• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FENDT TriSix Vario

B

Bobo

Guest
FENDT je predstavio novi traktor koji ima 540KS. Bit ce predstavljan na sajmu AGRITECHNICA 2008...

Nije vrag da je CASE STX dobio suparnika?

Malo slika ovog novog stroja:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Slika sa sajma:
Obrisan neispravan link.

Neki nagadjaju da je FENDT provodio istrazivanja u Ceskoj ali ne pod FENDT imenom. Do tog zakljucka su dosli, pogledavsi ovaj video clip: http://www.farmvideo.cz/index.php?page= ... o&video=30

Tko ce ga znati... Cim sam vidio slike novog fendta, odmah mi u glavu dosao ovaj ceski protorip...

Traktor ima svaki kotac zasebno ovjesen i treba ici 60km/h. Bit ce opciono ugradjivan ABS sustav u njega, a nagadja se dace biti i sustav za promjenu tlaka u gumama, kako bi se gazenje tla svelo na minimum, kao i trosenje guma,te poboljsala vucna sila...

Slike i tekstovi "posudjeni" s drugih internet stranica...
 
M

matija

Guest
totalno cudan traktor :shock: .takvo sta nisam ocekivo od fendta
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovo bi možda moglo onda i na beljske table :scratch užas sa ovime plašiti ono malo djeca po pustarama
 
R

robert

Guest
ovo je stvarno uvrnuto....to cudo nece dobro proc kod kupaca.....
 
M

matija

Guest
robert kaže:
ovo je stvarno uvrnuto....to cudo nece dobro proc kod kupaca.....
istina.i s obzirom na visoke fendtove cijene mislim da nece biti nikakva konkurencija caseu stx kako je bobo napisao.po meni je taj traktor cista akrobacija.
 
B

Bobo

Guest
Napisao sam da li je STX dobio konkurenciju?

Vidim da niste odusevljeni ovim novitetom, kao niti ja. STX je bar duplo okretniji i upravljiviji traktor, tako da je to uvijek bolji izbor nego ovaj FENDT... Pogotovo ako se uzme u obzir da STX serija traktora ima ogroman izbor konjskih snaga, dok ovaj oces-neces ima 540Ks...

Ali i STX ima manu. Nema ratkape :shock:

jedva cekam prve video clipove pa da ga vidim i u pokretu... Ako se uopce bude i proizvodio :scratch
 
E

elefendt

Guest
Cini mi se da su u "AGCO-u", tl. FENDT-u poceli s razvojem TriSix-a kupnjom VALTRE.
Da li ste vidjeli VALMET 1502 koji se proizvodio od 1975-80. i koji je konstruiran na bazi "SUMARSKIH SKIDERA".
Ovjes TriSix-a slici vise ovjesu vojnog transportera nego na standardnom traktoru, a i nema slicnosti sa 936 Vario-m.
Obrisan neispravan link.

Malo bolje procitati upute za postavljanje slika i koristiti se tipkom "uredi"

Dobrodosao na forum ;)


Bobo
 
B

Bobo

Guest
Evo, jos slika maznutih sa Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Primjetite na 1. i 5. slici male kamere (na prvoj slici ja na vrhu haube u trokutastom znaku, a na 5. je s lijeve strane izmedju stop svijetla i rikverc svijetla. U traktoru postoji jedan monitor pomocu kojeg gledamo kako rade prednji i zadnji prikljucak. Ovo za naprijed mi se vise svidja nego ovo iza, ali svaka cast svejedno...

Nekako mi se profil guma cini preplitak, no vjerovatno slika vara :scratch

I da, napisao sam i na vikalici, ali za one koji ju ne posjecuju cu ponoviti: izlozeni Fendt trisix vario nema ugradjen motor...
 
B

Bobo

Guest
Gle vraga! pa s lijeve strane ima zadnju maglenku, a s desne nema...

Zanimljivo
 
B

Bobo

Guest
A sada... SPEKTAKL!!!

Demo video clip FENDT-a TRISIX Vario:

[youtube:e25f0]1XhYj2H0vdU[/youtube:e25f0]
 
Z

zgonja

Guest
e ljudi ja sam se oduševio sa ovim snimkom, bilo mi je jasno da mora imati upravljanje sa prednjom i zadnjom osovino jer ima tandem točkove, ali ovo sa dizanjem i spuštanjem je nešto neverovatno! Inače dužina od 7 i nešto metara je veliki problem a i to što ima kontrolisanje pritiska u pneumaticima ne znači ništa jer nema Terra pneumatike a i profil pneumatika je mali tako da bi samo povećao habanje pri ispuštanju vazduha! Sve u svemu dobar prototip ali gumena gusenica još nije prevaziđena što se tiče sabijanja!
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ovaj traktor predstavlja ujedinjenje najnovijih, najboljih, najsuvremenijih, svega naj, ali tu je ugrozena funkcionalnost i iskoristivost samog traktora. Vise sam puta napisao da STX500 ovog zaore u njivi, a da u transportu nema sto traziti kraj JCB Fastracka jer on ide 80km/h i u vecini europskih zemalja se niti ne smatra traktorom ;) Ali, eto, napravili su ga i tu je. Bas me zanima kako ce proci kod kupaca...

Sto se sabijanja tice, oni u fendtu tvrde da je sabijanje manje nego s gusjenicama, jer imaju amortizere na svakom kotacu zasebno, pa svaki uvijek jednako pritisce na tlo, no niti 6 kotaca nema kontaktnu povrsinu sa zemljom kao 4 gusjenice, pa niti toliku vucnu silu.

A kad se kod skretanja tice, vidi se na videoclipu da ne moraju uvijek skretati obje osovine, vec vidim kako ce se ljudi zaliti na kidanje sarafa sa srednje osovine... ;) :lol:


Kazem, jedva cekam da ga vidim na nekoj njivi i u radu
 

Najnoviji postovi

Na vrh