• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fiat laverda

P

pixa93

Guest
vidim da dosta ljudi nezna za taj komba.ja ga imam.u hrvatskoj ih je relativno malo ali se uvoze iz italije.kombaj je strava.moj je 89 godiste i radi bolje od pola novijih claseva deutza farova masea fergusona i john derra.imam ulaz 135 .kukuruzni 5 redova bez freza i zitni 420 cm.kukuruze u bilo kojim uvjetima berem sa brzinom od 12 km/h sto je fascinantno i volio bih da se procuje za taj kombaj.slike cu staviti kasnije,na njemu je original masina fiatova i ima 180 ks.
 
V

vranac

Guest
12km/h,nevjerujem dok ne vidim....nemoguce,to bi u teoriji bilo oko 4 hektara na sat ili oko 50 tona zrna kokuruze na sat.Toliki ucinak je velik zalogaj i za velike kombajne,puno vece od toga.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
vranac kaže:
12km/h,nevjerujem dok ne vidim....nemoguce,to bi u teoriji bilo oko 4 hektara na sat ili oko 50 tona zrna kokuruze na sat.Toliki ucinak je velik zalogaj i za velike kombajne,puno vece od toga.
nemora biti...i ovo[youtube:1tkx11ys]tMMOLx2WaMk[/youtube:1tkx11ys] izgleda nemoguće,pa ipak ide :lol: :lol: :lol:
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Mislim da ta firma sada sklapa Fergusone i Fendt kombajne,jaki su u kombajnima za brdovite terene,tosam negdje procitao,zanimame vlasnicka struktura firme :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Točno je jedno i drugo.
Laverda je iz ARGO (familija Morra) grupe. Zajednčko je ulaganje sa AGCO grupom, tj. zamijenjene su dionice.
 
P

pixa93

Guest
sto posto istina.budem jedanput snimao dok cu brat.on moze tako brzo brati zato sto ima jako dugacke lade i velika sita i moe premagati jako puno zita.da taj kombaj uspijes zastopat moras bit umjetnik


ja sam se nakon zmaja 142 s ovim kombajom preporodio
 
V

vranac

Guest
To je ok,ali jel ti stignu transporteri toliku masu nosit u bunker.
 
P

pixa93

Guest
ma sve radi tip top.niti da se stopa niti da mu je tesko.kombaj jednostavno samo leti po polju.e sad cemo vidjet koliko ce.ja ga teram da mu dusu izvadim.imam puno za brat i moram dosta brzi to obavljat a treba ic i sijat.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
koji model laverde imaš,i gdje si ga kupio?predpostavlam da se radi o modelu 3750,ako njega imaš to je stvarno zvijer od kombajna.
 
P

pixa93

Guest
josip123 kaže:
koji model laverde imaš,i gdje si ga kupio?predpostavlam da se radi o modelu 3750,ako njega imaš to je stvarno zvijer od kombajna.
e da zaboravio sam navest.da 3750 i uvezli smo je iz italije iz verone
 
V

valtra_8550

Guest
daj nabaci koju fotku te laverde.i ja sam cuo od puno ljudi kako pricaju da je to dobar stroj.
koliko si ga platio? sam kombajn i onda + carina,trosarina sta vec

mozd prodam claasa pa si kupim laverdicu :lol:
 
P

pixa93

Guest
gle stari je bio sta se tice financija pa neznam sve detaljno al znam da je sve ukupno sa svime doslo 23 tisuce eura.u to spadaju dvoja kolica i tri hedera.jedan kukuruzni 5 redi,zitni 4 i 20 i za soju sa nivelirajucom kosom isto 4 i 20.zitni i kukuruzni su original fiatovi a sojni je kresoni.trenutno na kompjuteru nemam ni jednu sliku pa cu to uslikat ovih dana i stavit na forum
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
i mene zanima 3750 jer znam čovjeka koji ga ima i vidio sam kako u kukuruzu šije DF3580,a i bunker mu je fantastičnih 6000l što na dužim njivama jako dobro dođe ;) .jesi li dobio univerzalnu korpu ili imaš žitnu i kukuruznu,da li je sa crnom kabinom?
 
P

pixa93

Guest
crna kabina.zaobljeno stakle.sve je dobro al je jedino kabina u kurcu.nema univerzalne korpe.dobio sam kukuruznu i zitnu a i bunker nije 6 tona nego 4 i pol
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
pixa93 kaže:
crna kabina.zaobljeno stakle.sve je dobro al je jedino kabina u kurcu.nema univerzalne korpe.dobio sam kukuruznu i zitnu a i bunker nije 6 tona nego 4 i pol
vidim na slici da ti je kabina crvena(mislio sam na boju izvana),za bunker sam napisao da je 6000 litara,a ne kila,pa ako ga dobro napuniš sa žitom može da vagne i 5000kg
 
P

pixa93

Guest
aha.iznutra je bila crna dok nisam poskido tapecirunge jel du bili koma.bunker nisam ni probavo prepunjavat zato sto nije potrebno.sory al ja sam automatski skopco 6 tona a nel itara
 

Najnoviji postovi

Na vrh