• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ferrari mtokultivatori

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Pozdrav.. iman priliku kupiti motokultivator ferrari.... Izgleda poprilicno staro, na njemu je motor lombardini LDA 91 572 ccm(18ks) i ima samo metalne kotače koji se šarafe na pet šarafa. Pa me intresira da li netko ima takve kotace (gumene) za prodati i vaša iskustva s tim motokultivatorom i motorom lda91. Ovaj na ferrariju kada se skine šipka od ulja malo baca van ulje. E da cjena je 500€
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja predpostavljam da ju je kupio u inostranstvu
i platio nije vise od 150-200 eura ja bi mu ponudio
unaci duplo od 300-400 Eura. Stroj je super vjeruj mi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Znači da bi se mogao primjeniti koeficjent 0,0224, koji sam izvukao iz linkova koje si ti uguglao. 572 x 0,0224 = 12,81.:icon_rolleyes:
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Eo i moja 2 Ferrarija 1x kosilica i 1x freza freza je bila tad servisirana mjinjat karburator i malo sredzivanja

2r6kvw1.jpg
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Brgud: Da tako nekako ispadne van... ali stroj je ogroman i cini mi se to premalo za nega... to je star motor i valjda su tada bili drukčije rađeni jer ima jako mali minimum u odnosu na današnje lombardini motore i lijen je, nije živahan kao naprimjer labinov 14ks (neznam koji motor ima gore). A kada freza to obavlja sasvim solidno... ako nađen kotače za nega vjerovatno cu ga kupiti!!

SamSvojMajstor: Lijepi strojčici... za moj gušt i potrebe malo mali ali tebi vjerovatno dobro služe. I izgledaju lijepo sačuvani :(y):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Meni se svidja vozičak sa alatom pa i strojčeki,dobro imaš sredjeno ti sve to.:icon_super:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Veća kubikaža, manje okretaja, robusnost, manja snaga u odnosu na kubikažu sa novijim motorima. U konačnici veća trajnost motora.:(talk):
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Pa vjerovatno taj vozičak košta više od kultivatora i kosilice a i meni je on prvi upao u oko pošto i ja želim tako nešto:icon_super:

Brgud: slažem se s tobom
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Po meni nije to skupo i preporucio bi ti da uzmes,a tockove mozes pripasati od bilo cega,samo razbusis rupe,ako ces za transport,najbolji bi bili od toma vinkovica
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ma i ja sam mislio na točkove od tomovinkovića... vidit cu na njuskalu po koliko ljudi prodaju pa ako mi se svidi računica cu kupiti
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Pa vjerovatno taj vozičak košta više od kultivatora i kosilice a i meni je on prvi upao u oko pošto i ja želim tako nešto

Moji ferrari su kostali oba po 200 Franaka jedan je bio u kvaru dao sam 50 Eura za karburator... Ja nekrijem nista : ) A ladicar za halat je bio 600 CHF i ja ga dobio na
rasprodaji za 200 CHF

P.s. To je moja radionica za bravarske usluge u BIH i ljubitelj sam dobrog i kvalitetnog alata
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh