• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FENDT TriSix Vario

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Srednja osovina i netreba skretati, pa zakaj onda bi???
 
B

Bobo

Guest
Ne srednja... nisi skuzio...

Pogledaj clip opet pa ces vidjeti da na mijestima skrece samo prednja, a da srednja i zadnja ne skrecu, sto onda rezultira time da srednji kotaci drljaju po zemlji. Tu bi moglo biti gadnih problema, jer ne kuzim sto su to uopce napravili tako, jer tu prednja osovina trpi ogromne sile i sarafi ce samo frcati... Trebalo je napraviti da uvijek skrecu i prednja i zadnja, a da im srednja sluzi kao "okretiste" a ne ovako... zamisli da se nadje netko pametan i da optereti traktor na zadnjem i prednjem kraju i skrece po asfaltu samo s predjnom osovinom... Kao da sa traktorom s utovarivacem skreces pod teretom na mijestu. na zemlji nikako, ali zamisli na asfaltu.

Negdje nesto mora puci...

Sad razmisljam i kontam da su to napravili zbog upravljivosti na asfaltu, da se zadnji kraj ne zabacuje prilikom skretanja, ali onda bi i srednja trebala skretati malo u smijeru prednje, da se rastereti, sto se na video clipu ne vidi... Nesto kao i kamioni s dvije prednje osovine

Valjda sad razumijes...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Bobo, a kaj je na kamionu sa zadnjim dvjema osovinama? One ne skreću, već ide na smicanje.
Pogledaj kaj je s recimo 3 osovine na šlepama. na nekima se zakreće samo jedna ( i to je problem pri vožnji u rikverc), a na nekima nijedna.
Nikaj ne puca, već se samo troše gume (na asfaltu). Za traktor na polju to ionako nije previše važno, jer se ionako radi s velikim klizanjima (uzdužnim), pa malo poprečnog se neće ni osjetiti.
Koliko sam videl na ovom filmiću, zakreće se i zadnja osovina, dok je samo srednja nezakretna.
 
Č

Čugi

Guest
Bobo ako se tvoje tvrdnje pokažu tačne, pa ti za svoju budućnost ne moraš brinuti, imaćeš zagarantovan posao u Fendt-ovom odeljenju za razvoj novih traktora! :mrgreen:
 
S

sapat

Guest
Čugi kaže:
Bobo ako se tvoje tvrdnje pokažu tačne, pa ti za svoju budućnost ne moraš brinuti, imaćeš zagarantovan posao u Fendt-ovom odeljenju za razvoj novih traktora! :mrgreen:

ne, ne, Bobina budućnost je u IMT-u :D :p ;)
 
R

Ratarko

Guest
Bobo ipak malo griješi u razmišljanju .
Skretanje zadnje osovine je moguće samo u radnoj brzini odnosno do 30 km/h . Kada je traktor u putnoj brzini zadnja osovina ne može skretati .
 
B

Bobo

Guest
Da, sad ste me nasli zajebavati...

Gledajte, ne znam koliko je ovaj traktor tezak, ali pod prikljuccima je sigurno tezi od napunjene kamionske prikolice i kad smo vec kod toga, covijeku na farmphotu su pocali sarafi na cisterni iako je imala zakretne osovine. Mozda se ZJ sjeca tog slucaja... A ta cisterna je bila potpuno ispravna tj sistem zakretanja osovina je bio potpuni ispravan, a sarafi su svejedno pucali jedan po jedan. morao ih je zamijeniti jacima i onda su problemi prestali...

U radnoj brzini je trebalo biti da se zadnja osovine UVIJEK zakrece, a u transportnoj ne... jasno je da pri vecim brzinama taj pomak u stranu nije nista, ali u sporoj voznji i pri jakom skretanju, moze biti gadnih problema.

Sto mislis sto bi se dogodilo da potpuno opterecen traktor ides probati voziti samo da skreces s prednjom osovinom? mislim da bi kotace skupljao po jarcima kraj ceste ;) Jednostavno mi se ne svidja taj njihov sistem...

Pricajte sto hocete, ali ja ga kupiti necu, jer sas se sad potpuno razocarao u fendtu... ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
Jooj, neka zuto-zelena... ima 3 osovine, od kojih su dvije zakretne... mislim da su to najvece cisterne koje mozes kupiti, alik ih ima dvije. Negdje je iz kanade bio...

ne kuzim se u marke cisterni, tako da se ne mogu sjetiti marke...
 
K

krx pozega

Guest
Moje mišljenje bi bilo kad već pričamo o mogućim kombinacijama da mu možda zadnje dvije osovine znači u tandemu stoje malo više iza prve jedino tada bi bilo moguće da skreću sve kao kod četveroosovinca kamiona recimo prve dvije....znači mišljenja sam da baš kod tog fenda srednja niti nemože skretati jer su sve tri skupa tj. međuoosovinski razmak je jednak makar koliko mogu primjetiti sa slike...jer prilikom skretanja te srednje u tandemu sa prvom ili zadnjom dolazi do nekih drugih sila zato i nije napravljeno drugačije..pa nije nitko glup a pogotovo ljudi koji su to radili...
 
Z

zgonja

Guest
e da vammalo pojasnim! Srednja osovina i ne mo\e da skreće zbog međuosovinkog rastojanja jer bi dolazilo do uvijanja šasije traktora kada bi i ona skretala i naravno do pucanja pri zamoru materijala! Zadnja osovina ne skreće stalno jer nema potrebe i ima manji zatur (zaokret) točka od prednje, kod šlep prikolica zadnja osovina ima zakretanje od 4 stepena što je nevidljivo! Znači da ovaj traktor nema uvijanja šasije pri skretanju odnosno kada se ono javi kompjuter automatski više ili manje zakreće zadnju osovinu a srednja je samo oslonac, ona je kao Gerberova tačka u Statici odnosno mesto na kome su sve sile jednake nuli u svakom momentu! A TOČKOVI NIKADA NEĆE IMATI MANJI PRITISAK NA PODLOGU OD GUSENICA JER JE TOČAK OSLONJEN U OSNOVI ELIPSASTIM KRUGOM OD POLA METRA A GUSDENICA U ŠIRINI OD 40 cm I DUŽINI OD 2,5 m NAJMANJE! MOGU BITI INŽINJERI JOŠ 100 PUTA ALI TO SU SLAGALI!
 
B

Bobo

Guest
Meni je jasno da se sve okrece oko srednje osovine, ali je u video isjecku jasno vidljivo klizanje srednjih tockova u stranu, jer je skretala samo prednja osovina. Ako je kompjuter to kompenzirao, nesto ima softwer gadno ne valja...

Jedino mi nije jasno, zasto su to uopce omogucili? Ne svidja mi se to, jer je traktor i ovako neokretan, a kamo li da se moze skretati samo jednom osovinom. Mislio sam da ce to biti oradjeno tako da ce pri manjmi brzinama skretati obadvije, a da ce se pri vecima zadnja osovina "zakljucati" radi sigurnosti na cesti.

A ovo sto se gazenja tla se takodjer slazem s tobom, ali ovi u fendtu valjda imaju neki novi nacin racunanja ;)
 
M

matias

Guest
E da imam love ko blata ovo bi mi bio traktor samo za u birtiju :D :D :D :D
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
matias kaže:
E da imam love ko blata ovo bi mi bio traktor samo za u birtiju :D :D :D :D

još pokupiš koju hostesu i da vidiš veselja... :D :D :D :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
zvona kaže:
Ovo bi možda moglo onda i na beljske table :scratch užas sa ovime plašiti ono malo djeca po pustarama


Ej vidim da ste svi tamo negdje kod belja, i zamina ma ako znaš koliko hektara zemlje ima belje???
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Bobo kaže:
Evo, jos slika maznutih sa Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Primjetite na 1. i 5. slici male kamere (na prvoj slici ja na vrhu haube u trokutastom znaku, a na 5. je s lijeve strane izmedju stop svijetla i rikverc svijetla. U traktoru postoji jedan monitor pomocu kojeg gledamo kako rade prednji i zadnji prikljucak. Ovo za naprijed mi se vise svidja nego ovo iza, ali svaka cast svejedno...

Nekako mi se profil guma cini preplitak, no vjerovatno slika vara :scratch

I da, napisao sam i na vikalici, ali za one koji ju ne posjecuju cu ponoviti: izlozeni Fendt trisix vario nema ugradjen motor...


Jako dobro, kako si to skuzio???Ali meni se taj traktor nesvidja. A pogotovo su mi felge ruzne, ja bi radje stavio od URSUSA nego te, izgledaju ko od auta
 
A

Ado

Guest
- Dobar je za" Arapskih Emirata", nek ore po pustinji ima klimu :?:
 
T

toni333

Guest
Ljudi meni je ovaj traktor ko neki svemirski traktor kaj svemirci oru s njim i to felge ima ko na autu ko od plastike je ovak na slici meni se taj traktor ni malo ne sviđa.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ima li uopče kakvih novosti što se tiče ove grdosije?
Ja bih rekao da je fendt pogrešno tempirao prezentaciju ovog modela. Ovakve stvari mogu proć samo kod raskalašenih amera koji vole sve ogromno i glomazno, a njih drma kriza :lol: :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh