• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FARMTRAC protiv IMT 550.10

L

Lamborghini R2

Guest
druga slika iznad ovog posta farmtrac-isti slovenski LIMB?
bas su dobri nasi susjedi sa svojim traktorom. :p
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Lamborghini R2 kaže:
druga slika iznad ovog posta farmtrac-isti slovenski LIMB?
bas su dobri nasi susjedi sa svojim traktorom. :p
Da, baš sam htio napisati, ista kabina kao na mom TD Kvarneru.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
A šta velite na ove :D

farmtrack.jpg



farmtrack704wd.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovaj prvi iz posta iznad me jako podsječana jednog Deutz - Fahra!!!
Prednji mostovi i felge su im isti ko i na zetoru :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
ŠANANA kaže:
Ovaj prvi iz posta iznad me jako podsječana jednog Deutz - Fahra!!!
Prednji mostovi i felge su im isti ko i na zetoru :scratch
To ti je SAME Explorer T. I nisu isti kao na Zetoru.
I više ih nema za prodati u Americi pod plavom bojom (koliko ja znam, ta je suradnja prestala).
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Toćno Farmtrac surađuje sa mnogima samo da proda, tako su nastali i ovi u boji ;)

farmtracze.jpg



farmtraccr.jpg
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Mrk kaže:
@ Pajdo, da daltonisti vide Črno-belo ;)
Ha čuj, mogli bi još raspraviti koju o tome-možeš biti slijep na samo neke boje, ne moraš na sve! :lol:
Joj, evo rekel mi je Gabrek da trebaš tanjurače 24 diska, a ja sam prodaval iprodal danas! Nisam se sjetio pitati prije!
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Ja ti imam tanjurače 24 diska,ali nemam frezu pa posuđujem od Gabrekovih.Zavisno kakva je godina i naša ilovica zemlja nekad bez freze ništa.Znaći obnavljš mehanizaciju, kaj kupuješ kad si prodao tanjurače :?:
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Mrk kaže:
Ja ti imam tanjurače 24 diska,ali nemam frezu pa posuđujem od Gabrekovih.Zavisno kakva je godina i naša ilovica zemlja nekad bez freze ništa.Znaći obnavljš mehanizaciju, kaj kupuješ kad si prodao tanjurače :?:

Kupil sam sjetvospremača 260cm prošle god., a ak naiđem na neke 28diska bi si razmislil, nisu mi baš nužne!
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Vezano za mog Farmtraca,može komentar :(
Napravljen je servis na 50 rs,pritegnuta glava motora,izmjena ulja u motoru...
Prošli četvrtak bio serviser da otkloni neke reklamacije,i veli vidimo se na 100 rs jer treba pritegnuti glavu motora,kaj nije dovoljno ono na 50 rs :?:
 
B

Bobo

Guest
Ne znam kakve se tu tehnologije spominju i kako je Farmtrac zamisljen, ali jednom se glava doteze i poslije 50 radnih sati se doteze na vecu (konacnu) kilazu... Ovih 100 rs koje ti serviser spominje je vjerovatno kontrola dotegnutosti, nekon sto traktor odradi jos 50rh s dotegnutom glavom...

Jesu li rijesili sve reklamacije koje si imao/prijavio, ili ce biti kao i s mojim IMT-om ;)
 
B

Bobo

Guest
Ma, vjerovatno kao sti ima svaki low budget traktor... curenje ulja na nekim mjestima, problemi sa strujom, ne daju se vrata kabine zatvoriti, poluga kvacila se otegla, pa treba prestelati...

Vjerujem da se radi o sitnicama, i da nije nista ozbiljno.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Vezano uz reklamacije, tu se radi uglavnom o manjem suzenju ulja na spojevima.Nije radio pokazivač radnih sati-to su zamjenili novi,nisu mi sa traktorom isporučili top-link,i to su donjeli.
Rješavaju sve pomalo, onako za mjesec dva,sad mi još trebaju zamjeniti pokazivač goriva,regulator grijanja kabine tj. kad zatvorim grijanje još uvijek malo grije(oni vele da je to OK) i glavno oko čega vodimo "rat" je kaj traktor poskakuje u vožnji radi loših guma.
Malo me muči kaj nekad zapne pa neće u brzinu kad se vrtim na manjem komadu zemlje-dok moram više mjenjati brzine,valjda će se to s vremenom uhodati.
Kaj se struje tiće sve je u redu,ima je na pretek :lol:
 
B

Bobo

Guest
Grijanje je normalno da se tako ponasa, jer je u grijacu jos voda topla i dok ju hladni zrak ne ohladi, traktor ce jos nekih minutu grijati, a poslije kad se grijac ohladi imat ces u kabini valjsku temperaturu + koji stupanj ;)

A za gume i poskakivanje, to je zbog toga sto je traktor stajao dugo na lageru, pa su gume na jednom djelu slegnute. Preporucam da ih vozis na smanjenom tlaku, ili normalan tlak i tanjurace da zakopcas da se guma "razradi" kolegama je pomagalo, vjerujem da ce i tebi...

A zadnje ali ne i najmanje vazno mjenjac... vidio si clip kako se moj 549 salta, a prvih tjedan dana, kad god sam negdje isao, saltao sam od 1. do 5. kroz sve brzine i tako razradjivao mjenjac... sad ga saltam kao auto i vise ne zapinje u brzinama, kao sto je znao...

ne boj se, sve ce se rijesiti i sluzit ce on tebe jos puno puno radnih sati.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Ovo sa grijanjem, izgleda da ventil koji zatvara protok rashladne tekućine prema grijaču ne zatvori do kraja jer malo grije bez obzira kaj je gumb okrenut na nulu.Dalo bi se to riješiti pomoću ventila bajpasom ili spojiti crijevo direktno mimo grijača po ljetu, ali zašo bi, ima garanciju nek se oni zezaju s tim.
Ventilaciju kabine ima preko posebnog ventilatora u krovu kabine i puše prema dolje.

Za gume i serviser veli da je to vjerojatno od stajanja na lageru. Čini mi se da sad poskakuje manje ali je neugodno kad te drmucka dok se voziš malo duže po cesti(treba biti punog želuca).Sutra idem tanjurat za kukuruz,bit će prilika za ravnanje guma.

Ima još-na poklopcu ventila ima odušak kroz koji lagano isparavaju pare nakon brže vožnje,kad poslje malo radi na leru to nestane :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh