalost treba se pomiriti s time, iako nije u redu da tako bude!
Tak je i moj IMT 565 kad je nov dotjeran doma 1988. curio na sve strane i bio je po servisim i radili su mu sve i svašta, a on curka i curka, rekli su da je loše i krivo odliven odljevak i nema tu pomoći. Več 23 godine ide i ide, ali uvjek pomalo curi.
Dok jedan FIAT iz 1978. nije u svojih 35 godina rada nikad pustio kapljicu ulja ispod sebe.

Tako je i s ovim niže rangiranim traktorim kao što je Farmtrac, ustvari oni budu izvršavali sve zahtjeve kojima se podvrgnu, vjerojatno i kvaliteta je dobra, a možda bude i još bolja, jedino što se ti traktori kod nas moraju još dokazati!
 

Najnoviji postovi

Na vrh