• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 94 (60, 65, 72, 82, 88)

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: FIAT serija 94

@Šanana: i meni se sviđa... :)

@gogo: ono kaj je najgore da traktor vrijedi tih para, samo na gorivu vidim... troši mi manje od univerzala 64 ks, a učinak je daleko veći... žao mi samo da nemam frezu ili rotobranu za njega, bar 230 da je, to me zanima koliko bi popapal onda..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: FIAT serija 94

a koje poslove si do sad radil s njim? kak je u kabini? jel tiha?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: FIAT serija 94

i zetoru je cijena prenapuhana također. Da se razumijemo,ne pljujem ja po fiatu,nisam radil s njim, al 114 000kn za traktor star skoro 20g,s losim gumama je stvarno puno,bez obzira koja marka. Usteda goriva je normalna stvar,posto veci traktor s vecim prikljuckom napravi npr 1ha za duplo manje vremena.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: FIAT serija 94

Gogo, do sad je oral, vozil gnoj, kosil, s paukom, cisternom, u šumi izvlačil drva i tak... ovak je užasno tih u radu, i na velikom gasu kod oranja nije nikaj preglasno, pogotovo ako pozatvoriš sve otvore na kabini :icon_e_biggrin: ali ja ga volim čuti kod jačeg gasa, odmah znaš po zvuku treba li mu viša ili niža brzina... :)

da ne ispadne da ja sad serem po zetoru, smatram da su to izvrsni traktori, ima mi ujak 69-11 20 godina star (*eben traktor, za teške poslove, jak, teški, ne troši puno, ali spor i bučan da ti tri dana zvoni u glavi poslije) problem je da 20 godina stari zetor u tom stanju s tolko sati ne možeš naći :)

što se tiče uštede goriva, ona nema veze s vremenom rada, mislil sam po jedinici površine ušteda naspram slabijeg traktora (valjda zato jer se on igra s 3 brazde landsbergom, a univerzalu je bil taman, imaš video materijale na mom kanalu na youtubu)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se opčenito pogleda na seriju 94, po vanjskom izgledu bi se reklo da je to "mala F serija" traktora, odnosno serija 94 ide do 90 ks, a na to se nastavlja F serija od 100 ks pa na dalje, serija 94 i F su rađene paralelno 90.-ih godina i to potvrđuje moju teoriju.

Hauba je idnetična F seriji, dok kabina ima 90% sličnosti sa 90 serijom.

Mnogo je tu dobrih kombinacija traktora :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
= Mnogo je tu dobrih kombinacija traktora :)

Potpisujem.:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima kum 65-94, 1995. godina, na motoru nikad taknut niti jedan šeraf, a traktor ide i ide strašno brz u transportu, extra mali potrošač, a pojede bilo koji 577 DV u svakom poslu, jer ipak izbor brzina mu je extra i iskoristi svu snagu, ma milina, a udoban za rad u odnosu na 577 ko beba :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Šanana, kad smo već kod kumovog fiata, jesi ga možda pitao za manual dal ima? :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uuu...ma nisam ga pital, no nevjerujem, netreba to njemu.
Ako se sjetim kad budem s njim budem ga pital. mada čisto sumnjam kad je traktor kupljen od švercera da ima kakve knjige od njega.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Uuu...ma nisam ga pital, no nevjerujem, netreba to njemu.
Ako se sjetim kad budem s njim budem ga pital. mada čisto sumnjam kad je traktor kupljen od švercera da ima kakve knjige od njega.

ma ok je, manje više sam sve skužil, ima mi pajdo kompletnu tehničku specifikaciju traktora sa svim shemama, ako mi nekaj nije jasno, uvijek ga mogu nazvati... al on isto veli, jedan normalni korisnički priručnik razumljiv svakom normalnom čovjeku za seriju 94 je gotovo pa nemoguće nabaviti, čak je i po tvornicama zval di su se ti trakotori proizvodili i ništa...
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
ŠANANA: Zanima ju me karakteristike tog kumovog 65-94... Znači ovako: koliko ima brzina i da li iste idu i unatrag, da li ima Hi-Lo, blokadu prednjeg diferencijala i kakve su kočnice mislim na zrak ili uljni sistem, koliko ide na sat...?
I ako Ti nebi bilo teško izmjeriti ga; vanjska širina kotača i ukupna duljina traktora??

Zapeo mi jedan za oko u italiji i mislim prodat svog unija, pa bi kupio 65-94 ili 65-90.
Hvala Ti unaprid
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Motor: fi 100x115, 4 cilindra, 3.6L, 65ks@2500 o/min, Mmax 200Nm@1500 o/min

Mjenjač: postojala su dva tipa: 12+4 i 12+12. Obje 30km/h.
4 brzine i 3 grupe. Sinkronizirani, mehanički reverzer, s lijeve strane sjedala. Dakle ukupno 12F+12R brzina.
Ako ima Hi-Lo (rijetki i noviji možda), onda je to na ručici reverzera, i to samo za brzine naprijed. Dakle ukupno 24F+12R brzina. Obično ovi idu 40km/h.

Prednji pogon: uključuje se mehanički. Ako je izvedba s 40km/h, onda je elektrohidraulički. Kočenje uključuje prednji pogon.

Gume standardne: 11.2-24 prednje, 16.9-30 zadnje.
Osovinski razmak: 234cm, 30-tak cm dulji od Universala.

Kočnice: diskovi u ulju.
Kočenje prikolice: ak je iz Italije, vjetojatno nikakve ili ventil za hidraulično kočenje (ako je, treba vidjeti koji tip: obični "francuski" ili sigurnosni "talijanski").
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
ZJ: To sam i ja našao po internetu, ali svejedno hvala!:(y):

Vidio sam da neki imaju nacrtanog zeca-to znači 40km/h (65-90), a za seriju 94 nisam pa me intresira kakav je taj njegov.

Što se tiče serije 90 koliko sam ja skužio od 55-65ks nemaju Hi-Lo a ovi od 70 na dalje imaju (naravno ne svi)... Ali opet sam prolista svu temu(serija 90) ovdje na forumu i netko je napisa da gleda za uzet fiata 65-90 sa Hi-Lo mjenjačem navodno i turbo(ali turbo se nije ugrađivao tvornički) pa je možda i mjenjač nešto iskemijan??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Nemoj se veseliti 40km/h getribi, ako nije Hi-Lo, jer su brzine jednostavno prerijetke.
Većina manjih nema Hi-Lo, zato jer je to preskup dio opreme na malom traktoru.

Glede traženja po Internetu: od tam su podaci motora i osovinski razmak.
Ostalog se, više-manje, sjećam iz kataloga ;)
Nekad su me Fiati zanimali, a onda je Same završil u dvorištu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zj je sve napisao, evo ja samo da nadodam detalje u vezi kumovog 65-94.
Dakle, mjenjač je 4 brzine u 3 grupe + reverzer (12+12), Hi-Lo nema, ali traktor ide oko 38-39 km/h, mali zvrk.
1995. godina proizvodnje, radnih sati neznam koliko ima, ali ulje u motoru nakon 200 rh je još uvjek žuto i takvo se ispušta van i stavlja novo :)
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
E još me intresira koja je širina traktora i dali ima blokadu prednjeg diferencijala??
I ako nije tajna koliko ga je kum platio?

Hvala!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Širinu ti neznam točno, ali tu je negde oko 210 cm, za blokadu prednjed difa također neznam dal ima, a platio ga je ako se dobro sjećam 12.000€
 

Najnoviji postovi

Na vrh