• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FENDT TriSix Vario

B

Bobo

Guest
FENDT je predstavio novi traktor koji ima 540KS. Bit ce predstavljan na sajmu AGRITECHNICA 2008...

Nije vrag da je CASE STX dobio suparnika?

Malo slika ovog novog stroja:

Slika sa sajma:

Neki nagadjaju da je FENDT provodio istrazivanja u Ceskoj ali ne pod FENDT imenom. Do tog zakljucka su dosli, pogledavsi ovaj video clip: http://www.farmvideo.cz/index.php?page= ... o&video=30

Tko ce ga znati... Cim sam vidio slike novog fendta, odmah mi u glavu dosao ovaj ceski protorip...

Traktor ima svaki kotac zasebno ovjesen i treba ici 60km/h. Bit ce opciono ugradjivan ABS sustav u njega, a nagadja se dace biti i sustav za promjenu tlaka u gumama, kako bi se gazenje tla svelo na minimum, kao i trosenje guma,te poboljsala vucna sila...

Slike i tekstovi "posudjeni" s drugih internet stranica...

M

matija

Guest
totalno cudan traktor :shock: .takvo sta nisam ocekivo od fendta

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovo bi možda moglo onda i na beljske table :scratch užas sa ovime plašiti ono malo djeca po pustarama

R

robert

Guest
ovo je stvarno uvrnuto....to cudo nece dobro proc kod kupaca.....

M

matija

Guest
robert kaže:
ovo je stvarno uvrnuto....to cudo nece dobro proc kod kupaca.....
istina.i s obzirom na visoke fendtove cijene mislim da nece biti nikakva konkurencija caseu stx kako je bobo napisao.po meni je taj traktor cista akrobacija.

B

Bobo

Guest
Napisao sam da li je STX dobio konkurenciju?

Vidim da niste odusevljeni ovim novitetom, kao niti ja. STX je bar duplo okretniji i upravljiviji traktor, tako da je to uvijek bolji izbor nego ovaj FENDT... Pogotovo ako se uzme u obzir da STX serija traktora ima ogroman izbor konjskih snaga, dok ovaj oces-neces ima 540Ks...

Ali i STX ima manu. Nema ratkape :shock:

jedva cekam prve video clipove pa da ga vidim i u pokretu... Ako se uopce bude i proizvodio :scratch

E

elefendt

Guest
Cini mi se da su u "AGCO-u", tl. FENDT-u poceli s razvojem TriSix-a kupnjom VALTRE.
Da li ste vidjeli VALMET 1502 koji se proizvodio od 1975-80. i koji je konstruiran na bazi "SUMARSKIH SKIDERA".
Ovjes TriSix-a slici vise ovjesu vojnog transportera nego na standardnom traktoru, a i nema slicnosti sa 936 Vario-m.

Malo bolje procitati upute za postavljanje slika i koristiti se tipkom "uredi"

Dobrodosao na forum ;)

Bobo

B

Bobo

Guest
Evo, jos slika maznutih sa http://www.farmphoto.com

Primjetite na 1. i 5. slici male kamere (na prvoj slici ja na vrhu haube u trokutastom znaku, a na 5. je s lijeve strane izmedju stop svijetla i rikverc svijetla. U traktoru postoji jedan monitor pomocu kojeg gledamo kako rade prednji i zadnji prikljucak. Ovo za naprijed mi se vise svidja nego ovo iza, ali svaka cast svejedno...

Nekako mi se profil guma cini preplitak, no vjerovatno slika vara :scratch

I da, napisao sam i na vikalici, ali za one koji ju ne posjecuju cu ponoviti: izlozeni Fendt trisix vario nema ugradjen motor...

B

Bobo

Guest
Gle vraga! pa s lijeve strane ima zadnju maglenku, a s desne nema...

Zanimljivo

B

Bobo

Guest
A sada... SPEKTAKL!!!

Demo video clip FENDT-a TRISIX Vario:

[youtube:e25f0]1XhYj2H0vdU[/youtube:e25f0]

Z

zgonja

Guest
e ljudi ja sam se oduševio sa ovim snimkom, bilo mi je jasno da mora imati upravljanje sa prednjom i zadnjom osovino jer ima tandem točkove, ali ovo sa dizanjem i spuštanjem je nešto neverovatno! Inače dužina od 7 i nešto metara je veliki problem a i to što ima kontrolisanje pritiska u pneumaticima ne znači ništa jer nema Terra pneumatike a i profil pneumatika je mali tako da bi samo povećao habanje pri ispuštanju vazduha! Sve u svemu dobar prototip ali gumena gusenica još nije prevaziđena što se tiče sabijanja!

B

Bobo

Guest
Cuj, ovaj traktor predstavlja ujedinjenje najnovijih, najboljih, najsuvremenijih, svega naj, ali tu je ugrozena funkcionalnost i iskoristivost samog traktora. Vise sam puta napisao da STX500 ovog zaore u njivi, a da u transportu nema sto traziti kraj JCB Fastracka jer on ide 80km/h i u vecini europskih zemalja se niti ne smatra traktorom ;) Ali, eto, napravili su ga i tu je. Bas me zanima kako ce proci kod kupaca...

Sto se sabijanja tice, oni u fendtu tvrde da je sabijanje manje nego s gusjenicama, jer imaju amortizere na svakom kotacu zasebno, pa svaki uvijek jednako pritisce na tlo, no niti 6 kotaca nema kontaktnu povrsinu sa zemljom kao 4 gusjenice, pa niti toliku vucnu silu.

A kad se kod skretanja tice, vidi se na videoclipu da ne moraju uvijek skretati obje osovine, vec vidim kako ce se ljudi zaliti na kidanje sarafa sa srednje osovine... ;) :lol:

Kazem, jedva cekam da ga vidim na nekoj njivi i u radu

Najnoviji postovi

Na vrh