• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Faziranje Bosch pumpe tj. visokotlačne pumpe goriva

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Trebam pomoč ako neko zna sa bosch pumpom univerzal455.
Poslje ove zime promjenio sam filtere goriva sve ozračio ali traktor neče upaliti,razlog gorivo ne dolazi do dizni znači bosch pumpa je ozračena ali gorivo nejde van iz lajtunga kod dizne pa me zanima koji je razlog istina je da je pumpa več stara i treba zamjenu dali je to njen kraj ili bi mogla još jednu sezonu pumpa je rotaciona.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Onda ga samo nisi dobro odzračil. Sranje je to na tim "talijanima".

Da ponovimo gradivo.
Pumpaš na AC pumpu i ideš redom , prvi filter, drugi filter, boš pumpa (obadva vijka za odzračivanje) i kad na to sve dobiš čisto gorivo (moraš biti spreman na gubitke bar litru) navališ na lajtunge na dizama, odpustiš ih i kreneš uništavati alnaser. Kad gore dobiješ naftu, stežeš jedan po jedan lajtung uz neprestalno alnasanje.
Kad se počne iz alnasera dimiti (a sigurno bude) pozoveš suseda i podarite mu jedan kvalitetan šlep.

Nakon ovog tretmana mora upaliti (ako je još goriva u rezervaru) :D
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da sve sam te korake prešel ali ništa sutra ču probati još vidjeti hvala na savjetu možda uspije bar sa šibicom ak nikak drugčije
 
Z

Zloppy

Guest
Dobar dan svima! Moze li mi netko ojasnit kako se stela kut ubrizgavanja na imt 539??klipna pumpa!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Dobro je. Tu več znamo da je klipna pumpa. Negde bumo došli do rješenja problema :rolleyess:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Da se pohvalim da mi je otišla bosch pumpa ne reagira pokoj joj duši novu sam platil 2300kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Da se pohvalim da mi je otišla bosch pumpa ne reagira pokoj joj duši novu sam platil 2300kn.
Od čega je otišla, od izmjene filtera?
Pokloni mi tu staru
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Od čega je otišla, od izmjene filtera?
Pokloni mi tu staru

ma otišla je od starosti stara je kak i traktor 79 g. več ju krparim pet godina i sad je pokojna ma nema problema kad ju majstor skine poklonim ti ju samo da ju negledam..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
ma otišla je od starosti stara je kak i traktor 79 g. več ju krparim pet godina i sad je pokojna ma nema problema kad ju majstor skine poklonim ti ju samo da ju negledam..
Ok.
Ovaj post sa ovim citiranim dijelom bum pohranil na sigurno, a ti čim zamjeniš javi ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh