• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

zasto bi netko traktor od 140 ks dizao na 170 radi rada s utovarivacem?
druga stvar je koliko je samo dizanje snage i rad s utovarivacem zdrav za traktor.
to sto nema ehr, to bi rekao da je minus traktoru, ne plus. ali svatko zna sta vise voli..
vozio sam se s mf-om iza f120, oba s praznim prikolicama. usporedbe radi, da vidim koliko je brzi od mene posto mi stvarno djeluje brzo. ja sa 40kmh na cca 2200okr, fiat mi bjezi mozda za 1-2kmh ali na 2700okr. koji ce potrositi vise goriva? tako da ni za te okretaje nebi rekao da je neki plus. ali da se lijepo cuje izdaleka, cuje se.. od milja ga zovem raketom. stalno je na full gasu, cujes ga na kilometar. dok u kabini moram priznati da je cak i tisi od mog mf-a..

traktor stvarno izgleda super na slikama, i nemora se sramiti novijih zapadnjaka. ali bas da ih papa, nemojmo pretjerivati :icon_thumright:
sto se kvalitete tice u usporedbi starih s novima, to se slazem sa svima. kad se stari pokvari, kazu kupio si krs. kad se novi pokvari, o tome se ne prica..

kićo, sto se tice tezine, nekoliko puta sam naisao na to da je upravo mf lagan za svoju snagu a i konedata i usporedbe s drugima idu tome u prilog. makar opet treba usporedjivati iste serije traktora.
nemogu reci da sam nekada naisao na neki los komentar u vezi winner serije ali kao i sa svakim polovnjakom, ovisi na sta naletis.

no hajde da rezimiram, posto sam tu nadrobio svasta. lijep traktor :icon_thumright:
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Da je uvezen iz Francuske sad bi drugaćije o njemu prićali,priznajem i ja puno su ljepši po zvuku i po izgledu od nekih Mf-a,Fendta i sličnih iz tih godina

Nitko ne prića kakva im je potrošnja
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Da je uvezen iz Francuske sad bi drugaćije o njemu prićali,priznajem i ja puno su ljepši po zvuku i po izgledu od nekih Mf-a,Fendta i sličnih iz tih godina

Nitko ne prića kakva im je potrošnja

Traktor je mrak, ali kad bi nešto uzimao tih godina i konja, tu mi je uvijek FENDT zakon
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

eeeee Šanana crniii Šanana
mogao si skrenut kod mene kad si vec bio tu.

sto se tice tog traktora?!?! Isao si ga gleda jer?
Osobno od toga gazde nebi nista kupio! Jer znam da sve tjera kao da nije njegovo! Taj traktor je najmanje radio sa utovarivacem! a otvoren je na pumpi jer se isao samo 40 km/h a sad ide 60. A to je jaako zdravo za traktor jel.
I sto sve taj radi sa njim!
Nece taj Fiat dugo mooj šanana.

Fiat je traktor u rangu sa zetorom,imt-om,torpedom!
Kakav JD,MF,Fendt! a gdje usporedba sa novima,jaaaao.
Vozio sam ih sve od fiata do starijih fendova sa turbomatikom do novih varia! od premium JD-a do MF-a sa dyna mjenjačem,gdje je fiat od toga???
Nema sta nisam probao!!!
Zato budimo realni!

I još da nekome orem 50 rali,ma kak da ne,hahaha.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

ti stariji iveco motori su poznati po niskoj potrošnji i trajnosti motora,tak da fiat jede sve ove gumbiče po kabini za doručak,a tko bez toga nezna prešaltat traktor bolje da si ne sedne u njega,pa ja bi pol toga potrgal kad bi išel u njega sa vusranim čižmama
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Tibor...
Evo ovak, zašto je dizana snaga, neznam točno, ali sigurno ne zbog rada s utovarivačem.
To je rađeno tu kod nas lani ili preklani, u istom boš servisu koji su nama SAME radili, tako da to je več provjereno. Znači nije to vani rađeno zbog rada s utovarivačem.
Traktor ore s 4x16" Kuhn plugom, ali tjera 2,5m sjetvenu kombinaciju, balira s McHale rolo balirkom po onim bregovima pa sam došao do zakljkučka da je snaga dignuta zbog potrebe rada sa kardanom i transporta, moj zaključak.
F120 ima nešto drugačiji motor bez turba i mislim da se neda toliko odvrnuti ko ovaj f140, vjerojatno je zbog toga i sporiji, jer ovaj doslovno leti.

Fiatova potrošnja, pa to je barem poznato od davnina da je fiat mali potrošač, naravno, pravilno agregatiran :)

Toma...Ja prvenstvno idem na cjene djelova. Uostalom, u startu je fendt skoro pa i duplo skuplji te snage i godišta, a i njegov popravak je barem 2 ili 3 puta skuplji neg za fiat, a strgati se mogu i jedan i drugi, a isto mogu odraditi.

DINO....crni dino.....nisam išao osobno, kolega je u kupnji traktora pa smo išli eto tako bez plana to pogledati, nikakva kupnja se nije spominjala, samo da se vidi, pa traži dalje. Poveo je mene sa sobom pa nismo imali u planu nikud posebno skretati.
Vidim da znaš detalje, no osobno sam mišljenja da tom motoru nebude nikaj zbog tih okretaja, fiati vole okretaje i rado se tako vrte, uostalom da nesmiju i nemogu sigurno nebi.

Iz guglanja sam utvrdio da je osnovna baza tog motora u rasponu od 100 pa sve do nevjerojatnih 190 ks (taj iveco motor), znači sve odrađuje boš pumpa i turbina.
nek se javi neki stručniji i nek potvrdi koje sve prve serije new holanda nose isti taj motor, a znamo svi da idu i do 200, možda i više konja, eto to je dovoljan razlog da može i da mu
nebude ništa.
Mislim da mu radi sve ono kaj bi mu i ja radio da ga imam :), takav traktor može biti maksimalno opterečen, blatan je, ali ne vidim neka cjeđenja ulja i masti po njemu, tako da kvaliteta sve trpi. Nije bitno s čim najviše radi, bitno je da može i da sve trpi.
Išao bude on još dugo, dugo.

Ovo rangiranje s IMT-om, zetorom i torpedom ti nikako ne prolazi, toga si valjda svjestan i sam :)
Gdje su svi oni bili kad je fiat pravio traktore....hehehe To je neka druga tehnologija, davno usavršena.
Ova moja usporedba s novima možda i nije realna, ali mislim da novi mjenjač nebude svašta trpio kao ovaj stari mehanički, to mi nebudeš rekao da nije tak, isto kao i stari 6 cil. motori budu svašta pretrpili što neki novi comon rail sa space tehnoligijom sigurno nebude, i to mi nemožeš reči da nije tako. :)
Vozio sam i ja svašta, al nisam ničim posebno impresioniran valjda zato jer gledam na onu drugu stranu, čemu sve to kad ne traje kao prije!
Ovo za oranje, Pa sa njegovom naftom i njegovim plugom i još uvjek njegovim traktorom bi ja rado orao, svašta se vidi dok se traktor dobro upregne i zagrije prije kupovine, to samo može pomoći, nikako odmoći.

Nemojte misliti da ja sad fiata dižem u nebesa, al to su neke očite činjenice, jer ja sam zadovoljan i sa IMT-om :)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

U zadnje vrijeme malo i ja isto gledam fiatagri traktore, tak da imam samo riječi hvale za njih, da imam tak negde oko 100 tisuća odma bi ga kupil jer su traktori stvarno jaki, nisu nekaj prviše skupi i dost su mali potrošači tak da je meni fiatagri na prvom mjestu!!!
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Das 565 i uzmesa ovoga, a same ostavis za lake poslove...:icon_e_biggrin:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Da imam novaca viška i da mi treba tak jaki traktor ja se nebi nikaj dvoumio, kod mene bi išao još 10 godina bez ikakve veče havarije.
No on treba i površine, s njim se 100 rali obradi bez frke, na nekih 50 rali koliko mi obrađujemo bi trajao godinama i nebi ga poderali, a nije nikakva investicija od pol milijuna kuna da bi se morao posebno isplačivati, može i stajati, ne košta ništ posebno!
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

A kako ti se čini,jel cijena fiksna ili bi se dalo pregovarati i za koliko?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Čovjek je tvrd kaj se tiće cjene, ide za točno toliko koliko i piše, ni lipe dolje.
Očito točno zna kaj ima doma i ne spušta ništa. bez utovarivača.
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Fiat je traktor u rangu sa zetorom,imt-om,torpedom!

U kakvom rangu???

Ova trojica nemogu prismrditi fiatu,on je bio bliže JD-u i Fendtu,a MF nije bolji od fiata....

Pogledaj samo kakvu su unutrašnjost imali ti traktori istih godišta...

Fiat


Zetor


IMT



Torpedo


Što se tiče F-serije imam samo riječi hvale... O ivecovim motorima netrebamo puno raspravljati,pouzdani su,živahni i mali potrošači... Mislim da je to ono najpotrebnije što se tiče mašine... Mjenjači su dobri,inače ih nebi ubacivali u New Holland M-serije koji je model poslije Winnera...

M-serija


F-serija
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

eeeee Šanana crniii Šanana
mogao si skrenut kod mene kad si vec bio tu.

sto se tice tog traktora?!?! Isao si ga gleda jer?
Osobno od toga gazde nebi nista kupio! Jer znam da sve tjera kao da nije njegovo! Taj traktor je najmanje radio sa utovarivacem! a otvoren je na pumpi jer se isao samo 40 km/h a sad ide 60. A to je jaako zdravo za traktor jel.
I sto sve taj radi sa njim!
Nece taj Fiat dugo mooj šanana.

Fiat je traktor u rangu sa zetorom,imt-om,torpedom!
Kakav JD,MF,Fendt! a gdje usporedba sa novima,jaaaao.
Vozio sam ih sve od fiata do starijih fendova sa turbomatikom do novih varia! od premium JD-a do MF-a sa dyna mjenjačem,gdje je fiat od toga???
Nema sta nisam probao!!!
Zato budimo realni!

I još da nekome orem 50 rali,ma kak da ne,hahaha.

dino pobogu pa gdje ćeš uspoređivati Fiata sa imt-om,torpedom i zetorom
fiata jedino možeš sa tom trojkom uspoređivati po cijeni rezervnih dijelova,a po kvaliteti nikako.kažeš vozio si jako puno traktora,vjerovatno i jesi ali daj pobogu provozaj ih još jednom da budeš sigurniji u to što pišeš jer ovo što si napisao definitivno nije točno.traktor sa oglasa možda i nije u nekom stanju pa nemoj po njemu suditi ili po njegovom stanju sličnima.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Gledam baš ljudi koji idu na veće traktore svi uzimaju Fiat,zbog cijene djelova,potrošnje,mjenjača i sličnih stvarčica.I sami smo htijeli Fiata al tada ih baš nije bilo u ponudi pa tak da ništa.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

dino pobogu pa gdje ćeš uspoređivati Fiata sa imt-om,torpedom i zetorom
fiata jedino možeš sa tom trojkom uspoređivati po cijeni rezervnih dijelova,a po kvaliteti nikako.kažeš vozio si jako puno traktora,vjerovatno i jesi ali daj pobogu provozaj ih još jednom da budeš sigurniji u to što pišeš jer ovo što si napisao definitivno nije točno.traktor sa oglasa možda i nije u nekom stanju pa nemoj po njemu suditi ili po njegovom stanju sličnima.

Necemo se sad prepirati koji je traktor bolji,svakome je njegov najbolji.
Ja sam samo iznjeo svoje mišljenje o fiatu,jer nikako nisam mogao presutjet usporedbe sa JD-om, Fendt-om, MF-om ...
Naravno da sam probao sve,nista ne pricam napamet,kao neki ovdje ocito.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

A ko to priča napamet?? Nemoj da se ljutiš kolega :)
Komentari su padali samo od vlasnika Fiata ili bivših vlasnika Fiata, ja osobno nisam vlasnik, ali ima kum i nekoliko kolega i sa sviam sam radio i znam kakvi su to traktori.
A jednog dana nadam se, da ih barem minimalno 3 budem imao:drink:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Ma fiat je zakon.. I definitivno je u ono vrijeme fiat bio ne u rangu sa npr. MF-om nego i bolji od njega.. Npr. fiat f100 i MF 3080.. Meni da kazu da biram izmedu ova dva traktora, fiata bi izabrao 1000 %. A iz te serije MF-a 30xx nebi htio ni jedan traktor da ga zabadava dobijem.. Osobno poznajem 3 vlasnika te serije MF-a i njihove traktore i svaki je dao za popravak mjenjaca pola vrijednosti traktora..
I ja se nadam da jednog dana bude fiat u mom dvoristu, 80-90 bi zadovoljio moje potrebe samo tako..
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Svašta po malo sam pročitao u ovoj temi pa da i ja napišem koju o Fiatu.
Vlasnik sam F100 već skoro 4 god i za početak moram reći da usporedbe sa IMT-om, Torpedom, Zetorom i sličnim traktorima ne stoje. To su sasvim drugačije vrste traktora i kad se pogleda omjer uloženog i dobivenog, mislim da je Fiat tu daleko ispred svih navedenih.
Da se razumijemo, i to je stroj koji se kvari kao i svaki drugi, jedina razlika je što se rijetko kvari i popravci su jeftiniji nego kod nekih razvikanijih marki.
Kabina je super zadihtana i kad je zatvorena unutra ti i zujanje muhe smeta. U kombinaciji sa zračnim sjedalom ne možeš više poželjeti.
Naravno da će netko kome trebaju gumbići i silne elektronike preskočiti takav traktor ali mi smo kod kupovine gledali da ima što manje elektronike jer nam to nije pouzdana stvar na traktoru starom 22 god.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Još jedan pošten komentar vlasnika Fiata!

Koja je godina F100? Dal oni prvi koji su rađeni, ili ona druga malo naprednija generacija??
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

92. god
Ona prva generacija bez elektronskog hidraulika i spora getriba.
Jedino što ima uključivanje prednje vuče, kardana, blokade diferencijala pomoću elektromagnetskih ventila, i ima kalanje brzina, ostalo je sve "na žgance". :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh