• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Vjerojatno da, jel prvo me počeo zezati Hi-lo nije htelo prebaciti i začas ovo onda.... sad u kojoj je ostalo u Hi-lo nemam pojma..... Budem sutra videl... Nadam se da je samo struja u pitanju.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Vjerojatno da, jel prvo me počeo zezati Hi-lo nije htelo prebaciti i začas ovo onda.... sad u kojoj je ostalo u Hi-lo nemam pojma..... Budem sutra videl... Nadam se da je samo struja u pitanju.

Najvjerojatnije je ostao u Hi jer tad nemoze ići naprijed nazed ima blokadu, osim ako ima paralelnu getribu onda može. E sad može biti elektroventil ili neko smeće dodje sa uljem i zasteka.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Baš zato kaj si promjenil ulje je moguće da se to i desilo, kad je staro ispušteno uvjek ostane malo kojekavog taloga na dnu, pa kad se novo ulije digne to malo s dna i moguće da je nekaj došlo pod elektroventil.
Sve je to povezano...pogotovo s obzirom na ovo kaj čitamo zadnji dana kaj te zeza pomalo, no vjerujem da nije nikaj posebno i katastrofalno u pitanju.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Reverzer je mehanički i nema nikakve veze sa elektroventilom. Preko elektroventila ide samo kalanje brzina.

ima jedan indikator zbog kojeg traktor poblesavi,a na isti idu žice od HI-LO prekidača.kod mene je jedna žica bila prožuljana i zbog iste je traktor sam znao promijeniti smijer kretanja bez obzira u kojem položaju ručica reverzera bila.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Malo mi je to teško povjerovati jer Hi-Lo nema nikakve veze sa reverzerom ali ne kažem da nije moguće.
Kad gurneš ručicu nazad poluge stisnu prekidač koji onemogućava kalanje brzina, odnosno prekine dovod struje na elektroventil koji služi za Hi-Lo. Znači, nije bitno jel zaštekao u višoj ili nižoj dok god je ručica gurnuta prema naprijed.
Znam na koji indikator misliš i čak sam našao čemu on služi ali sad se ne mogu sjetit da me ubiješ. Budem sutra opet potražio.
Ja bih skoro dao ruku u vatru da nije do elektroventila ali baš i nisam neki majstor pa ćemo vidjeti šta će stručne osobe reći. :)
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
ima jedan indikator zbog kojeg traktor poblesavi,a na isti idu žice od HI-LO prekidača.kod mene je jedna žica bila prožuljana i zbog iste je traktor sam znao promijeniti smijer kretanja bez obzira u kojem položaju ručica reverzera bila.

Ovaj pod brojem 4?

107rgo3.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
moguće da je taj već sam zaboravio jer je od tada prošlo više od 3 god.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tomislav od kud si?
Bude se javio netko sa istim ili sličnim traktorom pa bude točno rekao sve u vezi s uljima.

Ja predpostavljam da u motor može Super5, a mislim da su na tim starim serijama mjenjač i hidraulik odvojeni, no ako nisu Transhidrol 85 je napogrešiv za taj traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ja predpostavljam da u motor može Super5, a mislim da su na tim starim serijama mjenjač i hidraulik odvojeni, no ako nisu Transhidrol 85 je napogrešiv za taj traktor.
Krivi izbor. To ulje je "pregusto". Transhidraol JD50 je pravi izbor.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Kaj nejde u fiate ambra ulje koliko ja znam otidji ljepo na agrariinu stranicu pogledaj si u katalog koje ti ulje ide unutra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Original je Ambra ulje, no može bilo koje UTTO ulje odgovarajuće gradacije.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Tomislav od kud si?
Bude se javio netko sa istim ili sličnim traktorom pa bude točno rekao sve u vezi s uljima.

Ja predpostavljam da u motor može Super5, a mislim da su na tim starim serijama mjenjač i hidraulik odvojeni, no ako nisu Transhidrol 85 je napogrešiv za taj traktor.

Krivi izbor. To ulje je "pregusto". Transhidraol JD50 je pravi izbor.

Iz Kutine
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa to je ipak prilično star traktor, pa jel ima on kaj posebno u mjenjaču/hidraulici za razliku od IMT-a ili Zetora??
Zato sam mislil da klasična 85-ica može u njega...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Pa to je ipak prilično star traktor, pa jel ima on kaj posebno u mjenjaču/hidraulici za razliku od IMT-a ili Zetora??
Zato sam mislil da klasična 85-ica može u njega...
Šanana nema ništa puno posebno unutra samo da vidiš getribu od svog IMTa i svojeg SAMEa i tog FIATA onda bi vidio zašto tamo moza iči rijetko ulje
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Šanana nema ništa puno posebno unutra samo da vidiš getribu od svog IMTa i svojeg SAMEa i tog FIATA onda bi vidio zašto tamo moza iči rijetko ulje

Zašto?U čemu je razlika u getribama?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
IMT i URSUS 355(kakovog imam ja) zubčanici izgledaju kao da su ih radili kovači i imaju puno lufta između zupčanika(zubi), dok kod zapadnih traktora toga nema Takozvani istočni traktori koriste gušča ulja a zapadni rijeđa. Otprilike je to tako!
 

Najnoviji postovi

Na vrh