• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt 312 turbomatic

Z

zk0707

Guest
pozdrav

Dali mi može tko reći koje ulje ide u mjenjač fenda 312 turbomatic
godina 1991.


Te koje ide u turbomatik dali je to ATF ili neko drugo

Hvala
 
Z

zk0707

Guest
Sad mi se u mjenjaču nalazi izglada hipenol
pa me zanima šta može ići u mjenjač a da nije hipenol i da mu neškodi mjenjaču

Raspoto sam se po servizima za fendt-a jedni kažu da ide SAE 80W-90 GL-5 a drugi kažu da ide ina 5 ili motorno SAE 15W-40

a što se tiće turbomatika jedni da ide SAE HD 10W monogradno ulje drugi ina 5 a treći ATF

dali je netko imo iskustva sa tim uljima

koje ulje sipati
 
F

fićo

Guest
Ako ima vanjsku posudu sa lijeve strane u koju ide JD 50, onda u getribu ide Hipenol 80
Au turbomatik možeš naliti i inu
 
Z

zk0707

Guest
Ima spremnik se desne strane motora gledajuči iz kabine traktora i u njemu se nalazi hidraol 46

Razlog zašto tražim drugo ulje od hipenola jer mi traktor kad je hladan teško kreće a i šalta dok se ugrije te preko ljeta kod večeg opterećenja se osjet isparavanje hipenola oko mjenjača
 
Z

Zvonae

Guest
Susjed ima 309 turbomatik, znači isti vrag ko i tvoj samo 4 cilindra i jako dobro
se sječam kad je radio generalku da je mjenjao ulje i u hidronamičkoj spojci.
Na kučištu spojke pored čepa za ispuštanje/naljevanje pisalo je 10W40,
znači obično motorno ulje ide u spojku, a za mjenjač nemogu tvrdit 100% jer ne
znam, ali mogu provjerit, mislim da 80W90 hipenol.

Nadam se da znaš kako se ispušta staro i naljeva novo iz spojke??
 
Z

zk0707

Guest
Mislim da znam kako se mjenja ulje u spojci ide oko 8,3 litre ulja
A što se tiće mjenjača ako ti nije problem saznaj koje je točno
jer na internetu sam pronašao da modeli 300 serije od 1982-1993 u mjenjač ide Supertractor Universal ( motorno ulje ) a od 1993 ide 80W-90
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Re: Fend 312 turbomatic

kako se mjeri razina ulja u turbomatiku i kako se mijenja ulje?
imam fendta farmera 308, 98' godina. Da li je ATF ulje za turbomatik?
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
Re: Fend 312 turbomatic

pozdrav forumasi imam u planu da uzmem fendt 312 lsa 87-88 god moze li mi ko reci nesto vise o tom traktoru.bio bih zahvalan
 

Franjo510

Novi član
Tu od
17 Ruj 2023
Poruka
7
Pozdrav, imam Fendt farmer turbomatik 312 2000godina i ima TLS no prestao je raditi, ukrutio se. Kad ga isključim traktor se spusti dolje kad ga uključim podigne se do gore i kad krenem voziti spusti se do sredine ali uopće ne akumulira neravnine. Što bi moglo biti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Jesi li provjeril tlak dušika u hidro akumulatorima?
 

Franjo510

Novi član
Tu od
17 Ruj 2023
Poruka
7
Kako to mogu provjeriti? TLS nije propao dolje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Manometrom i odgovarajućim priborom za spajanje istog. Treba znati i koliki mora biti tlak.
 
Na vrh