• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Farmtrac

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: FarmTrac

Ma trgovca to nisam ni pital...to je moj zaključak nakon sjedenja u nejmu i šaltanja naprazno.
Ulazi u sve grupe sa stisnutim kvačilom i u svaku brzinu baš fino.

Zaključil sam to vodeći se time kak je na Sameu raspored, a i po nekoj logici kod starijih mjenjača koji imaju 3 reduktora. Znači transportne, radne i spore, jer super sporih nekad nije bilo, odnosno kao i na Sameu je to bila opcija koju smo mi dobili.

No opet nemora uopće značiti da sam ja u pravu, držim se onoga dok ne probam neću ništa definitivno tvrditi.

Pozvan sam k njima u firmu da dođem i provozam se s traktorom po krugu, pa ako se ukaže kakva prilika da idem usput budem stal i probal pa budem znal iz prve ruke.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: FarmTrac

Čini mi se da je na tim traktorima ista serija Perkins motora kao kod mene na Landiniju, a ja sam prezadovoljan, znači motori su dobri i malo troše. I cijena je za ovog s utovarivačem više nego fer, završna obrada im je lošija nego kod "zapadnih" traktora (bar mi se tak čini po izgledu kabine), ali to se lako zaboravi. Mislim da je taj traktor bio "best buy" na sajmu.
Pa onaj Massey od 85 KS košta 47 000 eura, a nema utovarivač, istina da je za dvije klase moderiji od ovog, ali 15 000 je puno love
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: FarmTrac

ja bih za 35000e uzel Kubotu od 70ks. Nema utovarivaca,al je bolja u svemu ostalome,ajnšlag kao kod solca,a garancija duža od životnog vijeka tog perkinsa. Nemojte se zavaravati zvucnim imenima,takve tvrtke proizvode komponente po narudzbi,a za nisku cijenu dobije se i odgovarajuca kvaliteta...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: FarmTrac

A gle, onda će netko reći dodaj još 10 000 pa imaš Massey-a...Ja sam prije 6 god dao 69 900 kn za Eurowolfa 554 (od toga dobio natrag PDV i kapitalna). Sad ima 2700 radnih sati i utrošeno je na njega cca 1000 eura za popravke (kojih npr. ne bi bilo da sam kupio 3 puta skuplji traktor) i ja sam opet prezadovoljan s njim.
Sad bi mi trebala nova roto kosa od 2 i pol metra, a ona dođe cca 50 000 kn, pa tko je tu lud...
Uglavnom treba gledati odnos cijene i kvalitete i naravno ako se kupuje jeftinije treba biti spreman na neke kompromise.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Re: FarmTrac

Svaki proizvodac ima i jeftinije modele pa tako i massey sa svojim 3630, nh td5, case farmall A, jd 5g, claas elios. Od starijih modela nh i case t5000 i jxu koji pojedu ove sve zajedno isto su se mogli nac dosta ispod 40000 sa pdv-om. Tu su jos i sdf i landini
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: FarmTrac

A gle, onda će netko reći dodaj još 10 000 pa imaš Massey-a...Ja sam prije 6 god dao 69 900 kn za Eurowolfa 554 (od toga dobio natrag PDV i kapitalna). Sad ima 2700 radnih sati i utrošeno je na njega cca 1000 eura za popravke (kojih npr. ne bi bilo da sam kupio 3 puta skuplji traktor) i ja sam opet prezadovoljan s njim.
Sad bi mi trebala nova roto kosa od 2 i pol metra, a ona dođe cca 50 000 kn, pa tko je tu lud...
Uglavnom treba gledati odnos cijene i kvalitete i naravno ako se kupuje jeftinije treba biti spreman na neke kompromise.

a,gle,slazem se da sve to moze povuci covjeka u nepotreban trosak,pa onda se mozda poslije kaje,ali kod tog farmtraca bas nist ne bode u oci osim tih zvucnih imena perkins i carraro. a meni je jednom jedan slovenac lijepo rekao- pa to su ti velike firme,one rade proizvod po narudzbi, za toliko novaca koliko narucitelj odredi,i lupaju gore svoj zig. mogu napraviti npr. prednji most koji vrijedi 3 000e,a i onaj koji vrijedi 1 000e,bez neke okom vidljive razlike.tak da,po meni,i tu u vodu pada ta farmtrac.ova prednost. naravno,treba mu dati priliku,ako bude vise kupaca koji su voljni riskirati,mozda im se isplati.

P.S. - ja nikad ne bih dal prednost mf u odnosu na kubotu! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: FarmTrac

Ako več nešto trpamo u isti koš...i Zetor spada u isti koš s Farmtrac-om, ako se pogleda realno, tak je.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: FarmTrac

pa da,istina,samo je on ipak tu 40 godina,i znas kaj on nudi,ima svih modela kod privatnika koji s njima rade,pa mozes pogledat i cut iskustva. Kod ft-a toga nema,tu se ide na cistu srecu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Re: FarmTrac

Kubota ti je više komunalni traktor nego poljoprivredni.
Taj prednji most je ... za kompakte do 50ks.

Gogo, s dužnim poštovanjem prema Zetoru, moram ti reći da novi Major ima istu getribu kak i taj Farmtrac.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: FarmTrac

Gogo, s dužnim poštovanjem prema Zetoru, moram ti reći da novi Major ima istu getribu kak i taj Farmtrac.
ZJ mislim da je getriba slična različita kučišta ali ako Major zdrobi getribu staviš org od Zetora a isto tak serija sa istom getribom naši susjedi imaju imaju očenaša tak da se meni ta getrba baš i ne sviđa mislim da su 9540 serije tih DOBRIH getrba .
 

bonzi73

Novi član
Tu od
30 Ožu 2014
Poruka
3
Re: FarmTrac

Bok,ima kod mene jedan Farmtrac 64 konja vise je kod servisa nego radi zadnji kvar na hidraulici prazna je dizala a pod opterecenjem ne otisao neki ventil popravak 16,000 kn sranje od traktora
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: FarmTrac

Daj stavi koju sliku traktora, koje je godište i koja je serija?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: FarmTrac

Postoji i Farmtrac oko 20 godina, ali naravno ne i na našem tržištu...

Ajde da vidimo tog od 64 ks, koji je to model??
Znači, tvoj je zaključak da ako nevalja jedan, nevaljaju svi??


Nisi ti vidio kvarova na JD-u, Valtri, NH-u, MF-u, SDF-u koji koštaju koliko je vrijednost manjeg FT-a:(whew):
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: FarmTrac

Rekel mi je ovaj jedan prodavač u gudovcu da su prije nekih 10 godina ugrađivali dosta elektronike u njih, pa kad su vidli da tak ništ ne valjaju pa su prestali su stavljati elektroniku!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: FarmTrac

To već puno govori o firmi, kad je tako rješila problem elektronike. Mislim da imamo puno bolje za malo više novaca, jer je tu sdf grupacija, koja nije tako skupa, a nudi osjetno više opreme, a vjerujem i kvalitete. Sad će bit komentara da su to talijani,puni elektronike i plastike, ali ovo je križanac indijske filozofije i potreba sa poljskom radnom snagom i zvučnim komponentama. Ne mora biti loše, ali sam se uvjerio da obično tako jeftine stvari na kraju budu prilično skupe. Ne kupuje se traktor svaki dan, i ako ce netko kome treba traktor svki dan na farmi kupiti ovo, mislim da se prevario.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: FarmTrac

@imt555...ko god da ti je rekao to u vezi elektronike, mislim da nema pojma ili te zajebava, jer prije 10 godina kad je prva serija Farmtraca došla u HR bila je običan, prost traktor, čisti mehanički sa mnogo glupih problema, no evo ga, nakon 12 godina još se uvjek vrti i radi tu malo dalje od mene :) 80 ks, plava boja.

Naime, vlasnik Farmtraca je neki šeik koja pliva u lovi, pa valjda nije znao što bi više i odlučio je praviti traktore ovakve nove serije kakve sada vidimo.

Nije da ga ja nešto posebno hvalim i dižem u nebesa, ali sa SDF-om ga nebi uspoređivao, jer SDF ipak dosta više i košta, ali je toliko i kvalitetniji, no sa malim nedostatkom dodatne opreme koja se još dodatno i plača.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: FarmTrac

Da velim i ja koju...

Ako realno pogledamo, ovo je dosta povoljan traktor s obzirom na opremu koju nudi.

Što se tiče Perkinsa i Cararra, to ste već lagano načeli.
Jasno je da takve jake firme rade i za druge manje, ali to je onda slabije kvalitete, ali ne opet toliko loše jer bi onda izgubili tržište.

Ima dosta traktora s "Perkins" motorima, svi znamo za Europarda, a hvaljen je na početku svoje kampanje. Naravno po 60 putu bi trgovci rekli da je Perkins gore u razgovoru.

Badava tebi motor koji može odvrtjeti i do 20 000 r.s. ako su ostale stvari kvarljive i loše riješene.

Jer ruku na srce, ne može taj FarmTrac tehnološki biti napredniji od npr. Zetora, pa makar na sebi imal i Cumminsa.

Šanana, taj FT je duži od Z6340 i po mnogočemu različitiji.

Osobno, da idem u kupnju novog traktora ovakve "sklepane" traktore bih zaobišao...

Bolje uzeti provjereni stroj nego isprobavati neke nesigurne novine.

Neko bude rekel da sem konvencionalan, ali nije ovo auto prikolica ili rastepač umjetnog gnojiva.

I još jedna stvar, ko bude kupil tog stroja za nekih par godina ako se odlučim na prodaju istog???

Hehe, i koliko mu bude pala cijena?

Želim svakome svako dobro u ovakvim projektima, ali opet ponavljam - prije jedan sdf, nh, zetor nego dva FT-a, Sonalike, Europarda i slično...

Eto, nek se nitko ne uvrjedi.
Pozdrav!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Re: FarmTrac

Belec, mislim da griješiš.

Nisu to sklepani traktori, već samo nemaju razvikano ime.
U osnovi idenični traktori su se prije prodavali i danas se prodaju.
A zovu se Carraro Agri X, Agri UP (Deutz + Carraro), Renault (ne sjećam se imena modela), jedna serija Deutza prije braka sa SLH-om, Case (Same motor), JD 5010 (DPS motor), slovenski LIMB...a danas se prodaju Claas Elios, Zetor Major, Farmer, Farmtrac...
Neću reći da nema među njima razlike, no nemojte se zavaravati da su u jeftinijima lošije komponente.
Lošija je, sigurno, završna obrada, imaju manje fancy opreme, no engleski Perkins (a u ovima nisu kinezi) i talijanski Carraro most i transmisija su sigurno najbolji dijelovi tih traktora. Ono gdje su mogli ušparati je stavljanje slabije transmisije i mosta, no ne izgleda mi to tak. Perkins 1044 je sigurno jedan od boljih motora. Uostalom identična baza je i u Claasu.
Nemojte to nikak uspoređivati s Europardom, Fotonom, YTO-om i sličnim kinezima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: FarmTrac

Kolega Belec, koliko si god u pravu, isto toliko i griješiš!!
Najočitiji primjer: Zetor Proxima Clasic 80! Daj navedi kaj taj traktor ima posebno u sebi i naprednije od FT-a?? Imaš ga u selu i ti i ja znamo da nema nikaj posebno, a hrpu problema je bilo s njim, no to je nebitno sad, hoću reći to da nisu određeni modeli Zetora danas nikaj posebno i u tom rangu ih je FT prešišao visoko, visoko!

Nisam stručan u detalje, ali kad netko poput ZJ-a ovako stručno obrazloži neke stvari, tu se vidi koliko je sve povezano, tako da samo ukus određuje cijenu.

Sjetimo se samo kad su SAME traktori krenuli na naše tržište, tko je znao kaj o njima od običnog seljačkog puka, a ljudi su ih svejedno počeli kupovati i tada nisu bili preskupi kao što su sada!

Slična stvar bude i sa FT-om, samo mora određeno vrijeme proći.

Ali definitivno, FT ne zaslužuje i nikako se nesmije trpati u isti koš s YTO-m, Europardom, Eurowolfom, on je klasa-dvije više od toga svega!
 

Najnoviji postovi

Na vrh