• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt 312 turbomatic

Z

zk0707

Guest
pozdrav

Dali mi može tko reći koje ulje ide u mjenjač fenda 312 turbomatic
godina 1991.

Te koje ide u turbomatik dali je to ATF ili neko drugo

Hvala

Z

zk0707

Guest
Sad mi se u mjenjaču nalazi izglada hipenol
pa me zanima šta može ići u mjenjač a da nije hipenol i da mu neškodi mjenjaču

Raspoto sam se po servizima za fendt-a jedni kažu da ide SAE 80W-90 GL-5 a drugi kažu da ide ina 5 ili motorno SAE 15W-40

a što se tiće turbomatika jedni da ide SAE HD 10W monogradno ulje drugi ina 5 a treći ATF

dali je netko imo iskustva sa tim uljima

koje ulje sipati

F

fićo

Guest
Ako ima vanjsku posudu sa lijeve strane u koju ide JD 50, onda u getribu ide Hipenol 80
Au turbomatik možeš naliti i inu

Z

zk0707

Guest
Ima spremnik se desne strane motora gledajuči iz kabine traktora i u njemu se nalazi hidraol 46

Razlog zašto tražim drugo ulje od hipenola jer mi traktor kad je hladan teško kreće a i šalta dok se ugrije te preko ljeta kod večeg opterećenja se osjet isparavanje hipenola oko mjenjača

Z

Zvonae

Guest
Susjed ima 309 turbomatik, znači isti vrag ko i tvoj samo 4 cilindra i jako dobro
se sječam kad je radio generalku da je mjenjao ulje i u hidronamičkoj spojci.
Na kučištu spojke pored čepa za ispuštanje/naljevanje pisalo je 10W40,
znači obično motorno ulje ide u spojku, a za mjenjač nemogu tvrdit 100% jer ne
znam, ali mogu provjerit, mislim da 80W90 hipenol.

Nadam se da znaš kako se ispušta staro i naljeva novo iz spojke??

Z

zk0707

Guest
Mislim da znam kako se mjenja ulje u spojci ide oko 8,3 litre ulja
A što se tiće mjenjača ako ti nije problem saznaj koje je točno
jer na internetu sam pronašao da modeli 300 serije od 1982-1993 u mjenjač ide Supertractor Universal ( motorno ulje ) a od 1993 ide 80W-90

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Re: Fend 312 turbomatic

kako se mjeri razina ulja u turbomatiku i kako se mijenja ulje?
imam fendta farmera 308, 98' godina. Da li je ATF ulje za turbomatik?

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
Re: Fend 312 turbomatic

pozdrav forumasi imam u planu da uzmem fendt 312 lsa 87-88 god moze li mi ko reci nesto vise o tom traktoru.bio bih zahvalan

Najnoviji postovi

Na vrh