• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Faziranje Bosch pumpe tj. visokotlačne pumpe goriva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Najbolje ga buš naljutil tak da mu dodaš goriva i onda mu malo zakreneš pumpu, ali nebi ti baš to preporučil na starom motoru da mu nebi to bila prenagla ljutna, pa da ga ne musne
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
a da nije zakretao majstor malo tamo nazad gdje se podesava kolicina goriva, sigurno da je, zato baca crni dim previse goriva, zakretanjem pumpe dobijas nemiran rad motroa ili detonacije pri sagorijevanju, one je na regulacionm vikju pustio vise goriva zato bolje odrezuje, a vise i trosi goriva.

e to stvarno neznam,moguce je da je i taj rekulacioni saraf odvrto
al znam da traktor ide ko lud,ma i nije mi tolko bitno sto bi malo vise trosio,al makar more orat drugom
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Najbolje ga buš naljutil tak da mu dodaš goriva i onda mu malo zakreneš pumpu, ali nebi ti baš to preporučil na starom motoru da mu nebi to bila prenagla ljutna, pa da ga ne musne

netreba meni bas tolko,necu ja snjim na takmicenje,al meni je bitno da mogu drugom orat
a i to sto ce mi malo vise trosit nije ni tolko bitno,meni svedno trosi 40L po hektru kad orem 1,a 20L po hektru kad orem 2 tako da bi ja bio zadovoljan kad bi mogo orat 2 a da mi trosi i 30L,zato sto je bas velika razlika izmedju 1 i 2
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Poslikaj pumpu sa svih strana pa bum ti pojasnil
Koji je uoipče Zetor u pitanju?
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Poslikaj pumpu sa svih strana pa bum ti pojasnil
Koji je uoipče Zetor u pitanju?

u pianju je zetor 5911 1980 godiste
slikat cu sutra pumpu,al ja to svejedno nebi pipo nista ima jedan dobar majstor za traktore u susjednom selu,i on bi to meni i uradio al da prvo vas pitam posto da sam njega pito on bi mi normalo reko da je to dobro da mi uzme 20-30 maraka
al sikat cu ja pumpu pa mi ti objasni ako nije neki velik problem,mozemo to ja i tata isto uradit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
20-30 maraka'
Pa to i nije tak puno. Ja ti mogu pokušati pomoči, ali za ishod ne odgovaram. A i majstor treba od nečega živeti, jel tak?
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
20-30 maraka'
Pa to i nije tak puno. Ja ti mogu pokušati pomoči, ali za ishod ne odgovaram. A i majstor treba od nečega živeti, jel tak?

pa tako je mora i majstor od neceg zivit,i nije mi ni zao dat kad mi nest napravi.
al sam ja pito dal je dobro za motor to cackanje oko pumpe,on bi mi svakako reko da je dobro da bi i on zaradio sto je i normalno
a ja sam to reko nako odprilike 20-30 maraka,nemam pojma kolko bi uzeo al mislim da nebi uzeo vise
a ako mozda imas ti kakvu sliku od pumpe od zetora 5911,ja i kad je slikam nece se to vidit dobro posto mi je losa kamera
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Od 59 mislim da nemam. Bum potražil, možda.........
Koliko taj traktor ima sati i jel kaj rađeno na njemu?
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Od 59 mislim da nemam. Bum potražil, možda.........
Koliko taj traktor ima sati i jel kaj rađeno na njemu?

da ti iskreno kazem nemam pojma kolko ima sati neradi sat,
nikad nista nije radjeno na njemu dok je kod nas al nevjerujem da da je i prije,samo smo mu mjenjali dihtunge glava,i kad smo poskidali,veomo malo jedva se osjeti ima onaj ajnzac ili kako se vec zove na stublini,i motor nije los dok on pali i sad u zimi i nepusi na odusak,samo sto sam imo onaj mozemo rec problem sto je pusio bijel dim na odusak vec sam piso tome al je najvjerovatnije neki kondenz
prije 7 godina mi smo ga kupili i prvi smo vlasnici u BiH uvezen je iz svice
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Neznam, ali treba pripaziti da ga ne prebusiš, čim je bilo ajnzeca....... ko zna u kakvom su stanju klipovi i karike
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
A kako smanjuje gas kad ga naglo oduzmes .Usporeno ili brzo.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Neznam, ali treba pripaziti da ga ne prebusiš, čim je bilo ajnzeca....... ko zna u kakvom su stanju klipovi i karike

pa bilo je veoma malo ajnzaca jedva da se osjeti pod prstom,mislim da tu nebi trebalo bit problema,mislim da su dobre i karike i klipovi,posto da su lose karike ja mislim da bi duvo na odusak
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako malo usporeno vraca gas kad ga sa punog naglo oduzmes tad neki od elemenata riba i zadrzava gas.U tom slucaju i regulator teze savlađuje opterecenje koje mu daje element.
Nemora biti uzrok tvog problema al moguce je.Inace to su starije pvp i mislim da bi trebalo malo reglaze na bosh stolu da bi bilo sve u naj naj stanju.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Ako malo usporeno vraca gas kad ga sa punog naglo oduzmes tad neki od elemenata riba i zadrzava gas.U tom slucaju i regulator teze savlađuje opterecenje koje mu daje element.
Nemora biti uzrok tvog problema al moguce je.Inace to su starije pvp i mislim da bi trebalo malo reglaze na bosh stolu da bi bilo sve u naj naj stanju.

ma nije to sto ti kazes,vraca on gas normalno,pumpa je sigurno uredu,lijepo radi,nepusi,samo sto je malo polijen,naprimjer u transportu kad je zakvacena prikolica dvoosovinka 3.8t puna kukuruza za njega,i kad ides 4.na malo manjem gasu i kad ga odrezes da bi prebacio u 5 nekako bude lijen
al u djeda u 4911 sa istom prikolicom kad ga odrezes on cadi al i povlaci
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
@ Edo
kad si več tu samo da te obavjestim da imam problema oko postavljanja onih CD-a. Ukupno imaju skoro 5 giga, pa se bu moralo nekaj kemijati oko toga. Ja to nisam u stanju napraviti, a ni u mogučnosti postaviti. Ali biče sigurno dostavljeno do tebe na neki način ;)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
meni nije u cilju da rasturim motor,meni je u cilju da mogu orat 2,al meni netreba jos puno snage,znaci meni je sad 1 ore neosjeti a drugom mu potesko,znaci meni treba samo malo da dobijem na tome da bi mogo 2 orat,al nije samo u oranju
a odma da kazem @muhanicar nisam danas uspio slikat bos pumpu,jutros sam otiso od kuce i tek sad stigo
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Poslikaj pumpu sa svih strana pa bum ti pojasnil
Koji je uoipče Zetor u pitanju?

eo muhanicar slika,jako su lose al mozda mogu sta pomoc da objasnis
ako ne onda cu probat nac na googlu neke bolje




 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Evo onda bolja.
Skineš ovu blombu dole i tu ga malo odpustiš, ali upozoravam te pazi da te nebu to nakraju skupo koštalo. Možda je neki sused več probal pa ima iskustva više nego ti.


image hosting jpg
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Evo onda bolja.
Skineš ovu blombu dole i tu ga malo odpustiš, ali upozoravam te pazi da te nebu to nakraju skupo koštalo. Možda je neki sused več probal pa ima iskustva više nego ti.


image hosting jpg

hvala na slici
ovo mi zovemo cok,i to se kod nas okrece,al ako je to moguce sta zafrknit ja to necu ni pipat zvacemo majstora,al ovaj sad cok u djeda na 4911 sto sam prico nefunkcionise,uopse se nemomoze stisnit,al u po zime na kljuc i on pali,al u nas znaci do je malo ladnije on nema pojma da ce upalit bez coka,samo pun gas,cok i krese ko mina,
 

Najnoviji postovi

Na vrh