• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ferrari mtokultivatori

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Pozdrav ljudi, evo pokušavam vratiti u pogon svoj stari ferrari nakon 15 godina.
Znači morao sam kupiti komplet kvačilo kao na slici i drugi motor kojeg imam od prije (acme adn 54w).
Sad me zanima da li će ovo pasati jedno na drugo?
Meni ovako od oka ipak nešto fali jer je ovaj promjer premali od motora da može stati na kvačilo direkt.
Jel ide tu još neko zvono ili nešto??
Bilo bi super kad nebi morao kupovati drugi motor.
 

Prilozi

  • ferrari kvačilo.jpg
    ferrari kvačilo.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 263
  • acme.jpg
    acme.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 205
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Fali ti kampana (zvono), slično kao i zvono na mjenjaču, kao jedna prirubnica dođe zašarafljena na motor i onda ona na zvono mjenjača. Jer ovako gledajući vidljivo je da tako motor ne možeš spojiti sa mjenjačem.
 

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Ovaj motor sa slike nije moj već sam ga izvuka na netu. Moj motor je spojen na drugi kultivator tako da ne mogu viditi radilicu.
Znači trba još zvono motora...
 

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Pozdrav forumaši evo prije 2 mjeseca sastavio svog ferraria sad je u pogonu nakon duuugo godina.
Odnio kod lokalnog majstora koji je napaso acme motor i ovo sve drugo što je trebalo i sad radi kao švicarski sat.

Idemo sad dalje, treba prikolicu rješiti! Naravno, mene zanima prikolica sa diferencijalom da ima pogon na sva 4 kotača. Gledao sam po netu nova dođe oko 3,000 € što je malo peviše za moj đep pa sam mislio biti sam svoj majstor.

Jel ima netko ideju koji bi diferencijal ( od kojeg auta) mogao staviti s obzirom da to sve mora biti sinkronizirano sa motokultivatorom i kotačima.

Evo tu ima popis za koje modele paše original, našao na stranici od proizvođača prikolice.

• ADRIATICA Super Mec - Delta - CF 400
• AGRIA 2500
• BCS 725 - 735 - 749 - 760
• BERTOLINI 300 -308 - 314 (6-7) - 315 - 316 - 317 - 318 - 408
• CARRARO Serie 43 – 500 - 700
• FERRARI 72 S - 91 - 92 -MC 50/60
• MAB Talpa 14Cv - TL 85
• MECCANICA BENASSI 419 - 421
• NIBBI 519 - 520 - 719 - FOX600/700/800 - MAK 16/17/18
• PASQUALI Serie Media - 972 - YR 15,5
• SEP 2500 - 3000 - 5000 - 6000
•VALPADANA VMC 12-14 (5-7) - 140 - 160 - Blitz 80-120 - 150

Ako netko ima ikakvu informaciju bio bih mu jako zahvalan.

Lijep pozdrav
 

LEINAD

Novi član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
6
Pozdrav,
Zna li netko prijenosni odnos na getribi motokultivatora Ferrari 72 super serije 3,ti motokultivatori bili su prizvedeni sedamdesetih godina.Mislim da thragos ima takvog.
Thragos kako si riješio problem?
 

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Nisam još ništa rješavao jer mi triba pomoć oko toga ali do sad nisam našao tko bi znao. Evo odnos sam našao u priručniku.
 

Prilozi

  • 20161127_124833.jpg
    20161127_124833.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 126

LEINAD

Novi član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
6
Napisao sam ti opširan tekst,ali ga nisam uspio staviti na forum.

Imam originalnu prikolicu.Na raspolaganju sam,pitaj.Volio bih da oživi ova tema.

Thargos to iz priručnika su okretaji neovisnog vratila,a ne prijenosni odnos getribe,a što je bitno za odabir diferencijala za prikolicu.

Za Ferrari 72 super postoje dvije vrste originalnih prikolica,s volanom ili bez volana.
Neovisno koju želiš raditi bitno je nekoliko stvari:
1.Odabir promjera kotača na MTK i prikolici.
2.Reduktor koji mijenja smjer vrtnje iz desnog u lijevi i izjednačuje uz diferencijal prikolice obrtaje kotača na MTK i prikolici (najkompiciraniji i najskuplji dio).
3.Odabir diferencijala za prikolicu.
4.Prihvat kardana na sinhronizirano gornje vratilo na MTK.
5.Mogučnost isključivanja 4x4 pogona tj.diferencijala na prikolici (tu mogučnost originalne prikolice nemaju)
U originalu Ferrari 72 s serije 3 proizvodnje sedamdesetih godina dolazi s kotačima 15 cola na MTK i prikolici.
Originalni reduktor ima odnos zupčanika 9:50,što je odnos1:5.555
Originalni diferencijal na prikolici je fiatov odnos konusni -tanjurasti zupčanik je 10:43,tj.1:4,3.
Kardan je spojen na reduktor,a reduktor na sinhronizirano gornje vratilo na MTK.
Iskljućivanje 4x4 pogona tvornički nepredviđeno,a jako bitno,ali o tom po tom.
Prikolice u originalu su 130 cm širine tako da su i diferencijali uži od npr. diferencijala Lade (nebitno).Ne postoji nijedan diferencijal koji bi odgovarao prijenosnom odnosu getribe MTK Ferraria.Odabereš li bilo koji diferencijal bit će ti potreban reduktor za promjenu smjera vrtnje i za prilagodbu broja okretaja kardana odnosno obrtaja kotača na prikolici s kotačima na MTK.Problem kod Ferraria je taj što se vratilo za pogon prikolice okreče brzo u odnosu na kotače.Taj odnos meni nepoznat (gore navedeno pitanje) zbog problema na MTK za sada ne mogu barem približno ispitati.Koliko sam uspio izbrojati,ali nisam siguran na jedan obrtaj kotača bilo bi oko 11 okretaja vratila.Kreni u potragu nabavke Ladinog diferencijala (traži odmah i jednog za mene) najbolje prijenosnog odnosa kao u originalu 10:43,a što možeš provjeriti i da ne moraš rastavljati diferencijal tj. gore na vozilu.Podigneš npr.lijevi kotač od zadnjeg mosta,suprotni ostaje blokiran na tlu.Na kardanu označiš kredom,zatim na podignutom kotaču označiš 12 sati.Kotač lagano okrečeš u smjeru kazaljke na satu i brojiš osam okretaja kardana.Nakon osam okretaja kardana ako oznaka na kotaču pokazuje nešto prije devet sati onda imaš diferencijal odnosa zupčanika konusni 10 zuba,a tanjurasti 43. To je isti diferencija kao i onaj fiatov u originalu.Ako ti se oznaka zaustavi na jedanaest sati onda imaš diferencijal odnosa 10:41,takav diferencijal koriste Goldoni i Labin Progres i još neki,a može i za Ferrari uz odgovarajuči reduktor.Nađeš li takav diferencijal uzmi i njega i čuva ga kao suho zlato.Ako ti se oznaka na kotaču zaustavi na jedan sat onda imaš odnos 10:39,prebrzi diferencijal ali uz odgovarajuči reduktor upotrebljiv. Sve.te odnose imaš kod starih lada,lada niva 1.6 ali onda postoji problem sa kotačima,neki fiati 1300,1100,124,125,polski fiat,polonez,moskvič.Moja preporuka ti je zadnji most od stare lade,a onda se igraj s diferencijalima kojima hočeš ,okreči ih i sastavljaj prema potrebi,svi su isti samo se razlikuju u broju zuba konusnog i tanjurastog zupčanika.Za više informacija stojim na usluzi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Hvala ti Leinad na ovakvom detaljnom postu, nisam se nadao ovako opširnom pojašnjenju.
Znam da postoje prikolice sa i bez volana. Za moje potrebe je dovoljna prikolica bez volana.
Sad sam malo u stisci sa vremenom pa neznam kad bi mogao početi ovo sve raditi.
Ugl. nemogu ni početi ako ne nađem diferencijal. Probat ću se raspitati oko toga i dati se u potragu.
Znači od lade diferencijal odnosa 10:43 bi bio najbolji, a ako nađem i drugačiji odnos isto bi bio upotrebljiv ali uz odgovarajući reduktor? Gdje se može nabaviti taj reduktor ako bi našao diferencijal, a također i kardan???
 

LEINAD

Novi član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
6
u Bosni, Zlatno Polje "Agroremont" Lukavica,vlasnik Šekib Omerović,može ti nabaviti diferencijal i izraditi reduktor,surađuje s firmama koje mogu izraditi reduktor.
Reduktor je oko 300 eura,a diferencijal od 100 do 130.Izrađuju i kompletne prikolice.Ili druga mogučnost za reduktor izrada zupčanika kod nas u Hrvatskoj npr firma Hitner u Bjelovaru ili tvrtka Mitar u Velikoj Gorici, ili uz veliki trud naći rabljenog npr. u Italiji.Odnos zupčanika u reduktoru za kotače 15 cola i diferencijal 10:43 je 9:50 zuba.

Thragos javi se na pp dat ću ti tel.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Alo majstore dugo nisam bio na forumu pa tek sad citam poruku! Vidim da imaš dobre vijesti za ovo sve. Ajde šalji broj pa cu se baciti u akciju kroz neko vrijeme.
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
imam Ferrari 72 sa tvornickom prikolicom sa volanom imam jedno pitanje dali on ima blokadu ima neku ručicu koja se tesko pomice pa neznam za sto ona sluzi dali je ona za blokadu
 

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
A neznam na sto mislis. Ako nije kočnica onda je blokada nema što drugo biti. Poslikaj pa cemo sigurno znati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Ako ta poluga izlazi iz diferencijala, onda je blokađo.
 

LEINAD

Novi član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
6
Ferrari 72 super,blokadu prednjih kotača tj. na MTK može imati na ručkama ili ispod volana na prikolici.Prati sajlu prema getribi,odpusti sajlu imaš blokadu na kotačima,zategni sajlu nema blokade.
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Re: motokultivator labin progres

dobar dan svima tu zasto mi na mom ferariju 72s rugerini 950 602 ccm izmasine izbaci ulje u vožnji zbog cega se to desava
 

Najnoviji postovi

Na vrh