• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt 106 S problemi sa hidraulikom

E

elwo

Guest
Imam traktor Fendt 106 S turbomatik!
Imam jedan kvar koji ne mogu da otklonim pa molim za vasu pomoc ako netko zna !
Radi se o hidraulici, mijesa mi ulje od hidraulike i ulje od mjenjaca, cim se zagrije motor odma svo ulje iz hidraulike ide u mjenjac !
Nemogu da nadem gdje to ulje prolazi i kako !
Pa ako je netko imao slican problem ili zna o cemu se radi neka mi se javi !

Hvala unaprijed !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Slova su ti mrak, hehe, najvjerovatnije ti mijesa ulje preko cilindra, dakle cilindar hidraulike koji se nalazi u mjenjackoj kutiji pusta ulje u radu. Drzi li hidraulika orudje u podignutom polozaju kad je traktor ugasen.
 
E

elwo

Guest
Drzi druze hidraulika kad je traktor ugasen to sam bas probao! :D:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Ako drzi onda ne pusta na cilindar, mozda pusta negdje kad je u protoku, treba skinuti poklopac, i pokusaj ga tstirati da pustis zrak pod tlakom na tlacni vod pa vidi gdje pusta. Tako bih ja radio, a sad ovdje imas strucnjaka koji ce se javiti sa boljim rjesenjima, trebas malo sacekati na odgovor,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Obično je problem na brtvilima cilindra (crvena strelica), ali zna se dogoditi da curka i na čepu, O-ringu ili brtvilu (plave strelice)

 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
nema otvorene teme, a pitanje je u svezi fendta 106, smatram da je princip rada kao i kod ostalih traktora, pa mozda znaju i oni koji se nisu usretali sa fendtom, Rasdi se u kupjungu kardana, vratila, ne odvaja dobro, ne da se toliko postelati, kad iskljucim kardan jos se vrti, posebno kad je vruc, Jesu li u pitanju lamele, i sta to uzrokuje da ne odvaja dovoljno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Da ti nije loš onaj lager na vilici za uključivanje?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
nista neznam, nisam jos nista pregledao, kad rucizu za ukljucivanje kardana ostavim u polzaju da kardan ne radi, on se vrti na prazno, kad rucicu povucem do kraja u smjeru iskljucenja, dakle jos doddatno odvojim lamele, kardan stane, ali ako tako posetalm kardan da odvaja na tom dijelu onda klize u pogonu,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Po tome bi bile krive lamele ili ima lufta između lamela i limova .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
koliko je zahtjevno to promjeniti, i kako do novih lamela i tih limova
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedan kolega je to riješil podmetanjem običnog lima smanjil luft i radi ako se kužiš ništa ni je nemoguče kod nas ima nekoliko trgovina ali boli glava od cijena .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Jos uvijek nije rijesen kuplung kardana, imali neko slike, savjet, da ne otvaram napamet,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
danas skidao donji poklopac da vidim lamele kardana, ima ih cini mi se 5 komada, nisu naspanane, kuplung ih odvoji, medjutim vratilo se opet vrti kad je kardan iskljucen, istina ne prenosi jak okretni momenta, rukom bih ga mogao zaustaviti, ali mi zadaje probleme, nemogu mjenjati brzine kardana , kad ga jednom iskljucim nema sanse da ga vise uzubim dok ne ugasim traktor.

http://www.fendt-oldtimer.de/index.php?page=Thread&threadID=9661
 

nazgul77

Novi član
Tu od
14 Velj 2015
Poruka
2
Vjerojatno ti se na vilicama koje guraju i povlače potisni ležaj napravio zazor ili na kućištu od ležaja. te vilice ti dođu oko 3000 kn a ja sam ih dao majstoru koji mi je to nadovario za stotinjak kuna.
Negdje bih trebao imati i slike.
 

nazgul77

Novi član
Tu od
14 Velj 2015
Poruka
2
Molim ako netko zna da mi pomogne.
Trebao bih štelati zazor na ventilima na motoru na Fendtu 106s, 102s i 2s.
Da li netko zna koliki je propisani zazor?
 
Na vrh