• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ferrari traktori

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Ovako zanima me kako funkcionira ono sjedalo što se zaokrene na tim vinogradrskim traktorima. Ok mogu shvatii za elektroniku ali mi nije baš jasno kako zaokrene mjenjac i upravljač. Dali netko zna princip ili ima shemu?

Može se vidjeti na šta milim na ovome linku. Obrisan neispravan link. na 11 stranici

Evo i slike u praksi na Ferrariju
Obrisan neispravan link.
 
M

matija

Guest
Re: Goldoni i Ferrari

to nije mogucnost samo kod vinogradarskih traktora tu mogucnost imaju neki fendtovi (vjerojatno i jos neki drugi traktori ali neznam koji su to :oops: ).znam da su tu mogucnost imali fendtovi favoriti 8xx
 
B

Bobo

Guest
Re: Goldoni i Ferrari

Idi kod Simica na Marindvor i neka ti pokaze svoj ANTONIO CARRARO koji ima tu mogusnost, pa si pogledaj uzivo...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Re: Goldoni i Ferrari

Ma vidio sam ja to kod rajnovića na goldoniju. Ali me zanima kako to izgleda ispod '' poklopca''
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Re: Goldoni i Ferrari

Imaš dvije vrste takvog zakretanja.
Prvo je: imaš dvostruke komande, samo okrećeš stolac i preseliš volan
Drugo: pedale i mehanizam volana se zakreću zajedno sa sjedalom

Svako od tog rješenja ima prednosti i mana. Ovo prvo obično nudi manje prostora za vozača, i često je izvedeno i kao naknadna ugradnja. Ovakvo se rješenje koristi i kad nema doboljno mjesta u kabini za zakretanje cijelog "radnog mjesta" vozača.
Ovo drugo je često originalno rješenje na traktorima koji su i predviđeni da budu bidirekcionalni. Obično i mjenjači imaju isti broj i shemu brzina.

Primjeri 1. rješenja: Same Frutteto, Valtra (čak ima i dva volana)...

Primjeri 2. rješenja: ovaj Ferrari na slici, Antonio Carraro neki modeli, DePietri ...

Slike malo kasnije kad bum imal više vremena.
 
T

Tomek

Guest
Re: Goldoni i Ferrari

Takvih traktora ima sve vise a ima i modela kao sto je izvedeno kod case-a da se okreće cijela kabina.
Ja imam antoniacarrara model TRX8400 koji ima reverzibilu tj.mogučnost da se okreće zic i komande. Dobro je izvedeno i praktično
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: Goldoni i Ferrari

ja sam vidio na goldoniu ima dvojne nozne komande kocnice i kvacilo a volan mislim da je hidraulicni ili elektrohidraulucni stvarno se ne sijecam a mijenjac je u sredini i on ostaje isti koliko se sijecam vidio na sajmu u Veroni....
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
278452.jpg


278453.jpg


6392938.jpg


eima077kl0.jpg


ferrarick.jpg


ferrarikleintraktormitm.jpg


ferraritraktor.jpg


29261220.jpg


otherferraricobram50rs3.jpg


otherferraricobram50rs8.jpg
 
G

GROF

Guest
., e rodjo VranićD!!!., nemoj mi ovo delat!!!., bolidu me oči od voga parenja!

., LIPI!, LIPI!, su!!!., ...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
., e rodjo VranićD!!!., nemoj mi ovo delat!!!., bolidu me oči od voga parenja!

., LIPI!, LIPI!, su!!!., ...

E pa da i ja prikeljim kakvi sliku moga nekadašnjeg traktora Ferrari model 75.
Rugerini motor,2 cilindra,26 ks.Mjenjač 7+3 sinhronizovan.2 neodvisni brzini stražnjeg vratila standardnog premjera.Godine neznam.Kotači 8.2 16 Pireli još prve njegove.
http://www.mojalbum.com/reider/traktorji/foto/20424557
Na ovoj vezi ima i još više slika o njemu,koga zanima.
Pozdrav!
 

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
odlični traktorčići, moj je natukao skoro 3000 sati i nikakvog većeg kvara nije imao
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Prije nešto postova nazad podao sa mvez,do mojih slika od traktora Ferari,kojeg sam nekad imao,ali vidim,da vez ne radi.Evo šaljem novu,koja radi:
http://www.mojalbum.com/reider/ferrari
takav godine 75 do 80 i da izpravan,kreće se cjena među 3000 do 3500 EUR kod nas u SLo.
Isto negdje kao TV732 dobro očuvan .
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Kako je sa carinom i davanjima kad se uvozi iz Slovenije u Hrvatsku, ili bi sad trebali biti bez tih nameta kad smo u EU ?:(handshake):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Neznam ,dali ljeti ovo pitanje na mene.Ali svejedno pozdrav!
Nikad nisam ništa vozio preko granice i uvijek bila i meni to velika tajna. Tako da žao mi je neznam. Virojatno malo lakše treba da bude sada.Cjene pa mislim,da su iste tu negdje za polovne stroje kot vas i nas.

EEE možda bih šta znao GROF?Pitaj njega zasebno.
Pozdrav!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
tko je zastupnik za ferrari traktore i motokultivatore iman jedan več 40-tak godina i trebali bi mi neki dijelovi..
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
poljopromet metković je jedini u hrvatskoj, ja sam kupio nedugo isto ferrari 95 rs, pa mene interesira koliko i koje ulje ide u hidrauliku
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Još jedan stariji Ferrari (predpostavljam da je 70 godina), nema papire.
Motor je jedno cilindričan Lombardini i nema onu pločicu iz koje bi se moglo isčitati podatci o motoru. Malo sam juče guglao ali nisam uspio naći takav model. Ako netko ima takvog ili zna koji je model motora i koje snage. Evo i par sličica.

74843395835698316128.jpg


08433372399242795884.jpg


44314903639740145137.jpg


20967881293281496873.jpg
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ista mu je šasija, kao na mom nekadašnjem 26ks, i vidim, da ima i mane iste ,kao moj. Pucaju felge i blatobrani.
U SLO imaš Agroremont Klobasa u MB i Sveta trojica, a pošto si u Istri, po mome ima dijelove, il jih naručuje Terpin Nova gorica, pošto obadviej su dobavlajči grupacije traktora BCS i njihovih dijelova. Bijo par godina naazd, i se razpitovao za ovaj traktor sa slike ,pa mi kazali, da nema problema, da dijele dobije. Od svega se siječam,da mi kazao, za jedan cilindar cijeno 150 EUR. Znači obadvije 300 EUR i ruka.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Nisam primjetio sa su felge negdje puknute. Na njemu sam radio na polužju za biranje brzina i sad treba još složiti i probati. Koji motor je imao taj tvoj bivši. Ovaj bi mogao imati možda 20 ks, ako?
 

Najnoviji postovi

Na vrh